Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Operacja plastyczna na wklesle brodawki

Data utworzenia : 2019-03-16 12:37 | Ostatni komentarz 2019-03-30 07:57

Milenawojcik

1622 Odsłony
26 Komentarze

Czy są tutaj mamy które są po zabiegu wyciągnięcia wkleslych brodawek za pomocą operacji plastycznej?albo któraś z Was o tym myślała?5mies temu urodziłam synka, miałam nieplanowane cc i pokarm pojawił się dopiero w 3dobie, do tego mam wklesle brodawki.Pielęgniarki zamiast pomoc mi prawidłowo przystawic synka do piersi mówiły że każda matka wie jak zrobić bo to instynkt i wolały dać mu mleko modyfikowane. Byłam załamana dopiero jak mieliśmy wychodzić do domu trafiłam na inną zmianę i młoda polozna przyszła do mnie wysłała męża po silikonowe nakładki. Cierpliwie pomogła mi odstawić małego do piersi i się udało.Bylam szczęśliwa niestety karmilam tak tylko 4mies bo pokarm zanikl.W przyszłości chcielibysmy mieć jeszcze jednego bobaska.Jednak boję się że tym razem będzie tak samo.Kiedy byłam w ciąży i miałam robione usg piersi lekarz zaproponował że niektóre panie decydują się na zabieg wyciągnięcia wkleslych brodawek, niestety tylko prywatnie i koszt zabiegu to od 1500do 3000zl.Caly czas myślę o tym jednak boję się że podczas zabiegu może dojść do przecięcia kanałikow mlecznych. Lekarz zapewniał mnie ze to bezpieczny zabieg i coraz więcej kobiet się decyduje. Co o tym myślicie?

2019-03-22 12:01

Ja widzialam kiedys nawet takie specjalne urzadzenie, \"wyciagaczke\" do brodawek, kosztowalo grosze a kto wie, moze warto sprobowac...

2019-03-21 21:34

Osobiście jednak bym się nie zdecydowała. Każda ciąża i każde KP jest inne a to że miałaś problem z pierwszym karmieniem nie oznacza że w czasie kolejnej mlecznej drogi będzie tak samo. Wydaje mi się, że będziesz mogła spróbować tak jak za pierwszym razem z nakładkami bądź tak jak poleciła Silver przed KP wyciągała brodawki laktatorem.

2019-03-20 22:27

Milena przy pierwszej ciąży również miałam płaskie, wklęsłe brodawki. Karmienie piersią sprawiało mi trudność, córka nie mogła uchwycić brodawki. Tak jak ty posiłkowałam się osłonkami. Przez dwa miesiące tak karmiłam i na szczęście same się wyciągnęły. Przy kolejnym dziecku nie miałam już tego problemu. Myślę że przy kolejnym dziecku tak na prawdę i ty nie musisz mieć tego problemu. Jeżeli jednak nadal brodawki będą wklęsłe to najpierw spróbowałabym albo spróbować wyciągnąć je np laktatorem przed samym karmieniem lub sięgnąć poradą u certyfikowanego doradcy laktacyjnego.

2019-03-20 14:12

Trafić na dobrą doradczynię laktacyjną to już duża część sukcesu. W szpitalu gdzie rodziłam, w poradni laktacyjnej była ta sama co na oddziale poporodowym i nie ma dobrych opinii.

2019-03-20 08:25

Ja takze raczej wolalabym najpierw sprobowac nieinwazyjnych, bezpiecznych i tanszych metod... z tego co wiem z wkleslymi brodawkami rowniez mozna z powodzeniem karmic piersia. Moze warto skontaktowac sie z doradczynia laktacyjna i z nia ten temat omowic, zasiegnac rady. Jednak ja raczej unikalabym jakichs specjalnych zabiegow. Choc przyznac musze ze jeszcze o czyms takim nie slyszalam, wiec nie mam wiedzy co do ewentualnych zagrozen. :)

2019-03-19 14:42

Ja nie słyszałam o takim zabiegu ale jeżeli uważasz że mniej inwazyjne metody nie pomogą i pod względem finansowym też możesz sobie pozwolić i wiesz że dzieki temu wszystko bedzie ok to taki zabieg warto wykonać. Nawet jeżeli jest bezpieczny to jednak ryzyko uszkodzenia kanalików istnieje. Ja bym pewnie próbowała nakładek. Odciąganie pokarmu laktatorem też pomaga przy wklęsłych sutkach, z czasem wyciągając je. Zawsze możesz spróbować właśnie KPI. Ja mimo dużych piersi i idealnych sutków jak to określiła położna nie miałam pokarmu

2019-03-18 19:03

Wg mnie to strata pieniędzy A jeśli chodzi o ryzyko to operacja zawsze nim jest i myślę że w takim celu to raczej bym radziła sobie inaczej. Myślę że nakładki na piersi mogły być przyczyną utraty laktacjo niekiedy tak się dzieje bo np piersi nie dostają informacji że dziecko dalej potrzebuje trzeba pamiętać że ślina malucha też przekazuje jakieś informacje co i jak A jednak nakładki ograniczają ten kontakt. Ja miałam problem z brodawka też ale radzilam sobie synka dostawalam pomimo to i starałam się by mial w buzi sutek i większą część otoczki i się udawało sam zaczął wyciągać sobie i nawet bez wyciągniętej był w stanie przyssac się więc można sobie poradzić najlepiej po prostu przeczytać dużo technik jak przystawiac z takim problemem wkleslych brodawek malucha ;)

2019-03-18 16:22

Nigdy o tym nie słyszałam. Jest to dla mnie dość dziwne bo są nakładki na piersi by mozna było spokojnie karmić piersią i tego bym się trzymała.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna