Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Publiczne karmienie piersią- kontrowersja, bunt czy wzorowe rodzicielstwo?

Data utworzenia : 2017-06-12 17:32 | Ostatni komentarz 2020-03-09 11:03

Annaleszk

8317 Odsłony
250 Komentarze

Kobietki postanowiłam poruszyć tutaj temat, budzący tyle kontrowersji w ostatnim czasie. Jakie jest Wasze zdanie na temat publicznego karmienia piersią np.w restauracji, w komunikacji miejskiej, na ławce w parku. Czy uważacie to za naturalne z punktu widzenia samego zaspokojenia malucha, żeby bez skrępowania dać mu pierś? Czy może jesteście zwolenniczkami nie pokazywania zbyt wiele i ukrywacie się w przysłowiowej toalecie? A może macie inne sposoby przykrywacie pierś pieluszką, prosicie obsługę aby pozwolili Wam wyjść na zaplecze, czy zwyczajnie zawsze macie pod ręką gotową butelkę?

2017-06-13 15:17

Karmilam piersią, natomiast nigdy nie rozilam tego wmiejscach publicznych. Jak wiedzialam ze np na spacerze maluch bedzie chcial jesc to po prostu sciagalam pokarm i dawalam z buteleczki. Nie neguje karmienia publicznego, ale uwazam ze trzeba to robic z nalezytym szacunkiem do nas samych i otoczenia. Nie \"wywalajmy\" piersi na widok publiczny, przeciez to jest bardzo intymna chwila dla nas. Mamy ktore nie wstydza sie karmienia publicznego, powinny to zrobic w takich sposob, aby nie \"razic\" tym innych. Ja np nie przepadam za widokiem mam karmiacych publicznie, robiacych to bardzo ostentacyjnie, gdzie kazdy ma wglad to cieknacych mlekiem piersi. Nie uwazam zeby to bylo cos pieknego. Ale mamy ktore robią to \"delikatnie\", to sama przyjemnosc :)

2017-06-13 15:10

Ja osobiście również jestem za tym, że nie wyobrażam sobie wyciągnięcia piersi dla całego świata podczas karmienia. Podzielam Twoje zdanie Mamik, odnośnie tego że zwyczajnie byś się wstydziła i za siebie i męża, który mógłby poczuć się dosyć dziwnie kiedy zrobiłabym to ostentacyjnie w miejscu publicznym. Mój Mąż sam ostatnio skomentował do mnie na spacerze kobietę \"wywalsjącą\" pierś w parku, która siedziała zresztą koło mężczyzny(być może swojego), że nie wyobraża sobie mnie w takiej sytuacji. Ja również, jeśli już kiedyś mi się przytrafi to będę starała się nakryć chociaż pieluszką. To jest naturalna czynność, ale dla mnie zarazem bardzo intymna i powinna należeć tylko do matki i dziecka. Ludzie robią różne rzeczy, niektórzy oddają potrzeby fizjologiczne tu głównie ukłon w stronę panów. Jeśli widzę coś takiego zawsze głośno zwracam uwagę, jeśli nie pomaga a miejscem jest np.plac zabaw dzwonię po patrol. Jeśli będąc w restauracji z rodziną zayważyłabym kobietę karmiącą bezczelnie trzymając pierś na wierzchu bez żadnego okrycia również zwróciłabym uwagę, albo poprosiła o to obsługę, że nie życzę sobie jeść z rodziną w towarzystwie pół nagiej kobiety. Ciekawe czy taka jak już przestanie karmić wyjdzie toples z domu z większym dzieckiem, albo na plażę, kiedy piersi nie będą już takie ponętne. I nie chodzi tu tylko o podtekst seksualny, ale o zwykłe zasady moralne. Jeśli ktoś sika publicznie, bo nie ma tych zasad tzn.że ja też mogę? Nie, bo wiem jak źle bym się z tym czuła i jak źle czuł by się z tym ktoś inny. Mój morał jest taki, że karmić piersią owszem, gdyż to najlepsze co możemy dać dziecku na początku rozwoju, ale zachować przy tym zdrowy rozsądek i nie popaść w samouwielbienie, że jak karmię to mogę wszędzie i w każdy sposób i z nikim i niczym się nie liczę. Fajnie, że co kobieta to inna opinia, to pokazuje nsze indywidualne podejście i przy okazji dowiadujemy się, dlaczego ten temat ma tyle kontrowersji i pewnie nigdy nie będzie złotego środka:)

2017-06-13 14:46

Ja juz nie karmie maluszka, ale kiedy karmilam piersią nigdy nie robilam tego publicznie. Po 1 bardzo by mnie to krepowalo, po 2 nie mialam ochoty zeby ktos ogladal moje piersi. Po 3 naleze do grona tych mam, które nie potrafią zrobić ego szybko i sprawie, ale powoli musialam odkryc pierś (całą) i delikatnie przystawiac malucha wiec nie było mowy o tym zeby sie zakryc :) Jak wiedzialam, ze w czasie wyjscia maluszek bedzie glody po prostu sciagalam mleczko i dawalam z butelki. Nie neguje karmienia piersia w miejsach publicznych, natomiast uwazam ze trzeba to robic z nalezytym umiarem. Jesli widze kobiete, która robi to dość \"skrycie\" nie mam nic przeciwko. Natomiast jak widze ze kobieta wystawia cała piers na widok publiczny, wrecz \"chwalac sie\" nią, uwazam to za malo stosowne. Po 1 nie mam ochoty ogladac obcych piersi (mam swoje i mi wystarczy) po 2 nie mam ochoty aby moj maz je ogladał (ma moje:P) Takze głosna sytuacja w restauracji, kiedy kobieta wrecz \"wywaliła\" piers na stoł...o nie wcale sie nie dziwie ze zawrzało. Nie uwazam ze kobieta karmiaca piersią musi sie chowac, ukrywac itd...nie , nie o to chodzi, ale uwazam ze trzeba to robic z taktem i nalezytym szacunkiem do samej siebie i otoczenia. Bo to przeciez bardzo intymna chwila, którą np ja dzielilam tylko z moim męzem.

2017-06-13 13:55

Osobiście nie przeszkadza mi widok matki karmiącej w publicznym miejscu, wiadomo że nie wszędzie są miejsca gdzie można na spokojnie nakarmić dziecko. Sama byłam niedawno w podobnej sytuacji kiedy moja córka przebudziła się na spacerze. Wyjęłam ją z wózka, przykryłam pierś pieluszką i nakarmiłam na ławce. Co prawda minął nas tylko rowerzysta ale poczułam lekkie skrępowanie. W podobnych sytuacjach szukam zawsze ustronnych miejsc, jeśli jestem w trasie to karmię w samochodzie. Na zakupach idę z córką do pokoju rodzica. Córka nie akceptuje butelki i gdyby chciała z niej jeść to na pewno ściągnęłabym pokarm. Dla mnie karmienie piersią jest naturalną czynnością, jeśli kogoś to na prawdę oburza to niech spojrzy lepiej na siebie i swoje zachowanie. Kobiety karmiące w miejscach publicznych nie wymachują piersiami celowo.

2017-06-13 13:39

Ale jak karmisz piersią na tej przykladowej ławce nikt Ci też nie powie żebyś sie schowala tak jak i Ty nie powiesz nic tej osobie \"z tlustymi włosami ze ślina w kacikach ust\". Ktoś tylko popatrzy z boku tak jak Ty. To każdego indywidualna sprawa i nikogo nie powinno oburzać zarówno karmienie piersią, jak i te tłuste włosy :)

2017-06-13 11:25

Dodam jeszcze, ze mnie tez niektore rzeczy obrzydzaja, uwazam je za niesmaczne i nie chcialabym ich ogladac. Na przyklad w sezonie letnim czesto widuje zaniedbane osoby, z tlustymi wlosami, ktore siedzac na lawkach jedza lody tak niechlujnie, ze sie nimi brudza a w kacikach ust zbiera im sie slina. Obrzydza mnie to niemilosiernie, zbiera mi sie na wymioty. Nie chce tego ogladac. Ale czy mam podejsc do takiej osoby i powiedziec jej ze jest ohydna i niech idzie jesc tego loda w domu, albo niech sie chociaz zasloni?! Albo idzie na inna, bardziej ustronna lawke?! Chyba nie mam takiego prawa, prawda?

2017-06-13 11:20

Temat kontrowersyjny, choc wlasciwie nie bardzo wiadomo dlaczego. Karmienie piersia jest naturalna czynnoscia. Czy podanie dziecku w piaskownicy butelki budziloby czyjs sprzeciw? Chyba nie. A butelka jest zamiennikiem piersi. Moge powiedziec, jak jest w moim wypadku: karmie 17. miesiac. Generalnie zawsze staralam sie karmic w domu i unikac sytuacji gdy trzeba bedzie karmic corke publicznie. Gdy taka potrzeba zachodzila, nie wahalam sie jednak. Na poczatku probowalam byc dyskretna, zakrywac sie, odchodzic na ubocze. Z czasem zakrywanie sie odpadlo - corka denerwowala sie, ze nic nie widzi, ze \"kombinuje\" z piersia. Pozostalo karmienie w ustronnych miejscach. Jednak i to nie zawsze jest mozliwe. Karmilam juz zatem na ruchliwym parkingu przy autostradzie, pelnym ciezarowek i ich kierowcow. Karmilam juz na lawce w parku, na moim ogrodzie (przy ktorym jest chodnik). Nie wstydze sie, bo nie mam czego. Piers to nie tylko obiekt seksualny, a przede wszystkim sluzy do karmienia dziecka. I nie bede sie ukrywac przed hipokrytami, ktorzy ochoczo wpatruja sie w uniesiony pushupem dekolt, ale przeszkadza im karmiaca piers. Jasne jest dla mnie, ze nie macham cyckiem i nie pokazuje go celowo calemu swiatu. Ale jesli wyjmuje piers i corka ja ssie, po czym na chwile \"gubi\", a ktos ujrzy kawalek sutka, to ja za to przepraszac nie bede.

2017-06-13 09:20

ostatnio byłam z córką na placu zabaw w parku,kobieta siedząca na piaskownicy wyciągnęła pierś przylozyla dziecko i sobie karmiła,szczerze ja bym się wstydziła,w około były ławki,więc smiało mogła usiąść a w piaskownicy pełno dzieci które się przyglądały i się śmiały bo pierś na wierzchu,mogła przynajmniej pieluchę osłonić a ona niczym.Dlatego uważam że jak karmić w publicznym miejscu to dyskretnie i koniec.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna