result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie butelką (79 Wątki)

Wyparzanie butelek

Data utworzenia : 2017-08-07 18:04 | Ostatni komentarz 2020-07-22 07:48

asia6996

4325 Odsłony
134 Komentarze

Dziewczyny, co robicie z butelkami po jedzeniu? Po prostu myjecie tylko je w ciepłej wodzie z płynem czy wyparzacie? Gotujecie butelki 10-15 min. tak jak powinno się robić czy zalewacie je wodą na parę minut? A może po prostu przepłuczecie gorąca woda? Robicie to za każdym razem po jedzeniu czy jak często? Do jakiego wieku dziecka trzeba je wyparzać? Nasz ma 2 miesiące póki co. Ja mam sterylizator do mikrofali a Aventu, ale wolę umyć butelki i zalać je gorąca woda na parę minut. Słyszałam, że tak wystarczy, nie trzeba ich gotować tak długo i też żeby nie robić tak ze wszystkimi butelkami. Mówili nam żeby nie przesadzać z tym i żeby dziecko miało też trochę styczność z bakteriami bo jak tak będziemy chuchać i dmuchać to będzie jeszcze gorzej. Mamusie a wy jak robicie?

2017-11-15 11:48

Też tak myślę :-) u nas się sprawdziło ;-) przy kolejnym maleństwie też będę tak praktykować myślę że steliryzator to zbędny gadżet choć nie wątpię że czasem się przydaje ale dla mnie to każde miejsce w kuchni jest na wagę złota mam malutką kuchnie

2017-11-15 11:44

Anna też dobrze. Myłaś i mleko nie fermentowało w butelce a przelewałaś wrzątkiem żeby zabić wszystkie bakterie.

2017-11-13 19:32

A ja tylko myłam po każdym użyciu i na kilka minut przed użyciem zalewałam wrzątkiem i wszystko było w porządku

2017-11-13 19:22

Muminpatchwork nie mu jeszcze butelek na bieżąco? Nie obawiasz się że przez cały dzień namnożą się w nich bakterie? Bo ja bym się obawiała właśnie tego. Mleko czy chociażby resztki mleka fermentują, śmierdzi i są świetnym siedliskiem dla bakterii. O wiele lepiej gdybyś każda butelkę mylą na bieżąco a wieczorem wszystko wyparzała. Lola ja gdybym karmiła butelka też myłabym je w specjalnych przeznaczonych płynach zresztą kubeczki też w nich myje. Zawierają one w sobie mniej chemii i substancji zapachowych.

2017-10-20 15:34

Ja od początku myję butelki w płynie do butelek i smoczków przeznaczonych dla dzieci i wyparzam je wrzącą woda. Staram się to robić po każdym użyciu . Natomiast raz w tygodniu sterylizuje wszystko tzn(smoczki, butelki, gryzaczki)w specjalnych woreczkach do sterylizacji, które umieszcza się w mikrofali. Świetna sprawa bo szybko i na pewno tańsza metoda niż profesjonalny sterylizator do butelek. Jeden woreczek wystarcza na 20 użyć ,a kosztuje niewiele około 5 zł

2017-10-20 09:54

Ja zbieram butelki z danego dnia, wieczorem wszystkie dokładnie myję za pomocą specjalnej szczotki do butelek, wkładam do elektrycznej wyparzarki, wyjmuję, dokładnie wycieram i mam gotowe do podania. Mam zamiar tak to załatwiać do około roku, małe dziecko ciężko znosi złe bakterie w swoich drogach pokarmowych, dlatego warto o to zadbać, przynajmniej do czasu osiągnięcia ich dojrzałości.

2017-10-19 13:25

Ada o rany to wasze butelki byly naaaaaprawde sterylne heheh :) Ja tylko gotowalam butelki jak były nowe, pozniej mylam zalewalam wrzatkiem, chwile staly i wylewalam. Z biegiem czasu wlewalam wrzatek plukalam i wylewalam. A teraz jak maluch jest juz wiekszy, je wszystko co spotka na swojej drodze (do tego mamy psa) to po prostu myje, przelewam ciepla woda i tyle. Czasem jak mam w czajniku wrzatek to przeleje. Ale w tym momencie nie widze potrzeby wyparzania bo i tak wszystko co na ziemi laduje w buzi wiec sterylne butelki na ten moment nie sa potrzebne heh

2017-10-05 16:10

My wyparzaliśmy butelki w ten sposób że po umyciu smoczka i butelki zalewaliśmy wrzątkiem. Co drugi dzień gotowaliśmy butelki a co tydzień wyparzaliśmy je w specjalnych woreczkach sterylizacyjnych