Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Opuchnięte kolana po porodzie

Data utworzenia : 2019-07-30 10:01 | Ostatni komentarz 2019-09-26 11:53

Konto usunięte

2708 Odsłony
17 Komentarze

Kochane mamy, czy któraś z Wam zmaga się z obrzękiem nóg i bólem kolan po porodzie. Mnie to dotknęło około 2-3 miesiąca po porodzie. Problem jest z kucaniem, wchodzeniem i schodzeniem ze schodów. Dodam, że karmię piersią i gdzieś czytałam ,że może być to związane z brakiem witamin. Czy u Was też wystąpiły takie objawy? Jak sobie z nimi poradziłyście? Byłyście z tym u lekarza?

2019-08-08 19:38

Monikalul ja tak miałam. W 3 dobie po cc spuchły mi kostki i dlugooo miałam takie „słupy” a nie nogi. Opuchlizna zeszła całkowicie około 3 tygodni po cc. Nie było łatwo bo były upały, po takim dniu kostki robiły się ogromne mimo, że nie chodziłam dużo. Miałam problem z chodzeniem po schodach - bolały mnie kolana i kręgosłup. Nogi były tak ciężkie że z mieszkania wychodziłam tylko kiedy musiałam bo miałam problem wrócić po schodach. Ta dolegliwość minęła po jeszcze dłuższym czasie, ale problem z wejściem mam do dzisiaj. I nie jest to problem wagi (ważę 7kg mniej niż przed ciążą). Myśle że to musi minąć samo, nie byłam z tym u lekarza.

2019-08-07 23:31

Monikalul ale możesz normalnie chodzić czy to powoduje ból? Bo ja bym jednakże przeszła się tez do chirurga ja hak miałam opuchnięte kolano noge to miałam zakrzepice niestety ale to nie mogłam chodzić na tej nodze aż A tak to może zbiera się woda też w każdym razie musiałabym o dodatkowej konsultacji bo sami zdjęcie nie daje obrazu A coś musi to powodować.

Konto usunięte

2019-08-07 10:35

Miałam robione zdjęcie rtg kolan by sprawdzić czy nie dzieje się coś ze stawami. Okazuje się, że wszystko ze stawami jest w porządku, Ale możliwy jest ból kolan na skutek ciężaru jaki miałam na sobie tzn. ciąży i przez jakiś czas mięśnie ud dawały radę ale potem niestety wysiadły. Staram się coraz bardziej być w ruchu, pomaga podobno jazda na rowerze by rozruszać kolana.

2019-08-07 07:58

Opuchniętych kolan nie miałam, ale często nogi mnie bolały od ciągłego stania, długich spacerów. Zmeczone nogi układałam wyżej, w ciągu dnia wiem, że na to nie ma się czasu ale wieczorem, gdy kładłam się spać dawałam poduszki pod nogi i smarowałam kremem chłodzącym, który przynosił ulgę. Opuchnięte kolana warto skonsultować z lekarzem i.zapewne da skierowanie do ortopedy. Pytanie czy jak dotyka się kolana to jest miękkie? Bo wtedy to z pewnością trzeba ściągnąć płyn a to robi tylko ortopeda. MIałam styczność też z problemem, że nie było płynu, który jest odpowiedzialny za właściwe poruszenie i kości ocieraja się o siebie i dodatkowo powoduje ból, ani klęknąć i problem z wstaniem z ziemi. Pomocny był tutaj zaszczyk, niestety samemu trzeba było kupić i koszt to był powalający bodajże 500 zł, można było też brać serię zaszczyków co wychodziło trochę taniej. Dokładnie musiałabym zerknąć w kartę choroby od lekarza, ale niestety problem też może się nawracać bo te zaszczyki tylko na jakiś czas działają. Warto więc udać się do ortopedy

2019-08-02 15:05

Za to ja słyszałam :) I przechodzilam woda często może nachodzić do kolan i mogą być takie wlansie objawy tyle że ja radzę do lekarza iść wyniki zrobić może to być stan zapalny stawów kolanowych też A może być tak że to tylko woda się zbiera A może być problem ze masz za mało witamin A może być to coś gorszego więc migiem do lekarza pójść zbadać się i poprosić o badania okresowe które się robi raz na pół roku po prosozie tym bardziej;)

2019-07-30 14:14

Nie słyszałam o puchnięciu kolan po porodzie. Ja 3 miesiące po porodzie przytyłam jeszcze 9 kg. Na twoim miejscu poszła bym do lekarza sprawdzić czy wszystko jest dobrze i żeby zrobić badania pod kątem braku witamin i innych pierwiastków

2019-07-30 14:11

Troche za długo jak na Obrzęk po porodzie ... według mnie powinnaś zgłosić się do lekarza i bron boże tego nie bagatelizować lepiej iśc dwa razy za dużo niż raz za Mało ... zwłaszcza że masz dla kogo o siebie dbać

2019-07-30 13:14

Moim zdaniem powinnaś udać się z tą dolegliwością do lekarza. A ile już czasu minęło po porodzie?

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna