Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ploteczki (468 Wątki)

Obcy ludzie i spacery z dzieckiem

Data utworzenia : 2019-06-06 07:28 | Ostatni komentarz 2019-07-06 21:54

Konto usunięte

2985 Odsłony
81 Komentarze

Mam pytanie do wszystkich mam będących tutaj, i liczę, że nie będę źle zrozumiana. Otóż mam problem, za każdym razem, gdy idę do lekarza czy na spacer matki innych dzieci pozwalają im na wszystko, nie zważając na to czy ich dziecko bądź moje byłoby chore ( bo przecież nikt o tym nie rozmawia) podchodząc do wózka zaczynają dotykać mi moje maleństwo bez pytana. I matki i dzieci wsadzają galowe do wózka, dmuchają , trzymają za wszystko a po podniesieniu dziecka przeze mnie z wózka zabierają i dotykają co tylko chcą. brak reakcji gdy obce dziecko dotyka i bawi pieluszka i moja zabawka gdy mamy i babcie sa tym zafascynowane. dziecko skacze i zwisa na wózku i po wózku, wycierając ręce o wszystko a nawet grzebiąc w torbie i zabierając z niej co chcą. Mam dość upominania na okrągło. ileż można? Na spacerach ludzie bez dzieci robią to samo, bez zastanowienia dmuchają, krytykują, mówią głupoty dziecku, dotykają wózek i dziecko. Jak z tym walczyć? Mam dość dziennego mycia wózka i prania wszystkiego ze środka ( bo ktoś dotyka, ktoś ślini, ktoś gryzie, ktoś chce zabrać).. i zastanawiania czy ktoś znów mi dziecka nie zacznie dotykać. To nie jest okaz w zoo by nie mogła mieć chwili spokoju bo ktoś nie słucha tego co mam do powiedzenia i zaczyna robić co chce i jeszcze ma pretensje ze zwracam uwagę.

2019-07-06 21:54

Czego się nie robi żeby mieć dziecko , jest dużo poświęceń różnego rodzaju . Ja ciążę tez znosiłam nie najlepiej wymioty do końca 2 trymestu pobyty w szpitalu , leżenie plackiem przez miesiąc . Mimo wszystko czekałam i cieszyłam się że będę mieć synka . Znajoma stara się własnie o adopcje i z racji swojego wiek już nie może noworodka i jak mi czasami opowiada to na prawde nie jest tak łatwo przejść ten cały kurs bo taki mają , mnóstwo przygotowań itd . Mimo wszystko trzymam za nich kciuki bo bardzo pragną mieć dziecko

2019-07-04 00:26

Do adopcji trzeba być gotowym, jeśli się nie chce to nie ma co się zmuszać. Jednak jest to alternatywa. Watro wziąść ją pod uwagę :-) adopcja nie jest taka prosta i trzeba czekać co bywa równie bolesna co staranie się o własne dziecko... myślę Aisa że gdybyś dostała takiego dzidziusia do rąk to już byś nie oddała:-) Ja tak samo ciążę źle znosiłam, nie ma co narzekać ale kolorowo nie było, oczywiście świadomość że jest tam moja córka sprawiała że życie było pieknieksze i magiczne ale fizycznie się namęczyłam...

2019-06-17 16:17

Ja źle znoszę ciążę. Dla mnie moment porodu to momment ulgi. W ciąży źle się czuje. Choć nie narzekam to jednak zawsze wszystko po mnie widać i mówię, że jest dobrze. Ale każda kobieta inaczej znosi ciążę i poród. Asia zawsze masz rozwiązanie gdyby się nie udało.

2019-06-17 10:21

Justyna zdecydowanie nie jest dużo rodzin które chce maluchy i niekiedy to trwa latami wiem że to nie takie hop ale osobiście chce czuć tego malucha od początku nie wiem jak to wyjaśnić ale ten stan ciąża to takie zupełnie nie do opisania nie wiem nawet jak się wyslowic o co mi chodzi ale chciałabym jednak malucha w brzuchu bądź maluchy :)

2019-06-17 08:50

Dziecko to nie zabawka. Za nim dziecko dostanie się do rodziny zastępczej to mija dużo czasu. To nie jest takie proste iść do domu dziecka i dostaję się dziecko. Tak to nie działa. Nie każdy dostaję dziecko. Inna sprawa nie każdy chcę brać dziecko co już od urodzenia jest obciążone chorobą bo rodzice nie dbali jak należy podczas ciąży. Nie każdy chcę wychowywać chore dziecko. Kiedyś nawet słyszałam, że nie każdy nadaję się na rodzica chorego dziecka. Niestety dziecko nie ma wyboru ani wpływu gdzie się urodzi i do jakiej rodziny trafi. Osoby co chcą adoptować dzieci to mają wybór i mogą zrezygnować, a dziecko się przyzwyczaja i to ono cierpi najbardziej. Asia a wy nie mysleliscie by zaadaptować maluszka. Może jest jeszcze na to za wcześnie. Ale zawsze warto wziąć taką opcję pod uwagę.

2019-06-17 08:47

Wiecie to jest straszne jak można być tak podła osoba żeby robić tak swojemu dziecku które od początku na nas liczy . Są ludzie co pragną dzieci i nie mogą mieć , a inna matka potrafi bez skrupułów zatruwac dziecko bo inaczej tego nie można nazwać . Ogólnie dzieci z FAS maja duże problemy np mają też nie symetryczna twarz . Itd . I takie dzieciątko rodzi się i jest uzależnione od papierosów , alkoholu i nagle odcięte i takie noworodki są bardzo nadpobudliwe płaczą krzyczą itd . Mamy znajomych co adoptowali dwójkę takich dzieci właśnie od tej znajomej taki paradoks

2019-06-17 00:43

No wlansie normalni ludzie chcą dzieci i nic pomimo że dbają o to by być zdrowi tzn nie piją nie cpaja itd A taka o zajdzie za pierwszym podejściem to jawna niesprawiedliwosc ale nie da się tego zmienić pożytek z tego jest jeden ludzie co chcą adoptować małe dziecko bo nie mogą mieć to je dostają ale prócz tego to niesprawiedliwe.

2019-06-16 23:02

U mnie sąsiad jest jeszcze lepszy ma dziecko z żoną i jej siostrą też sobie strzelił dzieciaka. W takich przypadkach to mi żal brata. Jego żona ma zespół policystycznych jajników. Starają się kilka lat i nic. Jeszcze przed ślubem starali się o dziecko i do dziś dnia się nie udało. Taka patologia to ma gdzieś co będzie dalej z dzieckiem i na kogo wyrośnie.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna