Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Karmienie piersią a odbijanie

Data utworzenia : 2017-09-12 19:02 | Ostatni komentarz 2019-09-19 08:02

Mama_Ola

5550 Odsłony
105 Komentarze

Mamusie, już w jednym wątku pisałam, że karmię maluszka piersią i pozwalam mu spać wtulonemu we mnie, gdy przy piersi zaśnie. Mam tylko jeszcze jedną zagadkę: Co z odbijaniem? Jeśli maluszek je podczas kangurowania i potem zasypia na moim brzuszku, to się nie martwię, bo wiem że wszystkie niepotrzebne bąbelki powietrza same się w takiej pozycji usuną. Ale co zrobić, gdy karmię na siedząco? Budzić synka, aby mu się odbiło? Przyznam szczerze, że w tej chwili tego nie robię, ale zaczynam martwić się o kolki (troszkę na zapas). Ostatnio czytałam, że dzieci karmione butelką zawsze muszą być \"odbite\" po jedzeniu, a te karmione piersią niekoniecznie. Jakie Wy macie doświadczenia w tym temacie - budziłyście swoje Maluszki, aby im się odbiło?

2017-09-19 12:38

Dziękuję Wam ogromnie za wszystkie Wasze rady i komentarze! :) Zaczęłam stosować kilka z nich - między innymi tę, aby w środku karmienia odbijać synka. On naprawdę sporo czasu spędza przy piersi, więc nie jest to kłopot, aby w trakcie go odbić. Gdy nie zasypia po karmieniu odbijam go zawsze, ale jak zasypia, to wówczas mu \"odpuszczam\", bo ma dość lekki sen i już samo odłożenie go do łóżeczka jest trdune bardzo. W nocy jeszcze śpi z nami (po cc tak mi wygodniej) i wówczas także różnie - czasami odbijam go przy zmianie piersi. Tak więc troszkę jeszcze się \"próbujemy\", zgrywamy i obserwujemy. Maluszek nie ma kolek, ale kupki przychodzą mu z trudem. Położna poleciła nam Dicoflor (probiotyk) - stosujemy czwarty dzień i jest troszkę jakby łatwiej z kupką... Będę dalej obserwować czy ta ilość odbijania jest wystarczająca.

2017-09-15 10:25

witam. Jestem mamą karmiącą, córcia ma 3 miesiące i z tym odbijaniem u mnie jest różnie. Jeśli karmie dziecko i uśnie i słodko śpi to nie daję jej do odbicia, odkładam i powiem szczerze nic się nie dzieje. Czasami jak chwilkę pośpi i zaczyna być niespokojna, wierci się, kręci to wiem, że coś ją tam uwiera w brzuszku i wtedy ją podnoszę i jej się odbija, a czasami nie ma takiej potrzeby. Jeśli chodzi o noc to niunia śpi ze mną w łóżku i karmie ją na leżąco i nie daję jej w ogóle do odbicia i śpi spokojnie. Zaznaczę, że dziecko nie ma kolek więc z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie zawsze dziecko daję do odbicia, ale to oczywiście zależy od dziecka, jednemu nic nie będzie, a drugie będzie miało kolkę, nie ma reguły, jak na wszystko co dotyczy dziecka.

2017-09-14 13:05

Ja karmię butelką, więc zawsze syna muszę odbić. Zależnie od tego czy wierci się przy jedzeniu czy nie i jak obejmuje smoczek ustami, bąbelek powietrza wydobywa się mniejszy lub większy, raz od razu a innym razem nieźle musimy się nakombinować żeby go wydobyć. Czasem nawet przez sen się udaje. Położna laktacyjna nic nie wspominała o odbijaniu dziecka po karmieniu piersią, ale tak myślę, że musisz obserwować czy po karmieniu śpi spokojnie czy np. zaczyna się wiercić i kulić. Wtedy możesz podejrzewać że jest ten uwierający bąbelek powietrza. Nasz syn tak już miał, że nie odbił, usnął, a potem budził się z płaczem, po wzięciu na ręce odbijał i usypiał dalej.

