Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Dieta (161 Wątki)

Gotowe, sprawdzone przepisy dla karmiącej

Data utworzenia : 2017-07-24 20:51 | Ostatni komentarz 2021-03-19 16:30

martunia_7m

2143 Odsłony
34 Komentarze

Dziewczyny, za kilka dni będę już w szpitalu, mąż panikuje i chce się przygotować na mój powrót, jest bardzo troskliwy i chce zająć się przygotowaniem dla mnie dań, wrzućcie tutaj kilka gotowych i sprawdzonych, lekkostrawnych przepisów na śniadanie, obiad i kolację, żeby podczas mojej nieobecności zaopatrzył się chłopina w składniki i mógł o mnie zadbać po powrocie:) Ja też się chętnie dowiem co dokładnie gotowałyście dla siebie na czas karmienia, chodzi o całe posiłki, nie tylko wymienienie co wolno a co nie, bo o tym już było :)

2017-07-25 16:43

Martunia zależy jak smażysz, jeśli jesteś zwolenniczką smażenia w głębokim tłuszczu i nie stronisz od przysłowiowego schabowego na smalcu to zwyczajnie namawiałabym Cię do zmiany takich nawyków ze względu na własne i Twojej rodziny zdrowie. Ja np.podsmażam czasami potrawy na oleju kokosowym albo oliwie z oliwek, czasem jajecznica na maśle innych tłuszczów nie ma w moim domu. Co do warzyw wzdymających też nie popadajmy w paranoję, jak zjesz do obiadu trochę fasolki albo surówkę z kapusty to nie znaczy, że maluszek od razu ma problem z brzuszkiem. Jeśli jego układ pokarmowy jest prawidłowo rozwinięty takie śladowe ilości mu nie zaszkodzą,a wręcz pomogą i idąc tym torem jeśli dziecko ma niedojrzały układ kolki czy i wzdęcia będą występować bez względu na dietę. Poza tym polecam Ci poczytanie wcześniejszych wątków o diecie dziecka czy marki karmiącej bo jest ich już kilka i są bardzo wyczerpujące temat.

2017-07-25 14:59

Ale smażenie chyba lepiej wykluczyć? Warzywa wzdymające, pestkowe, to co może uczulać?

2017-07-25 14:34

Jeśli ktoś w racjonalny sposób odżywia się przed ciążą i w ciąży to będzie się odżywiać także w odpowiedni sposób po ciąży i w czasie karmienia. Ważne jest abyśmy to my się dobrze czuły. A szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

2017-07-25 14:05

Martunia, zgadzam się z poprzedniczkami. Jaki taka dieta Mamy karmiącej w rzeczywistości nie istnieje. Generalnie możesz jeść wszystko, oczywiście w granicach rozsądku i kontrolować sobie np.ilość tłuszczu czy cukru, żeby zwyczajnie się nie roztyć. Dobra dieta to zdrowa dieta i w rozsądnych ilościach. Także mąż super facet, że tak się troszczy, może gotować Ci wszystko. Zupkę, mięsko, warzywka itp. Nie poleca się jedynie owoców pestkowych tanich jak truskawki, wiśnie, cytrusy, gdyż mogą wywołać alergię u dziecka, podobnie jak seler- w pierwszych mcach lepiej nie ryzykować. Poza tym obserwuj dziecko jak zareaguje, gdy wypijesz krowie mleko może powodować skazę białkową. Ponadto dobrze jeśli potrawy nie będą pikantne tylko rozsądnie doprawione. I jeśli jesteś miłośniczką kawy to staraj się pić ją z rana maks do południa, gdyż później kofeina trafia z krwi do Twojego mleka i maluszek może mieć problemy ze snem w nocy. Oczywiście unikaj alkoholu i wogóle używek, jeśli jednak zdarzy Ci się wypić kieliszek wina należy odczekać kilka godzin do karmienia i wówczas pierwsze mleko należy odciągnąć i nie podawać​ go dziecku. Powodzonka!

2017-07-25 13:02

Widzę że wszystkie mamy podobne zdanie co do diety mamy karmiącej ;) Ja również uważam że nie należy stosować diety specjalnej, a wystarczy zrównoważone, zdrowe odżywianie (oczywiście nie pozbawione małych grzeszków - kawałek czekolady czy inny ulubiony smakołyk pod warunkiem że maleństwo nie ma alergii na składniki, z których jest on stworzony na pewno nie zaszkodzi ;)). Ja jeszcze pilnowałam, aby w pierwszym okresie karmienia dieta była lekkostrawna, nie powodowała wzdęć i nie zawierała silnych alergenów (w rodzinie męża wszyscy mają silne alergie), więc raczej nie truskawki i cytrusy, a raczej jabłka i maliny. Później wprowadzałam te składniki obserwując czy synkowi nic nie jest. Oczywiście piłam bardzo dużo wody. To na początku, a potem jadłam już praktycznie wszystko :) W sumie mój sposób odżywiania podczas karmienia był bardzo podobny do tego w ciąży.

2017-07-25 11:09

Widzę, że mąż bardzo się zaangażował i troszczy się o Ciebie, super! Jeśli chodzi o dietę to ja na początku unikałam wzdymających potraw, z kapusty, fasoli, kalafiora, czy brokuła oraz kwaśnych, pomarańcze, cytryny. Dużą uwagę zwracałam na nabiał, bo często zdarza się tak, że noworodki nie tolerują laktozy, ale z czasem to mija. Poza tym jest teraz mnóstwo produktów bez laktozy, więc nie trzeba sobie ograniczać nabiału:) Ogólnie gotowałam warzywa i mięso na parze, bo od zawsze byłam zwolenniczką takiej kuchni. Ale czasami też inspirowałam się przepisami dla mam karmiących z poniższej strony: http://femaltiker.pl/dieta-mamy/przepisy-dla-mam-karmiacych/jadlospisy-dla-mam-karmiacych-piersia/ Jest tu dużo fajnych przepisów, może mąż coś dla Ciebie wybierze z tego:)

2017-07-25 10:00

Również słodkości unikam nie tylko ze względu na małą ale też na siebie, po porodzie też trzeba o siebie zadbać za wczasu bo potem może być problem i być już za późno

2017-07-25 09:59

Diety dla mam karmiących to mit! jedz tak jak do tej pory. Ja unikam mleka samego bo po nim dzidzia była niespokojna, czekolady bo sprawia zatwardzenia u malucha i faktycznie było źle jak pozwoliłam sobie na trochę czekolady, i nie przyprawiam tak dużo jak zwykle. I jadam witaminki dla kobiet w ciązy żaby mieć jakieś wartości w mleczku których nie zdolam zjeść. A tak to piję dużo wody bo to podstawa, owoce jakieś i urozmaicone posiłki;) ale to Ty musisz wiedzieć co może zaszkodzić dziecku a co nie, podobnie wpływa to na Ciebie jak i na malca. U mnie po mleku są jakieś gazy zaparcia to i mała miała problemy więc odpuscilam sobie i jem przetwory mleczne a samego mleka unikam mimo że bardzo lubię i jadłam w ciąży bardzo dużo z płatkami ;)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna