Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Laktator ręczny czy elektryczny

Data utworzenia : 2019-03-12 17:01 | Ostatni komentarz 2019-07-02 00:25

karolinamich14

4073 Odsłony
132 Komentarze

Witam, rodzę dopiero w maju ...ale już zastanawiam się czy powinnam wcześniej kupić laktator czy czekać i zakupu dokonać na spokojnie po porodzie...Czy lepiej kupić ten elektryczny czy raczej ręczny... Pozdrawiam

2019-03-27 12:22

Mamik A ja się nie zgodzę że trzeba bo można też ręcznie ściągać pokarm kiedy dziecko nie nadąża A laktatorem można sobie jeszcze pobudzić laktacje za bardzo. W szpitalu są dostępne laktatory s jak wyjdzie potrzeba to może partner kupić nam taki jaki sobie upatrzylismy jeśli okaże się że będzie potrzebny moim zdaniem nie ma sensu wydawać pieniędzy od razu bo później nawet jak nowy nie sprzeda się za taką cenę jak się kupiło tylko połowę ceny rynkowej pomimo że nowy.

2019-03-27 11:27

Mamik, zgodzę się częściowo. Sama używałam laktatora już w szpitalu - miałam wypożyczony i własny dla porównania, zostałam przy swoim ze względu na wygodę w organizacji bo inaczej musiałabym przemierzać korytarz również w nocy co 2 godz na inną salę. Gdybym go nie miała to mąż mógłby pojechać i kupić stacjonarnie. Minusy tej sytuacji: zmarnowany czas, który mógłby poświęcić nam, wyższa cena, być może brak możliwości wyboru. Dodatkowo dochodzi problem niehandlowej niedzieli. Uważam, że jeśli sytuacja finansowa pozwala to warto zaopatrzyć się w laktator wcześniej

2019-03-27 11:13

Dziewczyny trochę sie z wami nie zgodzę. Uważam że laktator powinno się kupić. Ewentualnie go nie będziemy używac i moża sprzedac jesli jest nowy. Natomiast nigdy nie wiadomo jak bedzie wygladała sytuacja. Ja mialam taki nawał pokarmowy (po cc od razu) ze maluch nie nadazał jesc. Do tego doszły jego słabe miesnie okrezne ust, małe brodawki...tragedia. Gdyby nie laktator chyba piersi by mi wybuchły. Fakt reczny...tragedia. Przy takim bólu piersi, przy podrażnonych brodawkach absolutnie reczny sie nie sprawdził... ale i tak był lepszy niz nic. Elektryczny uratował szybo sytuacje. Elektryczne sa o wiele delikatniejsze przy sciaganiu pokarmu. I ja wychodze z załozenia ze przezorny zawsze ubezpieczony. Nawał pojawił sie u mnie raptem, nie było pyk jest. Gdybym nie miała przy sobie laktatora to chyba bym kogos mocno poturbowała z tego bólu.

2019-03-14 22:24

Zgodzę się z Kasią bardzo rzadko się zdarza że kanaliki się nie wytwarzają w ciąży to właściwie niespotykane A tylko brak kanalikow może skutkować brakiem laktacji A jeśli w ciąży piersi się powiekszyly to znaczy że kanaliki się wytworzyły ja różniez twierdzę że położne nie koniecznie się znają na laktacji i lepszy wybór to cdl

2019-03-14 21:27

Ja bym na pewno porozglądała się za laktatorem, poczytała opinie wybrała i pokazała mężowi gdzie można go kupić. Ale najlepiej pójdź z nim i pokaż i jaki laktator Ci chodzi i na której półce leży. Ja wybrałabym jeden ręczny a drugi elektryczny. Po porodzie zobaczysz jaki laktator będzie Ci potrzebny. Jeśli będziesz zmuszona kpi (karmić piersią inaczej) swoim odciągniętym mlekiem ale z butelki mąż może kupić Ci laktator elektryczny, jeśli będziesz odciągać tylko na wyjścia to wg mnie wystarczy ręczny. Na samo rozkręcenie laktacji zadecydujesz na jaką kwotę możesz sobie pozwolić i wtedy zadecydujesz ręczny czy elektryczny. W szpitalu dostępne są laktatory więc w razie czego na już będziesz mogła z nich korzystać. Anim najlepiej spotkać się z CDL (Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym) bo one mają największą wiedzę i na pewno nie powiedziałaby, że z kp nic nie będzie. Przepraszam ale wg mnie są to bzdury. O laktację ewentualnie trzeba powalczyć i jej pomóc ale nie jest tak, że na pewno nic nie będzie z kp. Nawet jeśli miałaś alergię Ty czy dziecko to i tak nie wyklucza ona kp. Wtedy trzeba przejść na dietę eliminacyjną ale karmić można nadal bez problemów.

2019-03-14 17:12

Tak jak dziewczyny piszą najlepiej poczekac az urodzisz dziecko . Czasem kobiety chca karmic piersia a po porodzie okazuje sie ze jednak nie wiec wedlug mnie szkoda niepotrzebnie teraz kase wydawac jak nie wiadomo czy moze ci sie przydac . Ja tez karmilam ale nie mialam potrzeby korzystania z laktatora . Teraz przy drugiej ciazy mam ze wzgledy na gromadzenie zapasow mleczka ;) jak dla mnie elektryczny jest zdecydowanie lepszy ;)

2019-03-14 16:49

Jest jeszcze ten wątek: https://canpolbabies.com/pl/forum/?f=1&t=440 karolinamich na Twoim miejscu bym poczekała z zakupem laktatora, tak na prawdę nie wiesz czy w ogóle będzie Ci potrzebny. Możesz po prostu wcześniej zorientować się jaki konkretnie byś w razie czego kupiła. Po porodzie często pokarmu od razu nie ma, trzeba malucha wtedy jak najczęściej przystawiać żebyś tym od razu nie martwiła się jako pierworódka:) Laktator manualny przydaje się do sporadycznego odciągania, natomiast elektryczny do częstego. Wiadomo elektryczny jest bardzo wygodny ale też bardziej kosztowny. Dlatego najpierw poczekaj i ewentualnie po porodzie kupisz taki dopasowany do waszych potrzeb:) Możesz sprawdzić nasze opinie testowanych laktatorów Canpol Babies np tutaj: https://canpolbabies.com/pl/bezpieczenstwo-produktow/wyniki-testow?test_product=151

2019-03-14 09:42

Właśnie pamiętam już ten wątek...i szczerze przyznan, że bardzo się tam rozpisałam ;) wiele dziewczyn się tam konkretnie rozpisalo. Ja tez wczesniej nie znalam zasad forum i tutaj dziewczyny dobrze doradzaja-by sprawdzic czy watek juz istnieje :) Bardzo polecam bo fajnie bylo w nim wszystko opisane

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna