Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Dieta (164 Wątki)

Miód orzechy - alergeny?

Data utworzenia : 2017-11-17 16:14 | Ostatni komentarz 2024-03-28 21:02

katja173

1661 Odsłony
39 Komentarze

Drogie mamy, w ciąży jadłam dużo i wszystko, słyszałam też rady aby nie odmawiać sobie teraz to i w trakcie laktacji nie będę musiałam. Teraz po porodzie też jem raczej wszystko, jednak czasem zastanawiam się po zjedzeniu orzechów czy miodu czy nie szkodzę tym córce, wiadomo reakcja nie następuję od razu, czasem faktycznie pojawi się krostka czy dwie ale nie zawsze wiąże to z tymi produktami, czy u Was były reakcje na typowe alergeny?

2017-11-19 16:40

Anna34, ja równiez cieszę się, że udało się zdemaskować całą prawdę o warzywach wzdymających, bo przecież Święta przed nami, a ja uwielbiam tą bożonarodzeniową kuchnię :) Ale przy pierwszym synku także pamiętam, że wszyscy się zajadali moimi ulubionymi smakołykami (kapusta z grochem, ach!), a ja jadłam jedynie upieczoną specjalnie dla mnie rybe i ziemniaki w mundurkach... Tym razem nic mnie nie powstrzyma! :) Anka, moja położna mówiła, że szkodzą soki, ale tylko te wyciskane lub mega ekologiczne, a takie z kartonu podobno nie. Nie wiem ile w tym prawdy, bo ja nie przepadam za sokami, więc sama nie próbowałam. Ale też pamiętam, że wszpitalu jadłam takie czekoladowe ciastka wypiekane w Lidlu z kawałkami czekolady w środku (mąż mi przywoził) i położne włosy z głowy rwały, a maluszkowi nic nie było :) Za to teraz czekolada mu szkodzi :(

2017-11-19 15:38

Ja przy pierwszej córce prawie nic nie jadłam bo bałam się bo ciągle płakała ( a miała kolkę na którą tylko czas podziałał ) aż któregoś dnia powiedziałam dość i jadlam to co chciałam i nie było ani lepiej ani gorzej a ja odzyskałam siły by nosić córkę w tych kolkowych chwilach , teraz z synem też od początku jem wszystko ale widzę że jak wypije kawę rozpuszczona z mlekiem to ma problem z brzuszkiem , orzechy wcinam , miodem słodzę herbatę , jem pomarańcze truskawki i zupełnie nic ale ta kawa już nie dla mnie a tak bardzo mi się jej chce .kiedyś czytałam że do mleka matki najczęściej przechodzi właśnie tylko kofeina i białko mleka krowiego. Ale tak jak dziewczyny pisały obserwować malucha i nie eliminować niepotrzebnie :)

2017-11-19 04:39

Nie ma co przesadzać ;) warto próbować i sprawdzać reakcje dziecka ;) dlaczego mamy odmawiać sobie przyjemnośći skoro nawet nie wiemy czy mają negatywny wpływ na nasze dziecko. W szpitalu pamiętam że piłam sok pomarańczowy a lekarka zdziwiona i mówi że lepiej by nie pić pomarańczowych. przez długi czas bałam się przez to później napić ale spróbowałam i sprawdziłam czy ma to jakiś zły wpływ i na szczęście wszystko było wporzadku ;)

2017-11-18 21:39

Ja też długo unikałam niektórych produktów choćby cytrusów, truskawek, i czekolady po problemach z brzuszkiem synka po czekoladzie dlatego rozumiem co mówisz Jedyne co mnie cieszy to że doedukowalam się że produkty wzdymające typu groch kapusta nie mają prawa oddziaływać na maluszka bo działają w jelitach nie jestem fachowcem ale cieszy mnie to bo synek urodził się na same święta a ja wystrzegam się pierożków, kapusty, krokietów, bigosu aż slinka ciekła a ja się wystrzegałam wszystkiego bo teściowa mówiła :-/ teraz już będę próbować tych pyszności karmiąc ;-)

2017-11-18 19:14

Katja, ja sama miałam bardzo dużo wątpliwości na temat diety mamy karmiącej, bo niby nie ma takiej diety, ale jednka trzeba uważać na to, co się je i obserwować malucha. Sama nawet założyłam wątek na naszym forum na ten temat, aby dowiedzieć się jakie doświadczenia maja inne mamy (poszukaj go, bo dziewczyny tam naprawdę super piszą). Nie chcę powtarzać tego, co już tam napisałam, ale dodam jedynie, że mój synek jest raczej z tych \"brzuszkowych\" dzieci. Ma małe kolki, zaparcia, brzuszek go pobolewa, dlatego szczególnie uważam na to, co jem. Wiem że szkodzi mu czekolada, truskawki w każdej postaci, miód również, a orzechów nie odważyłam się skosztować jeszcze. Cytrusów także nie. W naszej rodzinie mąż, jego rodzeństwo i mama, mój starszy synek - wszyscy mają duże alergie, więc mam powody do obaw. I u nas problem nie objawiał się w formie wysypki po zjedzeniu nieodpowiednich produktów, lecz właśnie w postaci problemów z brzuszkiem. Także myślę, że nie musisz rezygnować z niczego, ale obserwuj, choć to się łatwo mówi, bo moim zdaniem niezwykle ciężko jest wywnioskować co zaszkodziło dziecku, szczególnie jeśli nie są to oczywiste oczywsitości, jak czekolada czy cytrusy właśnie. Przecież objawy mogą się pokazać kilka dobrych dni po zjedzeniu czegoś wątpliwego. Ale teraz mam jedno \"ale\" do tego, co jeszcze do wczoraj myślałam. Otóż problemy z brzuszkiem nie dawały nam spokoju i postanowiliśmy zbadać naszego synka. Pediatra (świetny!) zlecił nam pełen panel badań krwi, w tym morfologia, biochemia, testy na alergię, mocz i jeszcze kilka innych. Z tych badań wyszło jednak przypuszczenie, że maluszek nie jest alergikiem (oczywiście, aby potwoerdzić takie testy nie wystarczą, ale u starszego synka już badania krwi w zupełności wystarczyły)... i tu ciekawostka, bo ewidentnie źle się czuje po tym, jak zjem kakao czy truskawki, no chyba, że źle wyciągnełam wnioski. Ale my będziemy to jeszcze badać i analizować, więc dam znać, jak dowiem się czegoś więcej.

2017-11-18 15:51

ja bym uważała z tymi orzechami a już kapusty czy grochu to na pewno nie zjem

2017-11-18 11:58

Nie ma sensu eliminować produktów tylko dlatego że są silnymi alergenami. Ja jadłam wszystko ale jeśli chodzi o takie produkty jak właśnie miód czy orzechy to raczej jednego dnia spróbowałam i obserwowałam jak Syn zareaguje. Jeśli przez 2 dni nie pojawiło się uczulenie jadłam już normalnie. U mnie wyjątek stanowiły pomidory zawsze jak zjadłam to nie pojawiła się wysypka tylko suche miejsca na nóżkach. Więc pomidory w czasie karmienia ograniczyłam co nie oznacza, że raz na jakiś czas nie sprawdzałam czy coś się nie zmieniło. Dzieci wyrastają z alergii więc warto raz na jakiś czas próbować wprowadzić do diety ten wykluczony wcześniej produkt.

2017-11-18 08:23

Zgadzam się ja też moglam jeść czosnek, cebulę, kakao pić, jeść cytrusy, ale truskawki w każdej postaci uczulały strasznie i wysypka utrzymywała się dość długo i tylko na buzi

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna