Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Alergia u mamy, a KP

Data utworzenia : 2019-03-11 15:05 | Ostatni komentarz 2019-04-07 23:08

malwina10

1510 Odsłony
25 Komentarze

Dziewczyny, mam nietolerancję na laktozę, często biegunki, sporo ostatnio schudłam i dużo alergii na różne produkty. Niestety nie wiem dokładnie co może być przyczyną. Karmię piersią, ale córka ma czasem wysypkę, odparzenia po pieluszce. Czy to może mieć związek z moją alergią? Zastanawiam się nad zastąpieniem piersi mm, jakie wybrać?

2019-03-13 09:22

Patrycja te pomarańczowe są rumkankowe czy coś takiego

2019-03-13 08:53

My zawsze uzywalismy pampersow dada i było ok. Dostaliśmy w prezencie pampersy pampers i nadal ok. Kupilam pampersy pampers te pomaranczowe-nie pamietam jak sie nazywają i od nich juz byly odparzenia. Niby to ciągle ta sama firma a jednak różnica była

2019-03-13 05:48

Niedoczynność tarczycy może skutkować i celiakią i nietolerancją laktozy. Warto zrobić tsh, ft3, ft4. U mnie niedoczynność została wyłapana po ciąży na samym początku. Każdy musi znaleźć pieluszki dla siebie, nie jest tak że jednemu pasują to i naszemu dziecku będą. Znajomi używali Dada a u nas po jednej odparza i wg nas są gorsze jakościowo. Pampersy u nas są ok ale nie używam bo znalazłam lepsze dla nas. Długi czas używaliśmy Huggies. Próbowaliśmy też Puffies (fajne, niw odparzyły) i Poopeys (w miarę ok, bez tragedii ale i bez szału). Teraz korzystamy z Babylove z niemieckiej sieci dm. Dla nas są strzałem w 10 i wg mnie lepszych nie ma, ale dla odmiany dziecko znajomego wcale ich nie akceptuje.

2019-03-12 14:12

Malwina co do pieluszek u nas też było tak że odparzaly u nas np pieluszki pampers wlansie tak źle oddziaływaly na malucha i zmieniłam na dada i było ok A jak dada zmieniły producenta znów zaczęły odparzac bo pieluchy się zmieniły i zmieniłam na lupilu i już jest ok więc trzeba zmienić i zobaczyć co odpowiada maluchowi:)

2019-03-12 13:59

Rzadko zdarza się aby trzeba było odstawić dziecko od piersi z powodu alergii pokarmowej u matki. Najlepiej skonsultować ta kwestię z lekarzem. Gdy jednak okaże się że dziecko również przejawia objawy alergii trzeba potraktować sprawę bardzo poważnie dlatego najlepiej skorzystaj z porady specjalisty. Jeśli chodzi o pieluszki to może wypróbuj inna markę...

2019-03-11 16:20

mam alergie na duza grupe produktow i normalnie karmię dziecko piersią, mleko zawsze jest dostosowane do potrzeb malucha więc nie ma co się przejmować i karmić dalej. Natomiast ja różniez zbadalabym się bo to co opisujesz może mieć różne przyczyny może być wlansie to problem który opisała mama gratki a może być też jeszcze dodatkowo np nadczynność tarczycy to by tez moglo tlumaczyc spadek masy a przy chorobach tarczycy różniez często występuje cekalia wlansie więc warto zrobić wszystkie badania i się zdiagnozować :)

2019-03-11 15:47

Malwina ja z pewnością skonsultowalabym się z pediatrą. Warto zrobić morfologie. Problemy maluszka mogą być powiązane z Twoją alergią, ale nie muszą. Takie problemy warto konsultować z lekarzem, on zaleci odpowiednie badania. Z pewnością pomoże w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania tej sytuacji. Jeśli chodzi o zrezygnowanie z karmienia piersią to zależy od Ciebie. Mleko mamy jest najlepsze dla mamy. Jeśli Ty chcesz karmić to ja bym nie zrezygnowała. Oczywiście w tej sprawie również warto skonsultować się z lekarzem. W razie konieczności rezygnacji z karmienia piersią pomoże w doborze mm Może spróbuj zmienić pieluszki.

2019-03-11 15:45

Przyczyn alergii i nietolerancji może być bardzo dużo a mogą też wystąpić bez konkretnej przyczyny. Spadek masy ciała może wynikać również z nieprawidłowego działania tarczycy co po ciąży często się zdarza. Najlepiej pójdź do lekarza, wykonaj podstawową morfologię i poproś o skierowanie do alergologa. Chociaż kolejki są długie to może lepiej prywatnie żeby oszczędzić sobie cierpienia. Podstawowe testy z krwi a potem rozszerzona diagnostyka pomogą ustalić na co jest alergia lub nietolerancja. Twoje alergie raczej nie powinny odbijać się na dziecku, ale jest duże prawdopodobieństwo że dziecko odziedziczyło schorzenie. Porozmawiaj z pediatrą. Może to też coś wynikającego z rozszerzania diety? Jeżeli ty masz nietolerancję laktozy potwierdzoną to duża szansa że dziecko odziedziczyło a w mleku jest jej bardzo dużo. I tu po konsultacji z lekarzem możesz przejść na mleko HA ale też ma laktozę albo już specjalistyczne. Można też stosować krople zawierające laktazę np kolzym Z pupą to musisz sprawdzić czy w innych pieluszkach też pojawiają się krostki, może te pieluszki dziecku nie pasują? Pupę najlepiej myć pod bieżącą wodą z mydłem a chusteczki zostawić na przewijanie jak gdzieś wyjdziesz. Może też chusteczki są nie takie? I dobry krem zabezpieczający pupę to podstawa. Nam najlepiej pasuje penaten lub ziajka przeciw oparzeniom, oba zawierają tlenek cynku. Jak juz pojawiło nam się odparzenie to raz pomógł bepanten ale przy takim najpoważniejszym to sudokrem. Pupę przy odparzeniu trzeba dużo wietrzyć. Można zasypywać maką ziemniaczaną

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna