Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Pierwsze karmienie piersią

Data utworzenia : 2018-03-16 23:06 | Ostatni komentarz 2020-03-09 10:57

Kawin

9578 Odsłony
302 Komentarze

Witam, jestem w pierwszej ciąży i bardzo chciałabym karmić moją dzidzię piersią, ale słyszałam, że to na początku boli i nie jest takie łatwe. Czy może macie jakieś rady albo doświadczenia, jak to robić, żeby nie było tak bardzo bolesne i żeby dziecko się najadło?

2018-03-27 13:01

mama gratki nie bez powodu też warto wietrzyc 2 pierś w czasie karmienia bo na początku jest jeszcze tak zwany odruch oksytocynowy z jednej karmimy dziecko a z drugiej piersi leje się mleko :)

2018-03-27 10:41

też jestem przed pierwszymi karmieniami, trochę się obawiałam jak Ty Kawin, ale mam w zapasie lanolinę, laktator, wkładki laktacyjne Lovi, przeczytałam chyba już wszystkie poradniki na temat pozycji do karmienia i tego jak postępować w razie bolących brodawek, że już się nie mogę doczekać jak zacznę karmić :) dziewczyny wspominały o wietrzeniu, jak najbardziej. Moja koleżanka karmiąc z jednej piersi, odsłaniała też drugą, aby tamta miała dopływ powietrza w międzyczasie.

2018-03-23 12:57

Przede wszystkim trzeba zacząć od pozytywnego nastawienia :) Nie stresować się i nie poddawać przy niepowodzeniach. Owszem na początku odczuwa się pewien dyskomfort, ale piersi szybko się przyzwyczajają do małego ssaka. Nawał pokarmu przyjemny nie jest, ale też nie trwa długo, także to wszystko jest do przejścia. Potem można już tylko cieszyć się z karmienia piersią :) Na poranione brodawki najlepsza będzie 100% lanolina lub po prostu własne mleko i wietrzenie. Uwierz w siebie:) Na pewno wszystko się uda i będzie dobrze :)

2018-03-22 12:53

U mnie karmienie bolało tylko przy bardzo nabrzmiałych piersiach i to tak tylko przez pierwsze kilkadziesiąt sekund karmienia. Ale to ból całkiem przyjemny - bo równocześnie z każdą chwilą zaczyna się czuć ulgę. Ogólnie miałam też nieco podrażnione brodawki, pomogła mi na to lanolina. A jeśli karmienie boli za bardzo, to warto poszukać innej pozycji do karmienia i sprawdzić czy Maluszek na pewno łapie odpowiednio dużą część piersi (zbyt płytkie ssanie po prostu boli, tym bardziej, że wolno leci i dziecko złoszcząc się dodatkowo szarpie sutek).

2018-03-20 22:35

przy nawale można czuć dyskomfort ale on mija więc spokojnie a później już będzie ok pamiętaj że jeśli prawidłowo się przystawia maluszka do piersi to nic nie boli jedynie maluszek może dużo czasu spędzać przy piersi mój syn bardzo kochał sobie ssać pierś do tego stopnia ze czasem nie miałam jak sobie zrobić jeść na czas :)

2018-03-20 13:17

Kawin nic sie nie martw nie jest tak źle.Chociaż na początku rzeczywiście boli ale z dnia na dzień juz bedzie tylko lepiej.Ma poczatku mialm nawal pokarmu najbardziej piersi bolaly jak mialam nabrzmiale pierso wtedy troche odciągłam i przynosilo mi ulge. Pierwszy miesiąc byl najgorszy i jeszcze córka bardzo często domagała sie cyca.Teraz ma prawie 8 miesięcy i nadal je cyca chociaż juz mniej niz na początku. Przy synku mialam plaskie brodawki i nie moglam sobie poradzić dlatego odciagalam przez pól roku laktatorem i podawalam mu z butelki Napewno dasz sobie radę i moze u Ciebie będzie inaczej.Na początku niestety bola piersi ale to normalne później juz będzie tylko lepiej a maluszek będzie sie upominal o cyca gdy będzie glodne i napewno bedzie sobie pojadał :-)

2018-03-19 13:43

U mnie był dyskomfort, położna laktacyjna oceniła że dobrze się przystawia ale nie miałam wcale pokarmu więc dorobiłam się wielkich siniaków (ciągnął mocno a nic nie leciało) i skończyło się butelką

2018-03-19 10:38

przy nawale można poczuć dyskomfort ale ssace dziecko bardzo pomaga no i pamiętaj by jeśli już ściągać tylko do uczucia ulgi by sobie problemów nie zrobić jeśli dzircko będzie ssalo a dalej nawał będzie dawał znać. ale to też przejściowe i nie boli więc spokojnie może się okazać że laktacja będzie u was bezproblemowa no i nie ma co się stresować :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna