Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

KPI - jak sobie radzicie?

Data utworzenia : 2018-05-10 19:41 | Ostatni komentarz 2019-09-05 18:08

Mama_Gratki

6334 Odsłony
115 Komentarze

Dziewczyny, już wiem, że niektóre z Was też walczą tak jak ja, czyli piersią w butelce. Zastanawiam się po ile mleka potraficie odciągnąć z jednej piersi na raz? Jak często odciągacie mleko, jak długo? Ja karmię butelką około 30 minut, odciągam 30 minut, a czasem 50. Do tego dochodzi mycie i sterylizowanie butelek. Czasem wydaje mi się, że nic innego nie robię jak tylko karmię i przygotowuję się do kolejnego karmienia, a w międzyczasie przewijam bobasa. Jak to wygląda u Was?

2019-09-05 18:08

Monka123456 a jakiego laktatora używałaś? Ręcznego, czy elektrycznego?

2019-09-05 11:35

U mnie w ten sposób zaczęła się przygoda z karmieniem. Faktycznie sporo czasu zajmowało siedzenie z laktatorem. Teraz na szczęście radzimy sobie bez niego. Córka nauczyła się jeść bezpośrednio z piersi. Natomiast w nocy i tak muszę sobie pomagać odciągając pokarm. Niestety laktator nie działa tak jak ssanie malca więc trzeba dużo więcej czasu na to poświęcić.

2019-09-04 15:57

Ja sciagalam laktatorem z powodu problemu z brodawki.udalo mi się wytrzymać tak tylko trzy dni zbyt mozolnie mi to szlo

2019-09-04 15:43

Jestem mamą, która karmiła swoim pokarmem z butelki przez prawie 9 miesięcy. Nie powiem bywało ciężko, szczególnie że faktycznie takie karmienie jest uciążliwe. Może nie tyle co karmienie, a odciąganie pokarmu... Odciągałam pokarm co około 3 godziny plus raz w nocy. I właśnie te noce były najgorsze, bo później nie umiałam zasnąć niestety z powrotem. Jeśli chodzi o ilości to z tym bywało różnie, zazwyczaj udało się odciągnać po około 60-70 ml z jednej piersi, gdzie jedną pierś trzeba było opróżniać około 20 minut. Ale przy kryzysie który też miałam, zdarzyło mi się odciągać i po 50-60 ml z obu piersi. Obecnie został mi miesiąc do porodu i nie ukrywam, bo chciałabym córkę karmić piersią, jak się urodzi. A jak będzie ciut większa, np. jak będzie mieć 3 miesiące, to chciałabym ją przestawić na butlę z moim pokarmem, ale tylko na noc :) Zobaczymy, czy się uda :) W ogóle jeśli nie udałoby się karmić, to zawsze zostaje opcja odciągania pokarmu, tak jak przy pierwszym dziecku, aczkolwiek wiem, jakie to potrafi być uciążliwe :)

2019-08-02 15:18

Kaczmarkowa tyle ściągnęłas ale nie znaczy to że masz tylko tyle mleka dziecko o wiele więcej jest w stanie ściągnąć A laktatorem elektrycznym może i byś ściągnęła więcej ale to pewne nie jest:) różnie może być niekiedy kobieta ma mleka dużo A nie może wgl laktatorem ściągnąć .

2019-07-20 19:52

Ja również nastawiam się tylko na karmienie piersią i mam nadzieję, że się uda. Również nie mam na zapas mleka modyfikowanego, bo liczę, że odpowiednie nastawienie psychiczne zagwarantuje mi powodzenie w tej kwestii i będę długi czas mogła karmić synka. Kupowanie na zapas mleka świadczy o podejściu i już na starcie osłabia naszą wolę kp.

2019-07-20 18:54

Kaczmarkowa po prostu tylko tyle sciagnelas. Jak byś miała elektryczny pewnie też byś tyle ściągnęła. Ja ręcznie pierw sciagalam po 120ml, a jak miałam laktator to też po 120 ml czasem mniej. Kasia nie probowalas karmić córki piersią. Dziecko super rozbudza laktacje. Więc warto przystawiac dziecko do piersi i używać laktatora. Teraz jest moda że młode mamy już za w czasu kupują mleko modyfikowane żeby w razie czego było na zaś. Ja byłam nastawiona na karmienie piersią i nie kupowałam od razu sztucznego mleka.

2019-07-16 21:19

Pierwsze dziecko karmiła mlekiem modyfikowanym nie z własnej woli chciałam odciągnąć, ale synek nie chciał pić mojego mleka a gdy robiłam MM to od razu pił. Córeczka była karmione tylko piersią nie tolerowała MM więc kiedyś na wyjście próbowałam ściągnąć pokarm laktatorem ,ale miałam ręczny i chyba źle to robiłam bo więcej jak 60ml nie dałam rady.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna