Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Dieta (164 Wątki)

Jogurt dla niemowlaka

Data utworzenia : 2017-08-30 10:40 | Ostatni komentarz 2021-05-04 13:31

Maggda

5498 Odsłony
126 Komentarze

Dziewczyny powiedzcie jakie jogurty podajecie swoim dzieciom. Moja córka zaraz skończy rok, kupuję jej jogurty Nestle Jogolino, na podwieczorek spokojnie zjada dwa. Tak się zastanawiam, czy mogę jej już zacząć podawać jogurty , maślanki, kefiry, a nie tylko jogurty specjalnego przeznaczenia dla niemowląt. Jak to u Was jest, było? A co z twarogiem? W internecie jest tyle sprzecznych informacji, że co artykuł to inaczej piszą. Wiem, że mogę jej dawać jogurt naturalny np z owocami.

2017-08-31 21:11

Dziewczyny dziękuję za porady:) Iza jutro daję małej jogurt naturalny z dżemem lub owocami, zobaczymy jak zareaguje. Z czasem przyzwyczai się do nowego smaku:) BabaYaga świetny post Hafiji - otworzył mi oczy na jogurt, który podaję dziecku. Pozostaje tylko kwestia specjalnego przeznaczenia dla dzieci, czemu to w ogóle jest dopuszczone do sprzedaży. Ale to już nie temat dla nas. Dobrze, że są ludzie, którzy potrafią szerzej otworzyć oczy innym. Dzięki dziewczyny:)

2017-08-31 04:55

BabaYaga świetny post Hafiji - bardziej przekonujący i obrazujący niż samo mówienie, że w jogurcie dla dzieci jest \"dużo cukru\". Wspominałam już gdzieś na forum przy wątku rozszerzania diety, że znam taka \"ciocie dobra rada\", która nie podawała dziecku baaaardzo długo (około 10 mies) nic oprócz piersi. Ale jak już zaczęła od wprowadzania czegoś nowego to od razu z grubej rury i właśnie te Jogolino. Nie próbowałam ich i chyba bym tego nie zrobiła, bo przeraża mnie to jak \"jogurt\" może stać nie w lodówce i mieć tak dłuuuuugi termin przydatności do spożycia. No i cena tych deserkow też powala. Poza tym mnie odrzuca wszędzie cukier, bo sama ogolnie nie lubię słodkiego smaku.

2017-08-30 20:41

Maggda właściwie całkiem niedawno znalazłam taki - dla mnie bardzo ważny - wpis nieocenionej Hafiji... Właśnie poszerzam dietę Pierworodnej i jesteśmy przed wprowadzaniem produktów mlecznych... ale już szukałam informacji kiedy i w jakiej formie można podawać Dziecku przetwory mleczne - sery, jogurty itp... Najlepszy jest jogurt naturalny o jak najprostszym składzie (bez dodatku gumy guam i innych substancji E...) i o niskiej zawartości tłuszczy, ale nie całkowicie odtłuszczony. Jogurty 0% tłuszczu nie zwierają witamin A,D,K i wapń w nich zawarty jest słabiej przyswajany przez organizm. A najlepiej żeby jogurt i owoce były podane oddzielnie... tzn. albo jemy jogurt albo owoce, żołądek lepiej sobie radzi z trawieniem jogurtu naturalnego niż podanego z owocami.

2017-08-30 19:10

Jogurt możesz podawać, jak najbardziej. Tu masz link do obowiązującego schematu żywienia niemowląt https://www.1000dni.pl/1000-dni-zywienia-dziecka/0-6-miesiecy/pierwsze-posilki/23-schemat-zywienia-niemowlat-do-1-roku-zycia. W pozycji 9-12 miesiąc masz też sery, więc twaróg też możesz :) wyjątek - mleko które dopiero po 12 miesiącu. Przy wyborze jogurtów warto zwrócić uwagę na skład. Najlepiej kupować jogurt naturalny i po prostu dodać owoców w postaci surowej czy przetworzonej. Przy wyborze jogurtu naturalnego też trzeba uważać, żeby w składzie znajdowało się tylko mleko i bakterii fermentacji mlekowej (żeby nie było dodatkowych białek mleka, cukru, stabilizatorów). Kupując gotowe jogurty owocowe tym bardziej trzeba patrzeć na skład, bo w nich zazwyczaj znajduje się dodatkowy cukier i/lub syrop glukozowo-fruktozowy, aromaty, barwniki, emulgatory, stabilizatory czy substancje zagęszczające. Oczywiście są to substancje dopuszczone do stosowania w takich produktach i nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia ale po co faszerować tym dziecko skoro można tego uniknąć :)

2017-08-30 13:21

Jestem technologiem żywności z wykształcenia, więc mogę powiedzieć, że możesz roczniakowi spokojnie podawać jogurty. Nie napiszę nic nowego i odkrywczego - najlepiej jogurt naturalny miksowany z owocami. Oczywiście jak podasz dziecku gotowy jogurt owocowy to nic się nie stanie, ale zwracaj uwagę na jego skład. Na początku podawane są składniki, których jest najwięcej, wiec dobrze jeżeli cukier znajdzie się gdzieś na końcu składu :) Jednak polecam jogury naturalne z owocami, albo nawet z dodatkiem domowego dżemu - zawsze wyedy jest w nich mniej cukru. I dziecko przyzwyczai się do takiego smaku

2017-08-30 11:10

Ja akurat bardzo sceptycznie podchodzę do jogurtów smakowych z uwagi na ich składy i częściej robimy je sami poprzez dodawanie dodatków do jogurtów naturalnych. Pamiętam, że mojej chrześnicy jak miała około roku zaczęliśmy dawać kefiry i twaróg.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna