Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie butelką (115 Wątki)

Do kiedy wzbudzać dziecko w nocy?

Data utworzenia : 2018-07-28 21:59 | Ostatni komentarz 2021-07-16 16:03

Jamajka08

8444 Odsłony
221 Komentarze

Witam. Karmię butelka co 3 godziny.kiedy można zacząć robić większe przerwy w nocy i kiedy można zacząć odzwyczajac dziecko od nocnego karmienia?

2018-08-04 07:01

No tak Mama_Gratki, jasne ze powinno - ale czasami nie reguluje, bo np. my mu to utrudniamy - smoczkiem, spowijaniem i innymi praktykami wymienionymi w artykule. Dlatego warto jednak wiedziec o potencjalnym zagrozeniu zeby podejmowac swiadome decyzje :) Moja corka akurat w 1. mcu zycia budzila sie niezwykle regularnie na karmienie, wiec tez raczej nie mialam tego problemu i nie musialam sie troszczyc o wybudzanie. Choc pamietam ze byla jedna taka noc ze mimo, ze ona nie okazywala oznak glodu to ja przystawilam do piersi, bo mialam uczucie przepelnienia - bo karmienie na zadanie to nie tylko spelnianie potrzeb dziecka ale tez mamy :) Tak jak wspominasz, Kasiu, nocne mleko ma tak bogaty sklad, zawiera tyle dobroczynnych elementow, ze faktycznie mozna sie pokusic o takie stwierdzenie jakie wyglosila polozna :) I ciesze sie, ze sie ze mna zgadzasz. Pamietam, ze w 1. mcu zycia mimo moich prob i staran wszelkie proby wprowadzenia rytmu dnia spelzaly na niczym i juz zaczynalam sie zastanawiac czy mialam tak malo pojetnego noworodka ze sie nie umial wpasowac w schemat i \"nauczyc pobudek\" ;)

2018-08-03 23:22

W sumie nigdy się nad tym aż tak nie zastanawiałam czy wybudzać takiego noworodzia bo moje dzieci się budziły. Może nie co 3 godziny aczkolwiek budziły :) jak urodziłam Syna to nawet pytałam położnej jak przez przypadek przesłał cała noc czy mam go budzić na jedzenie to powiedziała że nie bo dziecko samo wie kiedy jest głodne. Moje dzieci szybko zaczęły przesypiać noce ale na pewno było to później niż w pierwszym miesiącu. Osobiście nigdy nie wybudzałam dzieci bo nie miałam potrzeby. Dodatkowo nocne mleko to samo dobro dla dziecka bo jak to mówiła położna na oddziale pewnej nich kiedy cała spędziłam karmiąc córkę że to dobrze że ja tak karmie bo jest to inwestycja w przyszłego studenta. No ale macie rację czytając źródła że noworodzia powinno się wybudzać ze względu chociażby na spadek glukozy we krwi. Na dobrą sprawę to tylko miesiąc i zgadzam się z MicjuNia że chociażby mielibyśmy sami budzić dziecko to nie przyzwyczaimy go do rytuału i stałych godzin. Przecież to tylko miesiąc :) a dziecko w tym czasie sami nie ogarnia i co chodzi :)

2018-08-03 21:20

Jeśli dziecko ma dłuższą przerwę w jedzeniu to spada cukier. Ale dziecko samo odczuwa głód i powinno to regulować. Dlatego karmienie na żądanie ma tak wielu zwolenników i jest zalecane noworodkom

2018-08-03 20:56

Tak Silver, ja w ogole dosc lubie wymagajace, bo wlasnie mimo rzetelnych danych icj wpisy sa tez czytelne i przystepne. Super Justyna, jesli same sie budza to nie ma problemu. Gorzej gdy sie czasami zapomna obudzic i moga sobie narobic problemow ;)

2018-08-03 00:55

U mnie synek obudził się na jedzenie. Teraz już je i pójdzie spać dalej. Ja nie budzę dzieci na jedzenie w nocy same się budzą.

2018-08-02 20:59

MichuNi dzięki:) spodobał mi się ten artykuł bo jest bardzo dobrze opisany i co najważniejsze czytelny i rzetelny na podstawie lektury o laktacji. Oczywiście Twoje źródło informacji jest jak najbardziej wiarygodne:)

2018-08-02 11:04

I tak jak we wpisie na wymagajace.pl, warto sie przyjrzec czy dlugie nocne przerwy w pierwszych tygodniach nie wynikaja z jakichs naszych dzialan ktore to samodzielne i naturalne wybudzanie nocne utrudniaja. Polecam przeczytac zatem caly polecony przez Silver wpis! :)

2018-08-02 09:27

Mysle ze 4 tygodniowy noworodek nawet jakby chcial to sie jeszcze nie umie tak usystenatyzowac i przyzwyczaic, poza tym nikt nie mowi o stalych porach a o odstepach czasowych. Jesli bedziemy karmic na zadanie to watpie ze w 4 tygodnie bedziemy miec stale pory karmienia.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna