result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie butelką (79 Wątki)

ilość pokarmu

Data utworzenia : 2017-07-05 14:27 | Ostatni komentarz 2019-04-05 12:26

bezeluszek

1827 Odsłony
36 Komentarze

Mamcie ile jadzą jadły wasze 3 mc maluchy ? Na opakowaniu mleka pisze 150 6 razy dziennie Nasz głodomorek wciąga 150 6/7 razy i czasem mu mało, ale nie chce przesadzac i dawac więcej

2017-07-05 20:37

A ja tak sobie myślę, że... skoro mleko zastępcze jest produktem spożywczym przeznaczenia MEDYCZNEGO to o jakieś drastyczne zwiększenie ilości podawanych porcji zapytałabym pediatrę... po prostu skonsultowałabym to chociażby przy okazji wizyty lub szczepienia... może podpowie Ci do jakiej porcji mogłabyś bezpiecznie zwiększać ilość podawanego mleka modyfikowanego... bo nie jest ono tak lekkostrawne jak pokarm naturalny...

2017-07-05 18:17

Jeżeli Twoje dziecko chce jeść to mu daj, i nie patrz na wytyczne na opakowaniu mleka bo ono jest tylko informacyjne a każde dziecko jest inne i inaczej je. Może na jedno karmienie zrób troszkę więcej mleka zamiast 150ml, zrób 180ml.

2017-07-05 18:09

Mojej siostry synek również był głodomorkiem i ona karmiła go kiedy mały chciał. Wychodziło więcej niż 6x na dobę. Czasami jadł 8x, ale lekarz mówił że wszystko jest ok, rozwijał się prawidłowo i nie był otyły :D teraz jest już starszy i również prawidłowo się rozwija. Jeżeli Twoje dzieciątko również się nie najada to zwiększ mu ilość mleka, siostra zwiększała i było w porządku - dziecko szczęśliwe i zdrowe :)

2017-07-05 17:18

My po konsultacjach z doradczynią laktacyjną, dostaliśmy wytyczne co do ilości karmień. Musieliśmy sobie dokladnie przeliczac jaka ilośc jest malemu niezbedna a robi się to tak: 140ml na kg m.c x (mnozymy) waga = ml dzienne mleka / (dzielimy) na ilosc karmień (czyli dokladnie u nas wygladało to tak: 140x 5kg = 700ml / 6 = około 120 ml na każde karmienie (karmień 6 na dobe) Myśle, że to najlepszy wskażnik tego ile maluch powinien jesc :)