result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie butelką (79 Wątki)

Do kiedy wzbudzać dziecko w nocy?

Data utworzenia : 2018-07-28 21:59 | Ostatni komentarz 2020-05-21 21:47

Jamajka08

4697 Odsłony
216 Komentarze

Witam. Karmię butelka co 3 godziny.kiedy można zacząć robić większe przerwy w nocy i kiedy można zacząć odzwyczajac dziecko od nocnego karmienia?

2018-08-02 20:59

MichuNi dzięki:) spodobał mi się ten artykuł bo jest bardzo dobrze opisany i co najważniejsze czytelny i rzetelny na podstawie lektury o laktacji. Oczywiście Twoje źródło informacji jest jak najbardziej wiarygodne:)

2018-08-02 11:04

I tak jak we wpisie na wymagajace.pl, warto sie przyjrzec czy dlugie nocne przerwy w pierwszych tygodniach nie wynikaja z jakichs naszych dzialan ktore to samodzielne i naturalne wybudzanie nocne utrudniaja. Polecam przeczytac zatem caly polecony przez Silver wpis! :)

2018-08-02 09:27

Mysle ze 4 tygodniowy noworodek nawet jakby chcial to sie jeszcze nie umie tak usystenatyzowac i przyzwyczaic, poza tym nikt nie mowi o stalych porach a o odstepach czasowych. Jesli bedziemy karmic na zadanie to watpie ze w 4 tygodnie bedziemy miec stale pory karmienia.

2018-08-02 08:40

Ja próbowałam wybudzać, ale to rozdrażniało mi córje. Uważam, że warto zdać się na potrzeby malucha. Jeśli będziemy budziły go o stałych porach to po czasie zacznie budziła się sam z przyzwyczajenia

2018-08-02 06:45

http://www.kobiety.med.pl/cnol/index.php?option=com_content&view=article&id=175&Itemid=175&lang=pl Tak jak mowilam, pierwsze 4 tygodnie warto wybudzac. Potem juz nie jest to takie istotne. Jest to wpis z oficjalnej strony polskiego Centrum Nauki o Laktacji wiec chyba trudno o wiarygodniejsze zrodlo.

2018-08-02 06:38

Silver właśnie czytałam ten artykuł, mała po obudzenii nie chce spać. 2 razy zle ustawilam budzik na noc i sama z siebie się obudziła po 6 godzinach, jadła, później po 4 a w dzień co 2.5-3h. Dlatego się zastanawiam czy jeśli sama sie tak budzi to może tak być czy jednak budzic

2018-08-01 22:45

Tutaj jest bardzo dobrze opisany artykuł: https://www.wymagajace.pl/czy-budzic-noworodka-do-karmienia/ Napisane m.in.: \"uważa się współcześnie, że noworodek może mieć bez karmienia jeden blok snu trwający do 5 godzin, pod warunkiem, że “nadrabia” liczbę karmień przez pozostały czas oraz przybiera stosownie do wieku... Zdrowe, donoszone noworodki, kiedy są głodne, budzą się samodzielnie na karmienie… chyba że w sztuczny sposób utrudniamy im przebudzanie się lub nie dostrzegamy pierwszych objawów głodu.\"

2018-08-01 15:06

W 1 miesiacu zycia powinno sie wybudzac dziecko na karmienie (nie wiem jak jest z butelka, mowie o kp), wlasnie ze wzgledu na mozliwosc nadmiernego spadku poziomu cukru w organizmie noworodka, co okolo 3-4 godziny. Po 1. miesiacu z tego co wiem tej koniecznosci juz nie ma. Postaram sie jeszcze znalezc zrodlo i potwierdzic :) A jesli chodzi o odzwyczajanie od nocnego karmienia to najoptymalniej byloby okolo roku, choc podanie raz na jakis czas wody w zastepstwie piersi po skonczonym 6 miesiacu zycia nie jest wykroczeniem ;)