Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Karmienie piersią inaczej

Data utworzenia : 2018-03-23 18:52 | Ostatni komentarz 2019-06-09 12:21

evli2

3379 Odsłony
73 Komentarze

Drogie mamy! Czy są tutaj też takie mamy jak ja, które karmią piersią inaczej- tzn odciągają pokarm laktatorem i przez butelkę???Synek jadł mi z piersi tylko 2 tyg, potem niestety tylko butelka z moim odciągniętym mlekiem. Próbowałyśmy z doradcą laktacyjnym wiele sposobów i nic nie pomogło. Mianowicie jak długo odciągałyście swoje mleko???Ja karmię tak już prawie 5 miesięcy i cały czas mam dylemat czy dalej tak żyć-nie jest łatwo-bo syn je już sporo i naprawdę dużo czasu marnuje z tym laktatorem. Może jakieś rady mam, które tak karmiły:)

2019-02-01 23:22

Mama gratki u nas też nie było problemów jak karmiłam sama piersia jadłam wszystko nie było alergii nic kompletnie A później jak rozszerzalismy dietę też nic nie było żadnej alergii nietolerancji itd dopiero koło 8 miesiąca zaczely sie problemy pomimo że ja jadłam to samo co Wczensiej Nic nowego i syn też jadł to co wprowadziliśmy skrupulatnie pilnowalam by jadł kilka dni to samo I sprawdzałam alergii nie było A tu bach pojawiła się alergolog mówi że genetycznie całkiem możliwe że dostał A po prostu reakcja alergiczna z opoznieniem zaczęła się robić bo organizm przez pierwsze miesiące jeszcze nie produkował przeciwciał A dzięki karmieniu piersią dziecko dostawalo antyprzrviwciala na alergie dzięki czemu alergii nie było A później i to nie pomagało i alergia wyszła.

2019-02-01 23:13

Mama u nas też tak było. Dopóki Syn był na piersi to mogłam jeść wszystko. Mleko piłam hektolitrami i nic się nie działo. Jak Syn zaczął pić mleko sam okazało się, że ma alergię na bmk oraz na jajko potwierdzoną u alergologa. Pytałam dlaczego tak się dzieje odpowiedziała, że takie rzeczy się zdarzają i alergia ujawnia się później. Qazz ja tk jak mama polecam odpoczynek przede wszystkim a oprócz wspomnianych przez Ciebie i mamę metod to jeszcze w czasie odciągania weź pod pachę ciepły termofor też ułatwia tak jak lestatyna ułatwia wypływ mleka. No i regularne odciąganie, żeby jednak pobudzić laktację.

2019-02-01 11:31

mama gratki nie zawsze ujawnia się wcześniej, czasami ok 1 roku życia...tzn powiem szczerze, że jestem prawie pewna, że to ta zmiana mleka na wyższe na 3 była przyczyną tych problemów!!!nie mleko krowie, najwidoczniej mleko 3 zawiera jakiś skład, który uczulił...czy nie był tolerowany....na razie obserwuję, pilnuję co je synek i będę konsultowała dalej z lekarzem..

2019-02-01 01:56

Qazz, zmęczenie jest częstą przyczyną problemów z laktacją, może u Ciebie brak lub niewystarczająca ilość snu jest główną przyczyną? Jeśli tak to oprócz łuski, Caro, słodu jęczmiennego musiałabyś się wysypiać. Możesz spróbować tez gorącego prysznica na piersi przed odciąganiem (ciepło poszerzy naczynia ułatwiając wypływ pokarmu). Możesz tez brać lecytyne- również ułatwia wypływ pokarmu

2019-01-31 21:58

Mi się udało tak karmić ok 3 miesiące, później karmiłam na zmianę z mm i na końcu same mm. ja jak zostawałam z malutka sama w domu bywaly takie dni, że nie małam kiedy siąść i odciągnąć mleka. Jeżeli bobas polezy bez problemu to całkiem inaczej

2019-01-31 21:33

Ja niestety ostatnio mniej pokarmu ściągam. Częstotliwość ta sama a nawet większa, a ilość mleka mniejsza. Szczególnie w nocy mam problem ściągnąć odpowiednią ilość pokarmu, synek często się budzi na jedzenie. Piję łuski, kawę zbożową Caro, ale jakoś nie widzę poprawy. A chciałabym jeszcze chociaż 2 miesiące synka karmić. W dzień też widzę, że mniej pokarmu.

2019-01-31 21:08

evli, u nas podobnie, laktator okazuje się być najlepszą zabawką. Znowu miałam kryzys bo dłuższy czas odciągałam, krócej, rzadziej, w międzyczasie córa wyjadła wszystkie zapasy. Nawet łuski piłam mniej bo zawsze było coś do zrobienia i znowu przywracam laktację, chciałabym karmić jeszcze kilka miesięcy. Evli, nie rozumiem u Was podejrzeń o skazę: jeśli Ty jadłaś nabiał to ew. uczulenie/nietolerancja czy alergia powinna była ujawnić się wcześniej. Co na to pediatra lub alergolog?

2019-01-30 14:01

Dziękuję:)Mam gratki jak synek skończył 12 miesięcy to zaczęłam rzadziej odciągać, i tak codziennie zmniejszałam odciąganie i w ciągu 3 tygodni zeszłam do 2 odciągnięć-rano i wieczorem i w końcu mleka było coraz mniej i mniej, aż jedno odciągnięcie i potem tylko pod prysznicem wieczorem naciskałam i coś tam leciało. Ja czasami synka dokarmiałam bebiko 2- jak nie mniej odciągnęłam itp., ale sporadycznie. Potem bebiko 3 dałam i zaczął się problem- lekarz podejrzewa skazę na mleko krowie- jak KPI to nie było problemu- a ja jadłam wszystko. Synek dostał uczulenia i drapał się. PO eliminacji nabiału i mleka krowiego, nie było lepiej, więc dostaliśmy na receptę BEBILON pepti 2. I tym teraz karmię...Gdyby synek nie był taki ruchliwy, szybki, i ciekawski świata, to bym dalej odciągała. ale w ciągu dnia nie miałam jak odciągnąć, bo śpi ok 40 min-więc wtedy tylko, a tak to gania i wyrywał mi laktator...więc tylko 2 razy dziennie odciągałam, jak miał drzemkę i jak spał na noc...a to spowodowało zanik mleka...

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna