Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Małe dziecko (95 Wątki)

Akceptacja rodzeństwa

Data utworzenia : 2019-06-10 12:13 | Ostatni komentarz 2020-07-29 22:13

farmaceutka1987

2928 Odsłony
31 Komentarze

Jakie stosujecie metody wstępnej akceptacji pojawienia się rodzeństwa?

2019-09-03 12:27

U nas zaczęliśmy od tego że tłumaczymy Hani że u mamy w brzuszku jest Staś i że niedługo mama przywiezie go do domku i to będzie nasz malutki dzidziuś. Mam nadzieję że Hania zaakceptuje młodszego braciszka i nie będzie bardzo zazdrosna. Na pewno oboje z mężem postaramy się żeby jak najmniej odczuła te zmiany. Haneczka jest bardzo mądrą dwolatką i myślę że na pewno chętnie będzie pomagała w opiece :) niedługo się okaże

2019-09-03 12:21

:) Darulka, super masz rezolutna coreczke! Moja starsze tez bardzo kocha siostre, zagaduje do niej, glaszcze, przytula, spiewa itd. Ale mimo to jest nadal tylko dzieckiem i niestety niejednokrotnie brakuje jej wyczucia, glaszcze za mocno, spiewa za glosno, budzi przytulaniem, itd... To bardzo frustrujace bo ja wiem, ze ona w wiekszosci wypadkow nie ma nic zlego na mysli ale we mnie wlacza sie lwica chroniaca mlode i wsciekam sie na starsza za robienie mlodszej krzywdy... to przykre i dla niej, i dla mnie - jak juz ochlone i dotrze do mnie, ze krzycze na Klare mimo, ze wlasciwie na to nie zasluzyla.

2019-09-03 12:19

Mnie to niebawem czeka. Synek po bezpiecznym terminie został powiadomiony, że dzidzia jest w brzuszku i był podekscytowany, ciągle pytał, czy może zobaczyć, czy mogę wyciągnąć i pokazać.. Po czasie entuzjazm jak by mijał. Nadal podchodzi i głaszcze brzuszek, ale już dzieli zabawki na te jego i te dzidzi, więc zapewne będzie na tym polu walka. On jest mocno ze mną związany i obawiam się dużej zazdrości z jego strony. Chcemy kupić mu prezent od dzidzi na przywitanie, ale czy to podziała to nie wiem.

2019-08-31 09:01

Ja cały czas zastanawiam się nad 2 dzieckiem, duży wpływ ma na to córka, która wręcz pragnie mieć rodzeństwo, mówi że będzie bardzo je kochała i że to bedzie jej najlepszy na świecie przyjaciel i ze nie będzie samotna. Bardzo mnie rozczula takim gadaniem i wiem że byłoby dobrze.

2019-08-29 12:48

Na pewno ważne jest przygotowanie na powiększenie rodziny. Ale już po przyjściu na świat drugiego dziecka, nie możemy odsunąć na drugi plan rodzeństwa. Wiadomo, że tego czasu będzie mniej, ale wtedy też włączmy dzieci do opieki nad maleństwem. Niech asystują przy zmianie pieluszki. przebieraniu, kąpaniu, czy niech zabawiają grzechotką. A w wolnym czasie starajmy się spędzać czas tak jak było przed powiększeniem rodziny.

Konto usunięte

2019-08-29 11:36

Warto opowiadać dziecku o tym kto jest w brzuszku, masować, dotykać, całować brzuszek. Ale przede wszystkim ważne jest aby dziecko uczestniczyło w przygotowaniach do przyjścia dziecka, może pomagało wukładaniu ubranek, przygotowaniu łóżeczka. A potem po przyjściu na świat w przebieraniu Maluszka. Ale myslę, że nie można zapominać o wspólnej zabawie by dziecko czuło, że nadal jest ważne.

2019-07-18 11:19

Justyna synek ma teraz 6 lat a córeczka 4latka, rodze w styczniu . Synek wiem że w brzuszku jest dzidziuś i cały czas pyta czy na pewno dzidzia tam jest A gdy mówię córeczce ,że będzie miała braciszka albo siostrę to się cieszy ale gdy mówię że dzidza jest w brzuszku to mówi ,że nie. Patrzeć jak się przytula i ile domaga się uwagi to myślę, że może być zazdrosna i będzie płacz ale może tylko mi się wydaje

2019-07-17 21:43

U nas różnica będzie 3 lata. Mały wie, ze w brzuszku mieszka dzidzia. Czasami głaska brzuszek i pyta, czy może je zobaczyć, albo czy mogę je wyciągnąć. Ogólnie boję się jak zareaguje na malucha na żywo, bo niby wie, że w brzuszku ktoś mieszka, ale między teorią, a praktyką jest duża różnica. Na pewno dostanie prezent od siostry/brata Też podobnie jak Michu mamy książeczkę o nowym dzidziusiu Oglądamy bajki, gdzie rodzi się rodzeństwo.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna