Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Dieta karmiącej - jak to z nią naprawdę jest i jakich produktów unikać?

Data utworzenia : 2017-10-12 14:55 | Ostatni komentarz 2021-05-01 09:17

Mama_Ola

8038 Odsłony
265 Komentarze

Dziewczyny, wiem że jest już podobny wątek na forum (sama się na nim wypowiadałam, gdy czekałam jeszcze na malucha i nie miałam żadanych wątpliwości w temacie), ale chciałabym go poruszyć z nieco innej perspektywy. Otóż mój synek ma małe problemy z brzuszkiem - ciężko mu zrobić kupkę i oddawać gazy. W związku z tym zaczęłam się zastanawiać czy to przypadkiem nie od produktów, które spożywam. I wiem, naprawdę wiem, że dieta mamy karmiącej, to nie ma być dieta eliminacyjna itp. i też uwielbiam Hafiję oraz wszystko, co ona pisze na ten temat. Ale jednak problemy z brzuszkiem u synka raz się pojawiają, a raz nie. Położna mówi: jeść wszystko i obserwować, ale nie jeść: i tu pada taka długa lista czego nie jeść, że nie mam pomysłu czym w takim razie jest to \"wszystko\", co mogłabym jeść. No suchym chlebem chyba i gotowaną kurą - czyli jak za czasów mojej babci... Chciałabym Was zapytać czy obserwowałyście że Wasze dzieci reagowały źle na jakieś produkty, a jeśli tak, to na jakie? Może latwiej będzie innym mamom dzięki temu zdiagnozować co ewentualnie maluchowi \"szkodzi\". P.S. Jeśli źle myślę, to wyprowadźcie mnie z błędu, przywołajcie do porządku i zdrowo ochrzańcie. Na swoją obronę mam tylko tyle, że widzę jak mój synek się męczy i chciałabym mu jakoś pomóc.

2017-11-09 23:40

Nie ma co się glodzic bo to nie od tego kolki a przez takie glodzenie traci się pokarm.

2017-11-09 23:13

No właśnie produkty wzdymające wzdymają w jelitach więc efekt ten nie przechodzi do pokarmu Jedynie powinno się sprawdzać jak dziecko reaguje na alergeny typu czekolada, kakao, owoce cytrusowe, truskawki wprowadzać stopniowo i obserwować ja przez pewien czas musisksm zrezygnować z truskawek

2017-11-09 22:50

Ja urodziłam.synka w 2014r. Synek od urodzenia mial.problemy z bruszkiem.kolki, zaparcia...i juz malo co jadlam bo zawsze wmawialam sobie ze to moja wina bo cos zjadłam i jadlam malo co.i szybko tez bardzo schudłam mimo prezd ciaza bylam za chuda...niestety..teraz planujemy z mezem.dziecko jak sie uda i jak urodze drugie to na penwo bede jadla wiecej i juz tak nie bede przesadzac bo nie chciałabym też schudnac bo jestem wystarczajaco za chuda..nietsety..ale obserwowac trzeba bo roznie bywa.

2017-11-07 23:40

Przy kolkach też dobrze działa masaż brzuszka to samo można przy tym jak dziecko ma problemy przy zrobieniu kupki czy na gazy tzn kolistymi ruchami ręką tzn częścią między nadgarstkiem a łokciem zgodnie z kierunkiem zegara masować kończąc masaż zawsze na lewym biodrze :) bardzo fajny sposób pomaga dziecku zrobić kupke czy baczka puścić dla ulgi :) no i pomaga przy kolkach plus przy kolkach warto też malucha na brzuszek dawać też to pomaga :)

2017-11-07 12:03

Jak już dziewczyny wyżej mówiły, nie ma diety karmiącej mamy. Może masz po prostu brzuszkowe dziecko, podatne na kolki i wzdęcia. Mój synek taki był, do tej pory (a ma już 15 msc) ma od czasu do czasu problem ze zrobiebiem kupy lub boli go brzuszek... Karmiąc jadłam na początku wszystko. Gdy zaczęły się kolki, eliminował z diety różne produkty, które rzekomo mogły powodować te nieprzyjemne historie, jak pomidory, kapustę, różne owoce, mleko itd. Próbowałam, próbowałam aż dostał mi chleb z masłem, po którym młody i tak krzyczał. Na kolki chyba nie ma reguły... Ja przez takie nie jedzenie traciłam pokarm, schudłam niesamowicie, do tego wypadła mi połowa włosów. Gdy byłam w szpitalu położna głośno i wyraźnie powiedziała, że nie ma diety dla karmiącej mamy :) Ważne żeby maleństwu odbijać po każdym posiłku, nawet jeśli to chwilę musi potrwać. U nas na kolki i wzdęcia nie pomogło nic, żadne probiotyki, espumisan i inne specyfiki tego typu... Ja też dokarmiałam od czasu do czasu mm i było tak samo, jak przeszedł ma samo mm też był problem, a próbowaliśmy różne mleka... Dużo cierpliwości i wytrwałości życzę :)

2017-11-07 11:02

Dieta matki karmiącej nie istnieje. Wg mnie można jeść wszystko z umiarem tylko obserwować maluszka jeśli pojawi się jakieś uczulenie wtedy stosuje się dietę eliminacyjna tzn wyklucza się z diety dane produkty które zawierają alergen który uczulil dziecko. Nasza dieta nie ma wpływu na gazy czy też kolki. Mleko się tworzy z krwi a nie z treści żołądka. A jak wiadomo do mleka przedostaja się składniki odżywcze alergeny toksyny substancje chemiczne i alkohol więc wg mnie nie powinno się używek stosowac alkoholu to wiadomo. Kawę można jak w ciąży czyli słaba jedna czy dwie nie zaszkodza :) Warto obserwować maluszka czy nic mu nie jest i jeść wszystko z umiarem. Polecam też przeczytać książke najszczesliwsze niemowlę w okolicy naprawdę fajna lektura :)

2017-11-03 11:53

No właśnie.. chodziłam do szkoły rodzenia, w której też mówiono nam, że dieta matki nie ma wpływu na bóle brzucha czy gazy u dziecka. No i dopóki nie zaczęłam karmić piersią to tez tak uważałam, ale teraz... Juz sama trochę zgłupiałam. W moim przypadku jest tak, że musze uważać na to co jem i wbrew pozorom wcale nie chodzi tu o produkty wzdymające itp. Próbowałam nawet bigosu i dziecku nic nie było, podobnie brokuły czy grzyby. Ale już np. czekolada gorzka powoduje, że mój maluch ma problem z wypróżnieniem, twardy brzuszek, widać, że boli. Tak więc krótko mówiąc moim zdaniem trzeba obserwować co się je i co może mieć wpływ na nasze dziecko. Ja jem wszystko, ale jeśli widzę, że dziecko ma jakiś problem żołądkowy, analizuję co jadłam i co ewentualnie mogło Małej zaszkodzić. Z drugiej strony uważajmy na konserwanty i odżywiajmy się zdrowo, bo kto wie, czy to właśnie jakaś chemia nie szkodzi dziecku, a nie produkt sam w sobie? :)

2017-10-29 08:50

Nie rezygnować z niczego poza uzywkami takie jest moje zdanie

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna