Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Małe dziecko (94 Wątki)

Akceptacja rodzeństwa

Data utworzenia : 2019-06-10 12:13 | Ostatni komentarz 2020-07-29 22:13

farmaceutka1987

2920 Odsłony
31 Komentarze

Jakie stosujecie metody wstępnej akceptacji pojawienia się rodzeństwa?

2019-07-17 18:28

Kaczmarkowa ile dzieci mają teraz lat? Nie każde dziecko jest takie od początku, że tylko śpi i je. Moje od samego początku były bardzo ruchliwe i nie chciały spać w ciągu dnia. Ale zdarzają się dzieci co właśnie od samego początku potrzebują uwagi ze wzgledu na swoją aktywność. Jak porównuje swoje dzieci i znajomych to im dzieci w tym okresie spały. Każde dziecko jest indywidualne.

2019-07-16 14:04

U mnie miedzy pierwszym a drugim dzieckiem jest trzy lata różnicy .nie było większych problemów z akceptacją rodzeństwa, gdy dziecko było małe i większość czasu spało to te chwile mogłam poświęcić synkowi, później gdy córeczka była większa angażowałam synka do pomoc żeby czuł się potrzebny. Zaczeli się razem bawić misiami i klockami duplo, wspólne czytanie książeczek. Jest to wymagający okres od rodzica bo musi poświęcać czas dwójce dzieci, ale jest to wykonalne. Zobaczymy jak będzie przy trzecim dziecku teraz różnica wiekowa jest znacznie wieksza.

2019-06-14 15:07

U mnie teraz królują baśnie Andersena. Swoje bajki już jasiowi przeczytalam i teraz czytam te co są w szpitalu. Czesc bajek się pokrywa.

2019-06-13 19:59

Patrycja18 a jakie książki w tej tematyce czytałaś synkowi? Bo ja czytam mojemu czasem \"Kicia Kocia ma braciszka Nunusia\" tzn. przerobilam to na siostrzyczkę Nunusię, bo spodziewam się córeczki,ale warto byłoby rozszerzyc repertuar, mozesz cos polecić?

2019-06-13 09:42

Zaszlam w ciążę gdy sym mial dwa lata. Od razu mu tłumaczyłam, że w brzuszki jest dzidzius. Pokazywalam zdjęcia z usg. Gdy usg było robione przez powłoki brzuszne to syn uczestniczył podczas badania, widział dzidziusia i słyszał jego serduszko. Czytałam synkowo książki o takiej tematyce. Gdy córka się urodziła zaangażowała synka w pomoc. Oczywiście nie wymagałam od niego niczego bo tak mogłabym go zniechęcić. Prosiłam czy mógł by przynieść pampersa, czy chce pchać wózek itp. Poświęcałam synkowi swoją uwage by nie czuł się odrzucony

2019-06-12 13:48

Moniczka moim zdaniem nie przychodzi to z wiekiem. Może twoje dziecko i dziecko koleżanki do tego po prostu dojrzały. Moja koleżanka jest jedynaczka i ona nigdy nie chciała mieć rodzeństwa. Nie zależnie od tego czy miała lat 6 czy 19 zawsze odpowiedź brzmiała nie bo ona ma psa i znajomych i jej to wystarcza. Może w życiu dorosłym zmieni zdanie bo każdy znajomy pójdzie w swoją strone. To samo z osobami z rodziny. Wtedy może zrozumie jak ważne jest rodzeństwo by w późniejszym wieku mieć się do kogo odezwać i mieć gdzie jechać. Ja bym nie chciała być jedynaczka. Cieszę się że mam rodzeństwo. Za dzieciaka różnie bywało. Ale teraz jest już to zupełnie inny kontakt każdy z nas dorasta i zakłada własne rodziny. Wtedy się docenia rodzeństwo. Dlatego ja też nie chciałam mieć jednego dziecka.

2019-06-12 08:38

U mojej siostry jest 10 lat róznicy. Starszy widac ze przezywa, chociaz chce nosic na rekach, głaszcze, całuje, karmi. Ale zachowanie jednak jego sie zmienilo. Bardziej stara sie zwrócic na siebie uwage (choc czasem to naprawde głupie sposoby). Natomiast sam w rozmowie powiedział: potrzebuje wiecej uwagi, potrzebuje zeby ktoś się mna zajął. Takze mysle ze kazde dziecko własnie tego bedzie potrzebowało. I mimo, ze jak na 10 lat przystalo od jakiegos czasu zajmowal sie sam sobą i nie potrzebował takiej uwagi, to teraz jej po prostu potrzebuje. Widzi, ze wiekszosc skupia sie na maluchu, na pewno jest w pewien sposob zazdrosny i chce poczuc ze jednak nie trafil na 2 plan.

2019-06-11 21:43

Justyna,u mnie jest między dziećmi duża różnica wieku.Fakt ,że do 6roku życia córka nie prosiła o rodzeństwo. Później nagle to się zmieniło.Zauważyłam ,że w podobnym teraz wieku córka naszych znajomych jest jedynaczką i teraz też woła o rodzeństwo, a jeszcze rok temu była kategorycznie na nie. Wydaje mi się,że ta chęć posiadania rodzeństwa często takim jedynakom przychodzi z wiekiem.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna