result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie butelką (79 Wątki)

Do kiedy wzbudzać dziecko w nocy?

Data utworzenia : 2018-07-28 21:59 | Ostatni komentarz 2020-05-21 21:47

Jamajka08

4701 Odsłony
216 Komentarze

Witam. Karmię butelka co 3 godziny.kiedy można zacząć robić większe przerwy w nocy i kiedy można zacząć odzwyczajac dziecko od nocnego karmienia?

2018-07-30 19:50

Przede wszystkim obserwuj przyrost masy ciała.

2018-07-30 18:54

Z tego co słyszałam, to przy karmieniu butelką nie trzeba dzieciaczków budzić w nocy na karmienie. Dzieci na butli same robią sobie dłuższą przerwę nocną. Znam kilka dzieci, które od samego początku przesypiały całe noce bez karmienia. Jeśli Twoje dziecko dobrze przybiera to na siłę bym nie budziła na karmienie. Jak się obudzi i będzie wołało jeść to dopiero wtedy daj.

2018-07-30 13:47

Moja córa zwykle przesypia 6 godzin, dzisiaj 8. Ma dopiero 3,5 miesiąca - nie budzę jej bo i tak nie pozwala się obudzić :)

2018-07-30 11:17

Potrzeba nocnego karmienia jest wówczas gdy dziecko budzi się w nocy i chce jeść. I to dziecko decyduje o tym jak często i jak długo (wiadomo, z czasem można dziecko odzwyczajać od nocnego karmienie), jednak jeśli dziecko samo nie wybudza się na jedzenia to nie jest to konieczne żeby budzić je i karmić.

2018-07-29 23:18

Chodzi mi konkretnie o to od kiedy jest to bezpieczne by nie spadł poziom glukozy.

2018-07-29 22:28

Karmialam tak jak ty co 3h kiedy mała nie miałajeszcze 8 miesiecy wprowadzilam butle na noc a piers miala jak sie obudzila w nocy w koncu byly coraz dłuższe przerwy . Jak skonczyla juz 8 miesiecy odrzucila calkowicie piers i skonczylismy nocne karmienia . Jak sie budzila to wystarczyl smoczek lub przytulenie i spala dalej . Stwierdzilam ze skoro dzieck 3 miesieczne karmione butla potrafi przespac cala noc to dlaczego moja mała nie moze :P

2018-07-29 21:19

Co do nocnego karmienia, czasem wystarczy podać dziecku cieplej wody lub rumianku zamiast mleczka. Myślę, że czas 1,5 roku jest dobrym rozwiązaniem

2018-07-29 13:24

Jamajka sądzę, że jest to kwestia indywidualna zależna od potrzeb dziecka. Jedne dzieci ładnie przesypiają noce i nie potrzebują nocnego karmienia. Inne np. jak moja córka przez długi czas potrzebują mleczka w nocy. Kiedy skończyła półtora roku postanowiłam stopniowo jej ograniczyć nocne karmienie. Początki były trudne, ale z czasem mała aby zasnąć po prostu przytuliła się do mnie. Teraz może tylko z raz coś wypije nad ranem. Możesz spróbować podać kaszkę na kolację, aby dziecko bardziej było nasycone. Zobaczysz wtedy czy będzie jakaś różnica. Pamiętaj, aby stopniowo ograniczać by dziecko nie doznało takiego \"szoku głodowego\". Jesteś najlepszym obserwatorem swojego dziecka i na pewno dostrzeżesz potrzeby Twojego malucha.