Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Sposoby na karmienie piersią w plenerze

Data utworzenia : 2017-12-07 13:34 | Ostatni komentarz 2019-08-02 14:57

bebusiaa

2893 Odsłony
71 Komentarze

Dziewczyny, jak to jest u Was z karmieniem w plenerze, poza domem? Szukacie ustronnego miejsca, zakrywacie się, odwracacie, czy karmicie gdzie popadnie? A może na wyjścia odciągacie pokarm i podajecie butle w razie potrzeby? Piszcie! ;)

2017-12-12 23:11

Jeśli już przykrywamy to pierś nigdy dziecka szczególnie latem gdyz pod pielucha tetrowa podczas karmienia tym bardziej wtedy robi się dużo wyższa temperatura w ten sposób możemy zaszkodzić dziecku. Zresztą dziecka w czasie karmienia wgl nie powinno się przykrywac gdyz dziecko wtedy intensywnie pracuje by ściągnąć pokarm i można je przegrzac.

2017-12-12 12:17

Jeśli już z dzieckiem szłam gdzieś to starałam się karmić w takim miejscu żeby nie przeszkadzać innym i żeby się nie rzuciło w oczy. Jak znalazłam takie miejsce to przykrywalam pieluszka dziecko trochę.

2017-12-12 09:02

u nas w galerii wolę wybrać ławkę gdzieś na boku niż to pomieszczenie bo niestety przypomina łazienkę owszem jest tam przewijak i fotel bujany to są jego plusy ale zapach w pomieszczeniu i wgl duchota nie są przyjazne. Ale fakt zawsze można właśnie do pokoju pójść jeśli tam będzie nam lepiej czy znaleźć ustronne mało uczęszczane miejsce :)

2017-12-12 08:53

Aiisa, święta słowa, nie karmimy tam gdzie nie czujemy się komfortowo i karmimy wszędzie tam gdzie chcemy i czujemy się komfortowo. Spokój i dobre samopoczucie to podstawa karmienia. Jeśli czujemy się źle karmiąc w miejscach publicznych to zawsze w miarę możliwości trzeba wybierać jak najbardziej ustronne miejsce, np. w centrach handlowych są pokoje dla matki z dzieckiem w którym można przewinąć i nakarmić dziecko. Zwykle są one zamykane na klucz. Sama kiedyś korzystałam z takiego pokoju, w Leroy Merlin. Trzeba poprosić tylko o klucz w punkcie informacyjnym i już. A sam pokój całkiem fajny. Wyposażony w przewijak i kanapę, także śmiało można skorzystać.

2017-12-11 22:07

Motherofto nie powinno się przykrywac dziecka w czasie karmienia tzn kocykiem. Dziecko wtedy zużywa energię i przez takie przykrycie można dziecko przegrzac. :) Tyle się mówi o karmieniu ale prawda jest taka że jest jedna reguła gdzie nie można karmić tzn nie karmimy tam gdzie się nie czujemy komfortowo i odwrotnie karmimy wszędzie gdzie chcemy i czujemy się komfortowo. Każda z nas jest inna więc każda robi po swojemu. Generalnie nie przejmuj się opinią innych ludzi czy spojrzeniami wiem jak to jest i często ze stresu wydaje nam się że wszyscy na nas patrzą w tym właśnie momencie kiedy się stresujemy i przez to mamy jeszcze większy stres :)

2017-12-11 19:08

U nas było tak, że starałam się unikać karmienia w miejscach publicznych... Cóż, taka moja natura, jestem niesamowicie wstydliwa, krępowało mnie nawet karmienie w obecności rodziny... Karmienie traktowałam i nadal traktuję jako coś bardzo intymnego, jako moment niesamowitej bliskości i więzi pomiędzy mamą a dzieckiem i strasznie wkurzał i stresował mnie fakt, że podczas karmienia do pokoju wchodziła teściowa i zaglądała, jak syn je, tzn. były sytuacje, że leżeliśmy wtedy na łóżku, bo tak było mi najwygodniej karmić, przykrywałam nas cieniutkim kocykiem, czasem sobie zasypialiśmy, a wtedy ona wchodziła, bezczelnie odsłaniała koc i patrzyła mi na biust i na to, jak młody je... W miejscu publicznym karmiłam może ze dwa razy i wspominam to źle, ponieważ cały czas się denerwowałam i byłam dosłownie cała mokra ze stresu. Raz spotkałam się z koleżankami w pizzerii i nie obyło się bez karmienia syna, zasłaniałam się wtedy jak mogłam, a mimo wszystko i tak czułam na sobie wzrok wszystkich tam obecnych... Za drugim razem karmiłam na ławce przed Castoramą :D Też się zasłaniałam, bo przechodzący ludzie po prostu się na nas gapili... Niby karmienie jest całkowicie naturalną sprawą i nie powinno nikogo dziwić i stresować, tym bardziej młodej mamy, jednak ja nie jestem z tych osób, które w każdym miejscu potrafią wywalić cyca ze stanika i nakarmić dziecko. Poza tym tyle się mówi o tym karmieniu w miejscach publicznych, a ludzie i tak swoje mówią i robią, a wystarczy czasem jeden opryskliwy komentarz starszej pani i odechciewa się dosłownie wszystkiego...

2017-12-11 14:05

Już coraz więcej się mówi o tym że karmić wszędzie ludzie się przyzwyczajaja już do widoku mam karmiących i w wiekszosci to już to raczej nie dziwi choć wiadomo znajdzie się zawsze ktoś komu widok nie będzie pasować ale przecież nikt nie karze sie patrzeć. Zresztą w większości mamy nie pokazują na wierzchu za dużo po prostu zaspokajają fizjologiczna potrzebę dziecka jaka jest mleko z piersi. A jeśli dziecko się rozprasza zawsze można znaleźć spokojniejsze miejsce na dworze czy jakiś pokój dla mamy z dzieckiem :)

2017-12-11 07:10

Ludzie mają tupet słonia więc można nie myśleć o otoczeniu a ktoś zaserwuje jeden z tych najmilszych komentarzy i niestety jest stres. Niby idziemy z postępem a jednak ludzie stoją w miejscu w kwestii poglądów

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna