Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Publiczne karmienie piersią- kontrowersja, bunt czy wzorowe rodzicielstwo?

Data utworzenia : 2017-06-12 17:32 | Ostatni komentarz 2020-03-09 11:03

Annaleszk

8378 Odsłony
250 Komentarze

Kobietki postanowiłam poruszyć tutaj temat, budzący tyle kontrowersji w ostatnim czasie. Jakie jest Wasze zdanie na temat publicznego karmienia piersią np.w restauracji, w komunikacji miejskiej, na ławce w parku. Czy uważacie to za naturalne z punktu widzenia samego zaspokojenia malucha, żeby bez skrępowania dać mu pierś? Czy może jesteście zwolenniczkami nie pokazywania zbyt wiele i ukrywacie się w przysłowiowej toalecie? A może macie inne sposoby przykrywacie pierś pieluszką, prosicie obsługę aby pozwolili Wam wyjść na zaplecze, czy zwyczajnie zawsze macie pod ręką gotową butelkę?

2017-06-14 15:31

Nie przeszkadza mi publiczne karmienie dziecka i myślę, że kobieta nie powinna czuć się z tym źle. Widzę niestety jak niektórzy reagują, w tym inne matki. Tyle nagości wokół , na którą nikt nie reaguje a pierś kobiety karmiącej nadal oburza. Sama obecnie karmie piersią , staram się mieć przygotowaną butelkę dla córki jednak zdarzyło mi się karmić publicznie. Miałam szczęście bo nikt mi nie zwrócił uwagi :P. Ciesze się , że dużo się teraz o tym mówi, może kobiety będą odważniejsze.

2017-06-14 14:05

I naprawde myslisz, ze ta kobieta to zrobila specjalnie? Mloda mama, w czasie nawalu... moze nie wiedziala, ze jest tam takie pomieszczenie? Moze bala sie, ze jak tam pojdzie to kolejka ja \"ominie\"? Raczej nie chciala nikogo osikac mlekiem, jakos nie moge w to uwierzyc... Moze zamiast rzucac gromami trzeba byloby okazac troche zrozumienia, zaproponowac ze sie zawola jak przyjdzie ich kolej, doradzic? Wiesz co nie wiem, sa tez przeciez ludzie bezmyslni, bezwstydni i w ogole niefajni. Ale ja mam wiare ze wiekszosc jednak nie jest taka, tylko jakies okolicznosci powoduja, ze zachowuja sie tak a nie inaczej. Ale moze jestem naiwna.

2017-06-14 14:03

Co do piaskownicy to ja bym byla skrepowana wzrokiem innych maluchow. Wiadomo ze w pewnym wieku dziecko zaczyna sie interesowac takimi sprawami i choc dla nas jest to \"tylko\" karmienie, to taki maluch raczej zainteresuje sie tym czym karmimy i jak to wyglada. Mam przyklad swojego siostrzenca, ktory ma 8 lat i za kazdym razem jak karmilam swojego malucha, on zawsze ukradkiem staral sie popatrzec, bardzo mnie to krepowalo, na tyle ze powiedzialam to siostrze i zrobila z malym podgladaczem porzadek :)

2017-06-14 13:36

To już rzeczywiście drastyczny przykład... Też uważam, że jeżeli sa specjalne miejsca do karmienia to po coś zostały one stworzone. To samo z tym karmieniem w piaskownicy, o ktorym pisala wyżej stalowawola - przecież można było usiąść na ławce dalej. Widzialam już rożne sytuacje i to wszystko zależy od danego człowieka, ja tak jak już wspominałam po prostu czulabym sie skrępowana, więc podejrzewam że ze stresu i tak nie mogłabym nakarmić i nic by z tego nie wyszło

2017-06-14 12:46

MichuNi moze i masz racje, natomiast ja wiele razy widzialam mamy, ktore ostentacyjnie wywalaly piersc jeszcze cieknaca mlekiem i bardzo przepraszam ale taki widok jest dla mnie po prostu niesmaczny, a zarazem bardzo krepujacy. Sama karmilam piersia i wiem, ze to najlepsze dla maluszka. I nie mam nic przeciwko karmieniu publicznie, ale wszystko w granicach smaku i rozsadku. A co najbardziej mnie obrzydzilo (bo juz tak napisze dosadnie) i dlacego mam takie zdanie a nie inne? Ktoregos piekne dnia siedzialam z maluchem w przychodni czekajac na szczepienie. Wiadomo same maluszki w ten dzien przyjmowane na szczepienie i kazdy maluch moze zrobic sie glodny, wiec trzeba nakarmic. Dlatego fajnie pomyslano i zrobiono specjalne miejsce do karmienia maluszków, w ustronnym miejscu, spokojnym (wiadomo jakby jakis gap chcial to i tak by zobaczyl co nieco). Ale Pani chyba stwierdzila, ze jej takie miejsce nie jest potrzevbne (ok, nie ma problemu rozumiem) ale ... po prostu kolokwialnie wywaliła piers (nabrzmiała ze az zyly bylo widac-przepraszam no popatrzylam taka chyba ludzka natura) z wylewajacym sie mlekiem..ok sobie mysle odwracam sie i zajmuje swoim malym...ale jej maluch je, je, puszcza piers...nagle spojrzałam w bok a maluch jak tylko puszczał piers, z piersi po prostu lala sie po scianach fontanna mleka...no i niestety Pani siedzacej obok tez sie mlekiem dostalo. Pani byla bardzo zniesmaczona i rzucila pare gromow w strone matki karmiacej..i wcale sie nie dziwie. Wiec moim zdaniem takie sytuacje nie powinny miec miejsca, szczegolnie jesli mozemy nakarmic maluszka w spokojnym ustronnym miejscy, ktory tworzy troche intymnosci dla tych wspolnych chwil

2017-06-14 08:26

Izapodg, masz racje - mnie to nie oburza, mnie to tylko zniesmacza. Ale wiem ze sa pewne zasady funkcjonowania w spoleczenstwie i nie mam prawa powiedziec komus takiemu, ze to co robi powoduje u mnie mdlosci i ma sie schowac. A niektorzy ludzie robia tak w stosunku do mam karmiacych swoje dzieci... chodzilo mi o takie, moze dosc drastyczne, porownanie. Zapominacie dziewczyny o kilku sprawach, moim zdaniem istotnych. Nie znam i nigdy nie widzialam kobiety ktora by \"bezczelnie\" czy \"ostentacyjnie\" karmila piersia. Nie kazde dziecko da sie przykryc pieluszka i odizolowac od swiata - moja corka szybko zaczelaby protestowac i zamiast dykretnego karmienia mialabym wrzask na cala okolice. Nie kazde dziecko da sie nakarmic z butelki odciagnietym mlekiem (pomijam juz nawet ryzykownosc takich zabiegow dla laktacji...). Co do tej butelki to mam tu jeszcze jedna mysl, moze bawie sie w zbawce swiata i powinnam pilnowac swojego nosa... ale chyba wszystkie chcialybysmy zeby jak najwiecej mam karmilo piersia, by dostarczaly swoim maluszkom najlepszego pokarmu jaki zostal dla nich stworzony. Jak ma do tego dojsc, jak bedziemy sie chowac z karmieniem w domu a na spacerach, na widoku, bedziemy dawac butelke? Karmienie nigdy nie bedzie uwazane za normalne i bedzie coraz wiecej mam karmiacych butla, jesli to bedzie jedyne co bedzie widac w przestrzeni publicznej...

2017-06-13 22:55

Według mnie to zalezy od nas. Osobiście uważam że można narzucić chocby pieluszkę która zakrywa pierś, jeśli się nie krepujemy to śmiało można karmić, ja jednak uważam że pierś nadal jest dla mnie \"intymna\" częścią ciała i nie chce pokazywać innym nawet karmiac dziecko ;) da się z tym radzić i nie trzeba każdemu pokazywać cyckow :D

2017-06-13 22:11

izapodg dobrze Cię rozumiem, bo też mam tak jak Ty i nie wyobrażam sobie karmić publicznie bez zakrywania się.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna