result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie butelką (79 Wątki)

Częstość karmienia

Data utworzenia : 2017-07-17 18:41 | Ostatni komentarz 2019-09-21 22:14

martunia_7m

3302 Odsłony
89 Komentarze

Dziewczyny mam pytanie, jak często karmicie swoje pociechy, czy stosujecie metodę \"Karmienie na żadanie\", jak często wstajecie do maluszka w nocy? Właściwie przez cały dzień jak to się odbywa? Karmienie co 2 lub 3 godziny? Czy jest różnica w czętości karmień w zależności czy karmi się piersią czy butelką? Powiedźcie jak to jest u was.

2019-09-21 22:14

Ja karmiłam najpierw co 2h potem co 3h a teraz co 3.5h mimo że już rozszerzyliśmy diete i tak jadą..choć są wyjątki ze nie chce o danej porze jesc i o no godzinę się przesuwa

2019-01-08 00:01

Ja karmię piersią oraz mm. Wynika to z tego, że córcia nie przybierała na wadze na moim mleczku. Lekarz zalecił dokarmianie mm. Od początku karmiłam na żądanie. Gdy po piersi córka płakała wkraczała butla. Co do częstotliwości karmienia to bardzo różnie. Czasem przerwa trwa nawet 4 godziny. Innym razem co godzine. Co do karmienia nocnych także jest różnie. Zdarza sie, że córka dostaje butelka okolo godziny 22 i cała noc wystarcza jej pierś. A są takie noce, ze od godz. 22 do 9 rano robie 4 butle

2018-09-16 13:36

Mama gratki trzeba jakoś sobie radzić:)

2018-09-16 12:48

Moja córa już tylko na butli, zaciśnie usta i tyle mogę. Dzisiaj było podobnie, w łóżeczku histeria, zjeść tez nie. Spać by chciała ale nie w łóżeczku. Dibrze, że są wózku bo spacer nas ratuje :)

2018-09-16 12:45

U nas dalej działa metoda bo młody na piersi więc jak nie doje to daje mu pierś albo w kubku dostaje picie i dalej spać.

2018-09-15 22:06

Dziewczyny to fakt, przy zmęczonym dziecku ciężko go nakarmić i u mnie to się zdarza podczas kolacji. Czasem zje tylko parę kęsów bo taka jest padnięta i strasznie marudna. Jak była mniejsza było podobnie, z piersią było inaczej bo mogłam nakarmić na śpiocha by nie była głodna. Przy większym dziecku trzeba inaczej to rozplanować.

2018-09-12 19:56

Mama gratki I ja miałam raz taki problem okazało się że w końcu jak maluch mi zasnął to po prostu na Spiicha musiałam go nakarmić by spokojnie spał inaczej góra 5 min i budził się z głodu jak nie zjadł ile potrzebował przed snem.

2018-09-12 09:21

Pamietam jaki moja koleżanka miała przypadek: jej synek był bardzo zmęczony i nie miał siły jeść, ale był tez głodny. Sporo się napłakał, finalnie zasnął. Na początku trudno jest rozszyfrować potrzeby malucha, ale jest to bardzo ważne

2018-09-10 10:50

Dziecko samo wie czy jest głodne czy nie jak nie chce jeść to nie zje A siła nie ma co podawać bo można dziecko zniechęcić do jedzenia

2018-09-10 06:33

Obecnie karmię co dwie godziny pięćdziesiąt minut. Czasem czas się zmienia bo jednak podgrzewanie chwilę zajmuje a jak przebieram córę to mamy kilka minut w prawo albo lewo. Czasem też ta przerwa jest krótsza gdy maluch wcześniej zje mniej niż zwykle. Albo dłuższa gdy w tym momencie jeszcze śpi. Prawda jest taka, że dziecka do jedzenia nie zmusimy

2018-09-07 22:30

paulina racja, najlepiej dostosować się do potrzeb swojego dziecka, nie każdy maluch przecież zje daną porcję mleczka równo co trzy godziny. Widzisz teraz ma dłuższe przerwy, ale zje bez żadnych nerwów.

2018-09-06 22:33

O tak to prawda bo jedno dziecko często ale mniejsze ooexje będzie jeść A inne rzadziej ale pełne syte porcje. Warto obserwować malucha jego potrzeby i nawyki jak i ogólnie zachowanie i stan skóry itd.

2018-09-06 21:36

Na początku karmiłam a raczej próbowałam karmić co 3h ale córka często co drugą butle poprostu odmawiała albo wypijała po 30ml. Stwierdziłam że to nie ma sensu i karmie co 3,5-4hi chyba widocznie tyle potrzebuje bo wypija pełną porcje bez nerwów a i ja jestem spokojniejsza. Także jestem zdania że należy obserwować swoje dziecko bo każde jest inne

2018-09-04 22:47

Paulina A większe porcje pewnie je niż wcześniej jak miała przerwy co 3 h.

2018-09-04 17:20

Po 5 miesięcu moja córeczka je co 4/5 godzin wcześniej co 3.

2018-08-06 09:24

Bo osttnio nawet gdzies bylo ze dziecko powinno sie kaemic na zadanie :)

2018-07-30 20:35

Karmię dzidziunię mlekiem modyfikowanym. Częstotliwość wynosi średnio 3-4 godziny. Jednakże, jeżeli córeczka obudzi się wcześniej lub stałe marudzi po prostu karmię ją na żądanie. Wówczas, gdy córcia nie chce jeść, nie da się wepchnąć jej smoczka, a co za tym idzie jeśli nie jest głodna nie je. Dziecko prawidłowo przybiera na masie, jest zdrowe, dlatego nie zamierzam zmieniać tego schematu.

2018-07-21 18:00

U nas wszyscy podcinają, wtedy dziecko będzie mogło swobodnie ssać. Na po uczenie laktacji polecam Ci napar z łuski kakaowej, może być na mleku krowim, ale też na mleku roślinnym - na napoju migdałowym jest zdrowo (migdały zawierają dużo wapnia)

2018-07-21 14:54

Patrycja może warto byłoby podjąć córkę zabiegowi podcięcia wędzidełka, tak na prawdę jest to szybki i bezbolesny zabieg. Im szybciej tym lepiej dla dziecka, mniej też stresu. Walcz o karmienie piersią, podając mm sprawiasz że Twojego mleka jest mniej.

2018-07-20 21:25

Patrycja też bym powalczyla o laktacje a nie myślałaś o podcięciu wedzidelka na początek to przecież szybki zabieg a pomoże i będziecie się mogli karmić piersia.

2018-07-15 23:58

Patrycja więc walcz o laktację, żeby ją pobudzić i żeby mleka było więcej nie będziesz musiała podawać mm. Pij femaltiker, kawę zbożową ale nie Inkę może być np Nestle caro ważne żeby w swoim składzie miała słód jęczmienny, piwo beazlkoholowe (Bavaria, Warka 0%, Lech Free 0%) możesz zamówić na allegro sam czysty słód. Odciągaj mleko regularnie. Laktatorem odciągaj wg metody 7-5-3 (7 minut prawa pierś, 7 lewa, 5 minut prawa itd)Mleka będzie więcej i powinnaś bez problemu odciągać mleko żeby nie było konieczności dokarmiania mm. A dlaczego nei podetniesz córce wędzidełka będzie jej się później i lepiej ssało i może Ci się uda i przejdziesz na samą pierś?

2018-07-13 00:17

Mój syn ma 2.5 roku od początku karmiony był piersią +mm. Jadł na żądanie. Dzieciątko samo wie kiedy jest głodne i bez problemu poinformuje o tym rodziców ;) Częstotliwość karmienia to już kwestia indywidualna. Nigdy nie wiedziałam ile zjadł z piersi i ilość mm robilam intuicyjnie. Niestety często trzeba było wylewać mleczko lub też je dorabiać. Nie było u nas czegoś takiego, że synek na dobę zjadal konkretną ilość, każdy dzień był inny. Teraz mam córeczkę-dwutygodniową. I sytuacja jest podobna. Maja ma zbyt krótkie wędzidełko i jie radzi sobie ze ssaniem piersi. Pokarm Odciągam i podaje jej w butelce. Dodatkowo dostaje też mm i jest tak jak z synem. Czasem mleczka za mało zrobię a czasem za duzo

2018-07-11 22:02

zgadzam się z Kasią jak mama czuje ze mleka nagromadzilo się to przystawic należy maluszka bo jednak to może później spowodować zastój czy zapalenie albo zatkany kanalik rowniez

2018-07-09 22:09

Justyna ale trzeba pamiętać że na żądanie dziecka ale i również mamy. Jeśli my czujemy, że mamy przepełnione piersi to albo dajemy maluszkowi na śpiocha albo przystawiamy. Jeśli nie będziemy tego robić mogą się u nas pojawić zastoje.