result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie butelką (79 Wątki)

Która butelka jako pierwsza?

Data utworzenia : 2018-08-10 14:20 | Ostatni komentarz 2019-12-21 10:47

mwrzesinska

3621 Odsłony
113 Komentarze

Witam, niedługo na świat przyjdzie nasze dzieciątko, co za tym idzie mam trochę czasu by poczytać, które produkty są najprzydatniejsze i najlepsze dla maleństwa. Ostatnio trafiłam na artykuł odnośnie butelek szklanych i plastikowych, jednak coś mi przerwało i nie mogę odnaleźć go jeszcze raz... Może wiecie, która będzie najodpowiedniejsza jako pierwsza? Dodam, że chce podawać swój pokarm w miarę możliwości a nie modyfikowane, ale chciałabym żeby mój partner również czerpał z tego radość no i czasem odciążył mnie w kryzysowych momentach ( których mam nadzieję nie będzie :D ) Z chęcią zasugeruję się nie tylko ogólną poradą ale także konkretnymi modelami/wskazówkami o ile takie są. :)

2020-02-13 17:30

aneczkaa006 sama masz ten podgrzewacz, więc powinnaś wiedziećz, żeprzy trybie hot woda  bulgocze i paruje to znaczy, że jest 109 stopni Celsjusza...

paatka202 używam przy synku szklanej i się nic nie dzieje z nią. A codziennie ma mleko podgrzewane w podgrzewaczu.

2020-02-13 16:22 | Post edytowany:2020-02-13 16:26

Dziewczyny a butelki szklane to chyba nie są zalecane do podgrzewacza? Gdzieś czytałam ale nie pamiętam już dokładnie. 

Mnie się nic z butelkami w podgrzewaczu nie dzieje ani jak je wyparzam w trybie hot a trwa to 5 min ani jak pogrzewam.

2019-12-21 10:47

Magicznypazur zależy hot to jaka temperatura

2019-12-20 22:40

aneczkaa006 a jak ma inaczej "reagować" butelka na bardzo wysoką temperaturę? Przy trybie "hot" tak się dzieje i bynajmniej nie jest to wina butelki, bo używam kilku zamiennie.

2019-12-19 22:49

Magicznypazur skoro robi się miękka to coś się z nią dzieje napewno już nie jest taka jak nowa 

2019-12-19 18:42

aneczkaa006 napisałam wyraźnie, że butelka stopiła mi się w GARNUSZKU z wodą, a nie w podgrzewaczu. W podgrzewaczu zatyczka robi się miękka, ale się nie topi i nie uszkadza.

2019-12-18 20:26

Mi też się nie zdążyli żeby butelka się stopiła. Ale też nie mieliśmy problemy żeby wytarła się miarka 

2019-12-18 15:04

Najgorsze w butelkach Tommy Tippee jest to, że miarka się zmazywała. Nie miało to dla mnie znaczenia jak przelewałam swoje mleko do butelki, ale jak teraz mam odmierzyc odpowiednią ilość wody, to już jest problem. Nie zdarzyło mi się stopienie butelki. Chętnie kiedyś przetestuję szklane butelki. 

2019-12-18 08:31

Magicznypazur w sumie nie powinno tak być. Żeby podgrzewacz niszczył butelki. Trochę dziwne to. Skoro podgrzewacz jest do butelek to powinien być tak zrobiony żeby nie niszczył 

2019-12-17 22:22

aneczkaa006 podgrzewałam w garnuszku z wodą i butelka wtedy zahaczyła o rant garnuszka i momentalnie się stopiła. Ale zauważyłam, że jak podgrzewam aktualnie mleko a podgrzewaczu. Lovi na tej najszybszej opcji podgrzania pokarmu to zatyczka robi się miękka.

2019-12-16 20:04

Mieliśmy szklane i plastikowe z różnych firm. Na początku dla synka kupowałam Butelki Avent, NUK ale smoczek mu nie odpowiadał i Canpol babies .

Córeczka była karminona piersią więc dopiero po odstawieniu dostała butelkę Lovi bo akurat taką mieliśmy. Kupowałam też Canpol bo łatwiej było mi je kupić stacjonarnie i nie mam do żadnej z tych firm zastrzeżeń. Wiadomo butelki się zużywają więc trzeba wymieniać regularnie. 

2019-12-16 17:09

Magicznypazur to w jakiej temperaturze podgrzewałaś że się stopiła? 

2019-12-15 22:02

to ja Aga K też miałam butelkę Tomme Tippee, ale nam się stopiła przy podgrzewaniu, ale jak sobie przypomnę to była całkiem niezła.

2019-12-15 17:53

My od początku jesteśmy z Lovi. Tylko z tego względu że dostałam je na warsztatach. A że przypasowały nam to przy nich zostaliśmy. Teraz w testach dostaliśmy 

2019-12-15 15:41

Jak najbardziej że względów higienicznych butelki powinny być wymieniane, czy to przy karmieniu mm, czy tak jak w moim przypadku swoim mlekiem. Nie wyobrażam sobie inaczej, bo nawet jak się szoruje gąbką, to z biegiem czasu się zużywają. Na plastiku robią się otarcia, a tam z kolei zbierają się bakterie. Nie wiem jak jest że szklanymi, ponieważ nie używamy. 

Jeśli chodzi o firmę butelek to na początku kupilam dr Brownsa, mimo, że ma sporo zakamarków i ciężko ją umyć bylam zadowolona. Używalismy przez pierwsze 3 miesiące, ale zaczęła cieknąc przy smoczku. Kolek nie było, ale nie wiem, czy była to zasługa butelki, czy tego, że było to moje mleko, czy jeszcze czegoś innego... 

Przezucilismy się na tommee tippee i tak już zostało. 

2019-12-14 00:24

Nie mam szklanych butelek więc nie ma porównania 

2019-12-13 22:51

pati1990 zgadzam się, szklane butelki są łatwiejsze w utrzymaniu czystości, aczkolwiek też potrafią zajść, szczególnie w miejscu zakręcania. To trzeba by chyba było szczotka szorować...

2019-12-13 07:55

U mnie córka od kiedy skończyła 1 miesiąc jest karmiona butelką. Do niedawna sprawdziła nam się butelka z Philips Avent. Plastikowa. Używaliśmy przeróżnych butelek i ta najbardziej nam się sprawdziła. :) 

2019-12-12 23:26

Pati tak wymieniam tylko smoczki

2019-12-12 22:14

Aneczka czyli co zmieniałaś tylko smoczek w butelkach . Ja pomimo wyparzania , czyszczenia specjalnymi szczotkami miałam osad a butelki nie były byle jakie mimo wszystko mleko jest tłuste . Wtedy najlepiej sprawdzają się szklane łatwiej je utrzymać w czystości 

2019-12-09 21:46 | Post edytowany:2019-12-09 21:46

Ja karmiłam tylko butelką pierwsze dziecko i muszę przyznać że przy MM trzeba je często wymieniać bo mimo mycia i wyparzania robią się przydkie i po czasie też przydko pachną. Do tego od częstego mycia dochodzi do zarysowania butelki gdzie zbierają się bakterie. 

Używalismy różnej  marki butelek, ale najbardziej byłam zadowolona z Lovi i Canpol , łatwo je kupić, cena przystępna i nie niszczą się a smoczki są trwałe i odpowiadają dzieciom 

2019-12-09 20:45

No nie wiem ja nie wymieniałam jeszcze butelek i nie widzie żeby jakiś tam osad miały

2019-12-09 16:09

pati1990 o właśnie, o tym specjalnym płynie do butelek nie pomyślałam, ale mimo wszystko mam wątpliwości, czy pomógłby na ten osad.

2019-12-09 13:08

Zgadzam się z Magicznypazur że mimo tego że się czyści , wyparza butelki to zachodzą zwłaszcza po mleku modyfikowanym które jest tłuste . I nawet zostawienie na jakoś czas butelek z mlekiem powoduje osad . Ja butelki wyparzałam w sterylizatorze i wymieniałam co 3 miesiące i mimo wszystko osad był . Być może płyny specjalne do butelek niwelują trochę osad ale ja go nie używałam .