2017-09-14 10:02

Przede wszystkim obserwuj swoje dziecko. Jeśli po karmieniu już zasnęło to nie wybudzaj, chyba że śpi niespokojnie i widzisz, że coś go męczy, to wówczas spróbuj żeby jednak odbiło mu się i powinno wówczas dalej spać już spokojnie. W każdej kwestii najlepiej poznasz swoje dziecko obserwując je i pomału poznając jego potrzeby i sposoby zaspokajania ich. Trzeba również pamiętać, że każde dziecko jest inne i do każdego należy podejść bardzo indywidualnie.

2017-09-13 22:00

Mama_Ola moja córka nie miała nigdy kolek ale zawsze po karmieniu ją brałam do odbicia. Czasami udawało się to zrobić przez sen córki, wystarczyło, że odsunęłam j a od piersi, lekko skierowałam do pionu, a jej już się odbijało. Tak jak pisze BabaYaga - obserwuj swoje maleństwo i próbuj, co jest dla niego najlepsze. I nie martw się na zapas! :)

2017-09-13 20:10

Również słyszałem taką wersję że przy karmieniu piersią dziecko nie musi odbić aczkolwiek Wszystkie położne które znam a także na szkole rodzenia mimo wszystko zwracali uwagę na to że warto po każdym jedzeniu przytrzymać dziecko do odbicia

2017-09-13 17:54

Mama_Ola teoretycznie przy karmieniu piersią nie trzeba Dziecka podnosić do odbicia... TEORETYCZNIE :-) Położna mi powiedziała: \"Karmi Pani piersią, proszę nie odbijać\"... i posłuchałam... nie odbijałam... Córka jest moim pierwszym Dzieckiem, więc naturalnie w tej kwestii byłam \"ciemna jak tabaka\" i posłuchałam... a powinnam posłuchać własnej intuicji ;-) Po 2 tygodniach od porodu Maleńka zaczęła krótko po karmieniu podkurczać nóżki i spać bardzo niespokojnie... coś Jej przeszkadzało, coś \"uwierało\"... mruczała, wzdychała, marudziła często przez sen, albo wybudzała się i nie mogła spać... czasami pojawiał się płacz. Myśleliśmy, że brzuszek, kolka, gazy... I tak (ZUPEŁNIE NIEPOTRZEBNIE) Córka męczyła się przez tydzień. Dopiero po jakimś czasie wpadłam na pomysł, że może spróbuję Ją \"odbijać\" po karmieniu - problemy zniknęły. Ewidentnie jakaś \"bańka powietrza\" zakłócała spokojny sen mojego Dziecka ;-) I tak sobie \"pluję w brodę\", że posłuchałam rad (doświadczonej! położnej) zamiast wsłuchać się w swoje Dziecko ;-) Zatem, Ola... spróbuj, poeksperymentuj... może Maleństwu to odbicie nie będzie potrzebne, a może właśnie w trakcie karmienia ułóż Dziecko do \"odbicia\" i później dokończ karmić... może to będzie Maleńkiemu pomocne ;-) PS Często zdarzało się, że Córka zasnęła w trakcie karmienia - odkładałam Ją wówczas do łóżeczka z buzią skierowaną na bok. Jak się wybudzała i była niespokojna, \"odbijałam\" i zasypiała dalej :-) To \"odbijanie\" było jej potrzebne przez około 3 miesiące... później, albo samoczynnie poszedł \"bek\", albo nie :-D Może to kwestia jakiegoś refluksu... PS2 Nigdy nie miałyśmy problemu z kolką... udało się bez bólu i płaczu, ale była tylko na naturalnym mleku i maksymalnie \"wyciszałam\" atmosferę w domu, żeby ograniczyć niepotrzebne bodźce, a Jej zapewnić maksimum poczucia bezpieczeństwa.

2017-09-12 22:08

Ola, jeśli dziecko zasypia przy karmieniu to możesz odbić w połowie jedzenia. Jak widzisz, że się robi senne to podnieś. Po odbiciu przystaw znów do piersi i wtedy niech spokojnie zasypia:) ja tak robię przy nocnych karmieniach

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna