Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Małe dziecko (94 Wątki)

Odpieluchowanie malucha

Data utworzenia : 2017-06-19 19:33 | Ostatni komentarz 2022-03-15 13:49

izapodg

4866 Odsłony
102 Komentarze

Drogie Mamy! Powiedzcie jak wyglądało u Was odpieluchowanie malucha? Kiedy Wasze dziecko na dobre zrzuciło pieluszkę? Synek siostry jest właśnie na tym etapie, dlatego chętnie poczytam jak to u Was było. U nas przydatne są majteczki treningowe, ponieważ wpadki Małemu ciągle jeszcze się zdarzają :)

2018-07-17 16:40

U nas córcia została odpieluchowana, gdy miała dwa latka. Do około 3 lat zakładaliśmy jej pampersa na noc, bo czasem zdarzyło się, że przez sen się posikała. U nas nauka załatwiania się na nocnik trwała około 3 miesięcy. Dużo córeczce tłumaczyliśmy, pokazywaliśmy nagrania jak inne dzieciaczki załatwiają się na nocnik, latała po domu bez pampersa, choć czasem zdarzyło się, że nasiusiała na podłogę, nie poddawaliśmy się :)

2018-07-15 22:38

A rzeczywiscie oglądanie książeczki przez dziecko może pomóć w odpieluchowaniu i zrozumieniu przez niego fenomenu samodzielnego siusiania??

2018-07-15 04:37

Gdy synek miał rok kupiliśmy nocnik by się z nim zapoznawal. To był pazdziernik. Latem gdy mial poltora roku nie zakladalismy mu pampersa i tlumaczylismy o co chodzi z tym calym siusianiem. Dla naszego synka to bylo zbyt wcześnie, sam jeszcze nie wiedzial kiedy zrobi. Teraz ma 2.5 roku. Od maja znowu biega bez majtek- skutek jest rozny. Czasem zrobi siusiu na podloge. Częściej jednak wola i biegnie na nocnik. Nocnik stoi w salonie by był latwo dostępny dla synka. Dzięki temu po prostu podchodzi i siusia. Kupilismy tez oczywiscie podest i nakladke na wc, ale przewaznie zanim z synkiem dobieglismy do ubikacji zdazyl zrobic siusiu. Na dwor tez wychodzimy bez pampersa, w torbie mam zawsze 4 pary majtek oraz dwie pary spodni-nigdy nie wiadomo czy synek zdazy w krzaczki ;)

2018-06-28 22:55

Z odpieluchowaniem mojego Syna poszło mi szybko i sprawnie. W sumie on sam zdecydował kiedy zaczynamy. Kupkę robił na nocnik od bardzo dawna z nią nam poszło na prawdę szybko i sprawnie bo miał chyba trochę ponad rok jak zaczął wołać. Z nocnikiem nie było łatwo z sikaniem ale odkąd kupiłam nakładkę było szybciej. Sadzałam go na niej często i syn za każdym razem sikał ale do pampersa też robił dużo. W pewnym momencie miał 22 miesiące już mieszkałam w domu mąż był w pracy a ja zabrałam się za kąpiel córki i on się zaczął rozbierać do kąpieli i zrobił siusiu. Powiedziałam mu wtedy, że skoro nie ma pampersa to musi mnie wołać tak jak chce kupkę i robić do ubikacji i poszło. Zaczął od razu wołać. Owszem zdarzały się wpadki ale były one sporadyczne i na zasadzie popuszczenia. Pampersa zakładałam mu przez kilka dni jak gdzieś jechałam aż stwierdziłam, że to bez sensu i jak zrobi siku to go przebiore tym bardziej, że gdzieś jadąc i tak mi mówił i się zatrzymywałam na siusiu później pytałam czy dojedzie np do babci i tak teraz przed drogą robi siku i dopiero jak dojedziemy. Pampersa ma zakładanego tylko na noc. A z książeczek polecam nocnik nad nocnikami. Ja również słyszałam, że dziecko musi być gotowe na odpieluchowanie i musi sam wiedzieć i czuć kiedy chce mu się siku i w pampersa dziecko robi często po troszeczkę nie opróżnia pęcherza a sikając do nocnika musi nauczyć się opróżniać pęcherz.

2018-06-28 22:51

Moją zaczęłam sadzać jak miała skończone 16 miesięcy. Wcześniej próbowałam jak miała roczek, ale było to za wcześnie dla niej. Jak dla mnie osiem miesięcy to jeszcze nie czas, taki maluszek nie rozumie potrzeb fizjologicznych. Nikt nie zmusi Ciebie, abyś już zaczęła uczyć dziecko korzystać z nocnika. Pamiętaj, że to ty jesteś matką i znasz swoje dziecko najlepiej.

2018-06-28 21:52

My cały czas używamy pieluch (prawie 8 m-cy) i dla mnie to normalna sprawa. Ale już się pojawiają w rodzinie naciski aby posadzić na nocnik. Wg mnie za wcześnie. Sadzała któraś z obecnych mam w tym wieku?

2018-06-27 19:11

Podesty są takie jednostopniowe i dwustopniowe, można dobrać wysokość. Nakładka to dobry pomysł i wygodny. Na pewno nie ma co przyspieszać tego na siłę, jeśli córka nie jest jeszcze gotowa to poczekać i spróbować znowu za jakiś czas.

2018-06-27 14:05

Z tą nakładką nie jest zły pomysł, zawsze można tak spróbować. Moja szwagierka kupiła specjalną książeczkę do nauki korzystania z nocnika i dopiero po tym jej synek chętniej siadał na nocnik. Moja córka rozumie co to kupka czy siku, ale też muszę ją namawiać. Sama tak z siebie nie siądzie jeszcze na nocnik. Czasem się zdarzy, ale to bardzo rzadko. My też jeszcze potrzebujemy czasu.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna