Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ploteczki (469 Wątki)

Kontrowersyjna książka o edukacji seksualnej

Data utworzenia : 2019-06-21 21:18 | Ostatni komentarz 2019-07-18 12:25

Darulka04

4173 Odsłony
111 Komentarze

Mamusie dostałam dzisiaj od koleżanki link: http://multirodzice.pl/edukacja-seksualna-w-skandynawii-czyli-skad-sie-biora-dzieci-bez-owijania-w-kapuste/ Zapytała mnie co ja na to i czy pokazałabym książkę mojej 3 letniej córce, czy byłabym na tyle odważna, aby w taki właśnie sposób zacząć tłumaczyć mojemu dziecku o seksualności i wielu intymnych sprawach. O książce była mowa w telewizji śniadaniowej, w której pokazano ilustracje z książki które według mnie są bardzo niesmaczne i dziecko nie powinno jeszcze czegoś takiego oglądać oraz używać słownictwa, które w książce jest używane. Jestem ciekawa waszego zdania. Czy to może ja jestem jakaś zacofana? Czy to świat wariuje?

2019-06-22 00:12

Mnie na początku zszokowala ta książka. Darulka myślę, że na pokazanie takich książek dziecku 3 lata jest za wcześnie. Takie obrazki mogą pozostawić ślad w psychice dziecka.

2019-06-22 00:02

Jak dla mnie to nie do pomyślenia. Nigdy takiej książki nie pokazałabym dla mojego synka. Myślę że to w pewien sposób mogłoby zaszkodzić na jego psychikę w dalszym wieku jeśli od tak młodego wieku byłby świadomy prawnych rzeczy.

2019-06-21 23:54

Ja osobiście na pewno nie dała bym tej ksiązki 3 letniemu dziecku.. Jak wiadomo w tych czasach juz nic nie jest w stanie nas zdziwić.. Ksiązka owszem jest kontrowersyjna ale jakby nie pastrzeć przedstawia rzeczywistość. Jednak z uświadamianiem poczekam az Hania sama przyjdzie i zapyta. Wtedy jak już coś to moglabym sięgnąć po tą lekturę.

2019-06-21 23:49

Szczerze przyznam, że jak dla mnie zbyt odważna. Oczywiście dzieciom można tłumaczyć takie rzeczy. Rozmawiać na takie tematy, ale w delikstniejszy sposób. Nawet dla mnie ta książka jest zbyt odważna. Wydaje mi się, ze dzieci powinny wchodzić w te tematy na spokojnie. Ja mówiłam od samego początku synkowi, że w brzuszku mam dzidziusia. Tłumaczyłam, że dzidziuś musi się urodzić itp. Wszystko było z wyczuciem. Dopasowaniem do wieku i subtelności dziecka

2019-06-21 23:41

Książka fajna tylko że osobiście nie dla dziecka 3 lata.zamysl też super tej książki tylko że wg mnie powinna być podzielona by móc pokazywać adekwatnie do wieku. Ja też jestem za tym by dziecka nie oklamywac i edukować ale po jak już to powinno się dostosować do wieku na początku dziecko aż tylu szczegółów znać nie musi bo przyjdzie i na nie czas zresztą w książce niby super bo nie ma siusiak określeń tylko penis tyle że do penisa pochwa jest dobrana A kobieta z tego co orientuje się to ma wagine pochwa jest w środku i przez wagine się wkłada że tak ujme więc już tu jest takie coz niedomowienie do końca zresztą taka książka dla 3 latka to serio za wcześnie dziecko w takim wieku nie potrzebuje aż takich szczegółów i takiej wiedzy tym bardziej że później będzie powtarzać te słowa A myślę że każda mama byłaby trochę zawstydzona jak by szła córka 3 latka z nią i śpiewała sobie penis penis itd Albo jakby synek szedł z nią i mówił pochwa pochwa dzieci takie zachowania mają i wydaje mi się że na takie tłumaczenie zdecydowanie nie tak wcześnie wszystko po kolei najpierw że siusiu się robi tym i tym później co się zmienia Wczensiej oczywiście też warto mówić o dobrym dotyku i złym by dziecko uczulic że mama tulić może tata też że przebierać też mogą rodzice ale że ludzie obcy nie powinni zdejmować ubrań itd niech dziecko wie co jest ok A co nie bo wiadomo jednak żyjemy w takich A nie innych czasach

2019-06-21 23:22

W szkole wdzwr to jest po prostu wolny czas od zajęć. Tak było u mnie godzina wolna każdy robił co chciał. Na temat książki wypowiem się tak. Książka jest odważna jak dla takich małych dzieci. Ja jestem za kształceniem dzieci. Ale wszystko w swoim czasie i w granicach zdrowego rozsądku. Zarówno kobiety jak i faceci powinni wiedzieć o różnych sprawach, a nie temat tabu i koniec. Ale na dzieci w podstawówce jest za wcześnie by im mówić o seksie. Dziecko które ma 7 lat nie musi wiedzieć. Powinno iść to stopniowo. W wieku 11 lat dziewczynka powinna wiedzieć co to jest miesiączka i z czym to się wiąże. Moniczka ja swoim dzieciom będę sam tłumaczyła wszystko co i jak. Ale jak będzie odpiwiedni moment. Jak będą starsze i będą interesować się już takimi sprawami, a nie dziecku szescioletniemu.

2019-06-21 21:59

Troszkę zaparło mi dech , muszę przyznać ,że dość odważna ta książka jak na takie małe dzieci. Mam córkę już prawie 13 lat i powiem szczerze,że cieszę się ,że w szkole mają zajęcia z wdżwr i można powiedzieć,że teoria przekazana , nie z moich ust ale coś tam wie.Rozmawialam z córką o miesiączce ,ale tak bezpośrednio o seksie nie.Niby staram się zawsze rozmawiać o tych trudnych tematach tak normalnie jakby to było coś zwykłego ale przyznam ,że to trudne.Zanim zaczynam jakiś z tych tematów to nie powiem bo szukam pomocy w internecie bo nie do końca wiem jak rozmawiać żeby nie rąbnąć jakieś gafy.Ze mną rodzice na te tematy nie rozmawiali więc nie wiedziałam jak się za rozmowy na te tematy zabrać.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna