Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Alergia u mamy, a KP

Data utworzenia : 2019-03-11 15:05 | Ostatni komentarz 2019-04-07 23:08

malwina10

1503 Odsłony
25 Komentarze

Dziewczyny, mam nietolerancję na laktozę, często biegunki, sporo ostatnio schudłam i dużo alergii na różne produkty. Niestety nie wiem dokładnie co może być przyczyną. Karmię piersią, ale córka ma czasem wysypkę, odparzenia po pieluszce. Czy to może mieć związek z moją alergią? Zastanawiam się nad zastąpieniem piersi mm, jakie wybrać?

2019-03-14 22:21

Ewciaos niekiedy tak jest że alergii nie ma ale układ pokarmowy po prostu tak działa a nie inaczej. A obserwować można jak coś się dzieje to najlepiej wiedzieć co się jadło 2 dni do tyłu wtedy mamy zbiór produktów i wiemy że któryś z nich był powodem ale na początek sprawdza się silne alergeny jeśli już wystąpi problem z alergia jeśli to nie one to dopiero rozpatruje się inne produkty osobiście silne alergeny najlepiej jeść pojedynczo :) Malwina co do alergii też się zastanawiałam czy to ma wpływ na dzidziuśia kaemiinego piersią ale pani alergolog powiedziała że alergia mamy nie jest przeciwwskazaniem do karmienia piersią.

2019-03-14 22:21

Aisa, nam spasowały pampersy. Każdemu coś innego więc nie warto robić zapasu na kilka miesięcy, tylko na próbę proponuję kupić małe paczuszki pampersów różnych firm albo choć jednej, obserwować i ewentualnie w razie potrzeby zmienić firmę

2019-03-14 21:32

Z tym obserwowaniem to latwo sie mowi tez myslalam ze bede tak obserwowoac ja zjem np. Nalesniki z dzemem truskawkowym, kanapke z serem zoltym, jajecznice, rosol z warzywami w rym seler i teraz navke synek dostaje uczulenia i nie wiadomo od czego..jak moj synek mial czeste bolesci brzucha pediatra zapytala co jem a ja ze praktycznie jedbo i to samo..mieso drobiowe, rosol, kanaki z dzemem, parowli drobiowe same lekkie produkty a pediatra a jaki dzen ja ze truskawkowy a ona a ze widzi pabi ze taki moze uczulac a potem trz tez boli brzuch i zapytala czy do rosolu daje seler a ja ze tak a ona zeby bie dawac bo to warzywo najbardziej uczula no i ciezko stwierdzic co mozna kesc karniac piersia i co mozna podac dziecku jak sie rozrzesza diete..bo zaraz boli brzuszek..a moj synek od 4mc jadl mm i ciagle bolal go brzuszrk takze wydaje mi sie ze jak mamy to zwalamy na cos wine...przy pierwszymprzy synku malo co jadlam bi myslalam ze synla boli brzuszek bo cos zjadlam a przy drugim synku jem prawie wszystko prucz fasolki, grochu, kapusty a synka nie bolal brzuszwk doo teraz po 5mc ma jakies bolesci brzuszka i czesto oddaje gazy i o nie orzyjemnym zapachi i czasem ok.3-4d i nie robi kupki..takze nie wiem sama od czego to..a wczesniej jadlam to samo a nic mu nie bylo, dlatego ciezko stwierdzic.

2019-03-14 17:05

Tyle cennych rad . Ja powiem tam mamusie najlepiej pierwsze co skonsultowac wszystko z lekarzem pozniej pytac innych o rady i pomoc bo jednak po to mamy lekarzy by nam pomagali . Ciezko cos stwierdzic na podstawie dwoch zdań.. musisz obserwowac i zwracac uwage na to co jesz i jak Ty reagujesz i jak dziecko na dany produkt . To co piszesz nie jest normalne wiec lepiej to skonsultowac . Ale nie odstawiaj od piwrsi jesli chcesz nadal karmic bo to jezzcze nie powód .

2019-03-14 12:25

Na pewnie nie zrezygnowałabym z kp. Jeśli pojawiają się odparzenia to polecam Ci posypać pupę mąka ziemniaczaną, w domu używać na codzień tylko wacikow namoczonych w wodzie, przy każdej zmianie pieluszki daj skórze pooddychać dopływ świeżego powietrza działa na prawdę bardzo dobrze. Możesz spróbować posmarować pupę Bepanthenem i nas sprawdza się dobrze ale jeśli nie pomoże to kremem z cynkiem np Sudocrem. Kremu zawsze smaruj cienka warstwę. Chusteczki nawilżone zostaw sobie na wyjścia. A może odparzenia pojawiły się właśnie po zmianie pieluszek? A jeśli chodzi o Ciebie to faktycznie sprawdziłbym trop mamy i celikali, ewentualnie sprawdź czy z tarczyca jest wszytsko ok.

2019-03-13 23:28

Malwina nie ma pewności czy twoja alergia ma wpływ także na dziecko. Nie rezygnowałabym z karmienia piersią mając jedynie wątpliwości. Przede wszystkim powinnaś zbadać przyczynę tej wysypki/ odparzeń. Poradz się w tej sprawie pediatry, może on pokieruje do innego specjalisty. Czy w tym czasie zmienialiście pieluszki lub krem? Przy zmianie na inną firmę pieluszek często tak skóra reaguje. Na samo odparzenie polecam krochmal, nam bardzo pomógł. Często wietrz pupę dziecku, możesz również przemywać manganianem potasu.

2019-03-13 22:16

To prawda A niekiedy niby inne pieluchy A forma produkująca ta sama i uczulaja już pomimo że no dane pieluszki nie uczyłaly ale zmieniła się firma i uczulaja więc różnie może być:)

2019-03-13 21:55

Firma ta sama ale skład pieluszki inny, chociażby właśnie przez dodatek tych wyciągów z rumianku. Wszystko zależy od skóry, jedno dziecko zaakceptuje każdą pieluchę, inne bedzie mogło tylko jeden konkretny rodzaj. Ale warto kupić też porządny krem pod pieluchę. My chwilowo mamy zielony babydream i muszę go wyrzucić bo powoduje krostki u synka. Po ziajce czy penatenie takich sytuacji nie mieliśmy.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna