Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Pierwsze karmienie piersią

Data utworzenia : 2018-03-16 23:06 | Ostatni komentarz 2020-03-09 10:57

Kawin

9588 Odsłony
302 Komentarze

Witam, jestem w pierwszej ciąży i bardzo chciałabym karmić moją dzidzię piersią, ale słyszałam, że to na początku boli i nie jest takie łatwe. Czy może macie jakieś rady albo doświadczenia, jak to robić, żeby nie było tak bardzo bolesne i żeby dziecko się najadło?

2018-04-23 20:07

ja tak samo dlatego napisałam ze jak własne mleko i wietrzenie nie daje efektów to lanoline warto użyć bo jest tez dobra.

2018-04-23 14:32

Zgadza się Aisa, ale jestem zwolenniczką tradycyjnych metod. Uważam ze maści i kremy powinny być użyte kiedy naturalne metody zawiodły

2018-04-21 17:47

mama gratki oczywiście smarowanie własnym mlekiem i wietrzenie często jest najlepsze a jak to nie pomaga to czysta lanolina też ok nie trzeba jej zmywac.

2018-04-21 14:13

Zanim użyjemy maści warto spróbować swojego mleka i dostępu świeżego powietrza. To drugie czyni cuda :)

2018-04-20 22:49

właściwie większość Maści się zmywa przed karmieniem na pewno czystej lanoliny nie trzeba zmywac.

2018-04-20 20:44

Jeśli smarujemy piersi czym innym niż własne mleko warto poczytać czy nie trzeba maści zmywać przed podaniem jej dziecku.

2018-04-11 16:49

Jeśli boli cię gdy karmisz to coś jest źle robione. Najczęściej jest po prostu źle przystawione dziecko do piersi, źle ją łapie. Wtedy delikatnie wyjmij mu pierś, buzi (ja delikatnie wsówałam palec mu do buźki i wyjmowałam) i znów go przystaw do piersi. Gdy maluszek prawidłowo chwyci pierś to nie boli karmienie :-) Mój synek skończył pół roku i nie mam problemu z tym. Gdy boli pierś bo źle ją maluch łapie to dobra jest czysta lanolina - mnie dały ją panie po porodzie jak uczyłam się karmić dziecko, nie szkodzi ona. W szpitalu też jest ktoś kto pomaga i pokazuje jak przystawiać do piersi. Ja pamiętam że w nocy miałam zaraz po porodzie problem z tym a byłam na sali sana. Pielęgniarka dała mi osłonkę na pierś dzięki której dziecko łatwiej łapie sutek, taki sylikonowy kapturek. Fajne pod względem że noworodek je mleko matki, ale wada taka że szybko się przyzwyczaja. Potem miałam kłopot żeby chciał bezpośrednio sutek ssać. Ale dzięki pomocy i poradom położnej środowiskowej, oraz mojemu uporowi maluch je ładnie sam :-)

2018-03-27 15:24

Karmienie piersią nie boli. Ból oznacza tak jak wspomniała Bakaliowa jakiś problem z przystawianiem. Najlepiej jeśli nas boli wyciągnąć piers z buzi maluszka i przystawić jeszcze raz. Przystawiamy dziecko do piersi w nie pierś do dziecka więc musisz siedzieć wygodnie, wyprostowana i przystawić dziecko do piersi, brzuszek maluszka ma być przy Twoim brzuchu, a dziecko ma chwycić sutek i spora część brodawki. Ból może pojawić się na początku karmienia bo piersi Musza się przyzwyczaić do karmienia ale ten ból trwa kilka sekund na samym początku jak tylko Przystawiamy dziecko później już przechodzi i karmimy normalnie bez bólu a jeśli się pojawia yalo tak jak napisałam odstawiamy dziecko i Przystawiamy jeszcze raz. Dziecko musi ssać i nie cmokać i musisz słyszeć charakterystyczne przełykanie. Dziecko też na początku bardzo często chce być przy piersi i nie wynika to z tego, że mleko jesy za chude a z tego, że ma bardzo mały żołądek więc je często a mało. Po czasie przerwy się wydłużają bo żołądek jest większy i jak Maluch się nie ja dłużej mu starcza. Jeśli moczy pieluszki l, przybiera na wadze oznacza to że się najada i nie masz najmniejszego powodu bo obaw. Na poranione brodawki warto smarować po każdym karmieniu piersi własnym mlekiem i wietrzyc, czekać aż mleko wyschnie, żeby nie zasłaniać od razu po po smarowania mlekiem piersi bo mleko zamiast wyachmać wytrzwmy je w stanik. Jeśli ból na początku jest bardzo silny, mamy wklęsłe brodawki to można wspomóc się osłonkami ale ich radzę używać jak już na prawdę nie mamy wyjścia bo mogą oczywiście nie muszą ale mogą zaburzyć laktację tym bardziej na początku jeśli dopiero o nią walczymy. Maja przy nawale gdybyś przystawiała malucha częściej to zapewne obyło by się bez osłonek. Dziecko karmi się na żądanie ale to zadanie jest zarówno dziecka jak i mamy. Jeśli Maluch jednak nie chciał jeść to trzeba wspomóc sie laktatorem i Odciagać mleko tylko i wyłącznie do uczucia ulg. W ten sposób nie doprowadzimy do zapalenia piersi. Mama ja z to nie widzę przeszkody w wietrzeniu drugiej piersi. Odruch oksytocynowy owszem powoduje że z drugiej piersi leci mleko ale jak dla mnie wierzenia nigdy za mało. A mleko które leci zawsze można złapać np w butelkę jeśli mamy dobrze opanowana technikę karmienia :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna