result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (193 Wątki)

Ząbkowanie a pogryzione brodawki

Data utworzenia : 2017-10-25 22:20 | Ostatni komentarz 2019-03-14 12:13

madziia88

1734 Odsłony
118 Komentarze

Córka jest na etapie ząbkowania – wychodziły 4 na raz, 3 się już przebiły, 1 jeszcze w trakcie i stało się to czego się bardzo obawiałam – zębów przybywa i córka zaczęła mnie tak bardzo gryźć, że jedną brodawkę mam tak poranioną, że aż leci krew. Na ząbkowanie stosuje wszystkiego rodzaju schłodzone gryzaki i maści. Jednak mimo tego podczas każdego karmienia córka mnie gryzie, że z poranionej piersi nie potrafię ją już karmić bo każde karmienie kończy się powiększoną, krwawiącą raną. Kapturki do karmienia nie pomagają bo córka jak je widzi to tylko się złości i rączkami je ściąga. Póki co: - nie karmię z tej piersi tylko odciągam pokarm - staram się aby był dopływ powietrza co przyspiesza się gojenie rany - stosuję octenisept w celu dezynfekcji i przyspieszenia regeneracji Czy któraś mama miała taki problem ? i zna jakiś złoty środek aby w szybki sposób zregenerować brodawkę ?

2019-03-14 12:13

Justyna oprócz tego na ulotce zawsze jest napisane czy dana maść trzeba zmywać przed podaniem piersi. To jest jedna z ważniejszych kwestii a oprócz tego najlepiej wybierać maści bez cukru w składzie bo jest on pożywka dla bakterii i grzybów.

2019-03-13 22:45

Na ulotne nie są wypisane wszystkie leki tylko przykładowe. Już nie raz się z tym spotkałam i niestety lek musiałam oddać i kupić inny. Mi zuza nie gryzla brodawek jak jej ząbki szły. Jaś jeszcze ząbków nie ma. Ale nie będzie mi dane tego sprawdzić.

2018-08-19 12:50

Zdecydowanie warto czytać ulotki przed zastosowaniem każdego leku czy maści. Ja np patrzę zawsze bo często są napisane przeciwwskazania np że nie można używać gdy się bierze inne leki i wymienione jakie itd A to bardzo ważne.

2018-08-18 21:48

Niektóre mamy po prostu nie wiedzą, że należy zmyć daną maść przed karmieniem. Dlatego należy wszystko dokładnie czytać, nie tylko skład.

2018-08-18 12:26

Mama gratki to fakt jak się używa innych maści to już trzeba sprawdzić czy zmywac trzeba choć w wiekszosci raczej tak przed kamieniem trzeba zmywac.

2018-08-18 11:26

Tak Aisa, tej lanoliny nie trzeba, ale są różne preparaty i wtedy należy zwrócić uwagę na ten aspekt

2018-08-18 08:05

Lanoliny 100 procent się nie zmywa tzn nie trzeba. Można też zamówić sobie na stronie zrób sobie krem lanoline dużo tańsza A 100 proc

2018-08-17 21:09

Dobra lanolina jest też firmy lansinoh. Ważne jest aby sorawdzic skład produktu (lanolina nie powinna zawierać cukru, który spowalnia proces gojenia się ran i jest pożywką dla bakterii) oraz sposób stosowania - istotne jest to czy trzeba maść zmywać przed kolejnym karmieniem