Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie butelką (115 Wątki)

Do kiedy wzbudzać dziecko w nocy?

Data utworzenia : 2018-07-28 21:59 | Ostatni komentarz 2021-07-16 16:03

Jamajka08

8443 Odsłony
221 Komentarze

Witam. Karmię butelka co 3 godziny.kiedy można zacząć robić większe przerwy w nocy i kiedy można zacząć odzwyczajac dziecko od nocnego karmienia?

2018-08-02 08:40

Ja próbowałam wybudzać, ale to rozdrażniało mi córje. Uważam, że warto zdać się na potrzeby malucha. Jeśli będziemy budziły go o stałych porach to po czasie zacznie budziła się sam z przyzwyczajenia

2018-08-02 06:45

http://www.kobiety.med.pl/cnol/index.php?option=com_content&view=article&id=175&Itemid=175&lang=pl Tak jak mowilam, pierwsze 4 tygodnie warto wybudzac. Potem juz nie jest to takie istotne. Jest to wpis z oficjalnej strony polskiego Centrum Nauki o Laktacji wiec chyba trudno o wiarygodniejsze zrodlo.

2018-08-02 06:38

Silver właśnie czytałam ten artykuł, mała po obudzenii nie chce spać. 2 razy zle ustawilam budzik na noc i sama z siebie się obudziła po 6 godzinach, jadła, później po 4 a w dzień co 2.5-3h. Dlatego się zastanawiam czy jeśli sama sie tak budzi to może tak być czy jednak budzic

2018-08-01 22:45

Tutaj jest bardzo dobrze opisany artykuł: https://www.wymagajace.pl/czy-budzic-noworodka-do-karmienia/ Napisane m.in.: \"uważa się współcześnie, że noworodek może mieć bez karmienia jeden blok snu trwający do 5 godzin, pod warunkiem, że “nadrabia” liczbę karmień przez pozostały czas oraz przybiera stosownie do wieku... Zdrowe, donoszone noworodki, kiedy są głodne, budzą się samodzielnie na karmienie… chyba że w sztuczny sposób utrudniamy im przebudzanie się lub nie dostrzegamy pierwszych objawów głodu.\"

2018-08-01 15:06

W 1 miesiacu zycia powinno sie wybudzac dziecko na karmienie (nie wiem jak jest z butelka, mowie o kp), wlasnie ze wzgledu na mozliwosc nadmiernego spadku poziomu cukru w organizmie noworodka, co okolo 3-4 godziny. Po 1. miesiacu z tego co wiem tej koniecznosci juz nie ma. Postaram sie jeszcze znalezc zrodlo i potwierdzic :) A jesli chodzi o odzwyczajanie od nocnego karmienia to najoptymalniej byloby okolo roku, choc podanie raz na jakis czas wody w zastepstwie piersi po skonczonym 6 miesiacu zycia nie jest wykroczeniem ;)

2018-08-01 13:40

Ja nie znam czegoś takiego jak wybudzanie dziecka na jedzenie. Ono samo wie, kiedy jest głodne i wtedy domaga się posiłku. Ty też nie masz ochoty jeść jak ktoś wybudzi Cię w środku nocy. Dziekcko im starsze samo będzie robiło coraz większe przerwy. My 1,5 roku już nie jedliśmy wcale w nocy, ewentualnie picie, ale jeść to nie.

2018-08-01 13:34

Moja Hania odkąd się urodziła budziła mi się tylko raz w nocy. Zasypiała ok 20:30 i budziła się między 1-3, a potem już dopiero rano o 7-8. I bylo tak niezależnie od tego czy była kp czy mm. Kiedy skończyła 6 miesięcy zaczęła przesyłać całe noce. Zasypia max 21 i budzi się 7-9. Nie powiem że nie zdarzają się nocki kiedy się budzi, ale nie często. Dostaje wtedy mleczko i śpi dalej. Wydaje mi się że jeśli dziecko przesypia całą noc to nie ma powodu dla którego należy je wzbudzać do jedzenia. Chyba że np. pediatra tak zaleci.

2018-07-31 23:07

Aiisa tylko pozazdroscic moj to do ok.pul roku budzil sie co rowne 2godziny, a po pul roczku co 2-3godziny nie mówiąc czasem o budzeniu się do mleka a zaspial czasem dop po godzinie i ledwo zasnal a on juz budzil sie do jedzenia itd..i czasem to czulam jakbym nic nie spala bo co zasnelam.juz sie synek budzil...i potem co 3godziny do picia...byla masakra jakas..mam.nadzieje ze z drugim synkiem bedzie lepiej z spaniem. A co do oduczania jak juz pisalam jak dziecko ładnie je w dzień i przybiera prawidłowo na wadze to od ok. Pul roczku moze juz w nocy nie jesc..ale zawsze tez zalezy wszystko od dziecka..

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna