result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie butelką (79 Wątki)

Częstość karmienia

Data utworzenia : 2017-07-17 18:41 | Ostatni komentarz 2019-09-21 22:14

martunia_7m

3303 Odsłony
89 Komentarze

Dziewczyny mam pytanie, jak często karmicie swoje pociechy, czy stosujecie metodę \"Karmienie na żadanie\", jak często wstajecie do maluszka w nocy? Właściwie przez cały dzień jak to się odbywa? Karmienie co 2 lub 3 godziny? Czy jest różnica w czętości karmień w zależności czy karmi się piersią czy butelką? Powiedźcie jak to jest u was.

2017-08-03 20:21

Przy karmieniu piersią powinno się karmić na żadanie. W szpitalu właśnie tak przystawiałam. Teraz karmimy butelką i położna zalecała co 3 godziny i mniej więcej tak wychodzi, raz budzi się równo po 3 godzinkach, innym razem po 2,5 a potem po 4. Nie budzę go specjalnie po 3 godzinach no i nie wyobrażam sobie żeby płakał czekając do wyznaczonej godziny.

2017-07-28 00:01

Mój synek ma 8 tygodni i karmimy go na żądanie. Nie je co trzy godziny bo zdarzy mu się wypić raz 90ml i śpi ze dwie godziny a czasami sie budzi co godzinę i sobie pociągnie po 30ml. A jak go najdzie to i 150ml potrafi wypić. Ale to zazwyczaj na noc. To wtedy prześpi 4 godziny. U nas tak jest że w nocy śpi 3-4 godziny a w ciągu dnia budzi się częściej. Zje mniej i za chwilę znowu wola

2017-07-25 11:50

Mój mały za 2 dni skończy 4 mc , je 6 razy dziennie po 150 zazwyczaj co 3 godziny. ostatnia butla ok 20 i potrafi spac do 4

2017-07-25 11:26

Początkowo karmiłam córkę na żądanie, ale podobnie jak u innych, wychodziło to tak co 2-3 godziny. Gdy przeszłam na butelkę córka, jak w zegarku, jadła co 3 godziny. Tak samo było w nocy. Ale z czasem wydłużały jej się odstępy między nocnym jedzeniem. Od 7 miesiąca zaczęłam wprowadzać stały rytm dnia w karmieniu i tak funkcjonujemy do teraz, a córka ma 11 miesięcy.

2017-07-24 16:28

Karmienie piersią powinno się odbywać na żądanie - warto tu uwzględnić często pomijany fakt, że także mama może \"zażądać\" karmienia - gdy piersi są pełne, możemy spróbować podać pierś maluchowi by nam trochę ulżył. W momentach skoków rozwojowych może dojść do tzw \"wiszenia\" na piersi, ale to szybko mija. Oczywiście każde dziecko jest inne, jedno najada się w 15 minut ale po godzinie znów jest głodne, drugie ssie pół godziny i wytrzymuje 3 godziny; możliwe są też wszelkie mieszanki tych typów ;) Jednak z reguły najedzony maluch wytrzymuje te 2 godziny. Co do karmienia butelką, trzeba się z tego co wiem trzymać zaleceń :)

2017-07-24 16:09

Dopóki karmiłam piersią to robiłem to tylko na żądanie ponieważ tak mi doradziła położna. A od kiedy przeszłam na mleko modyfikowane to stosowałem się do zaleceń producenta danego mleka

2017-07-24 16:07

Ja karmię tylko piersią i ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że z dziećmi jest tak jak z nami dorosłymi. Są dni kiedy dziecko je częściej i dłużej są takie, że śpi dłużej więc czas karmienia też się wydłuża. Z rozmów z innymi mamami wywnioskowałam, że karmienie to indywidualna sprawa każdego maluszka. W związku z czym na pewno się dogadacie i znajdziecie wspólny język z maluszkiem w tym temacie:) A z każdym dniem karmienie będzie stawać się przyjemnością:)

2017-07-20 11:48

Bakaliowa jesli maluszek dobrze rośnie i przybiera na wadze oraz dobrze sie rozwija to nie ma absolutnie zadnego powodu aby nawet miesieczne dziecko budzic w nocy na karmienie. Na żadanie to znaczy na żadanie, a nie na wybudzenia i karmienie na spiocha ;) W nocy jeśli dziecko ładnie spi, to naprawde nie trzeba go budzić, a jesli bedzie głodne to na pewno nie pominiemy tego faktu ;) Jesli jednak są problemy z rozwojem i utrzymaniem odpowiedniej wagi to wtedy jak najbardziej budzimy i karmimy