result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Dieta (94 Wątki)

Co na obiad i śniadania dla 14 miesięcznego Malucha

Data utworzenia : 2019-04-18 22:49 | Ostatni komentarz 2021-01-20 21:54

MamaOliwierka15

811 Odsłony
47 Komentarze

Mamuśki poproszę jakieś pomysły bo mi już ich powoli brak .. Co podajecie swoim malucha na śniadania, obiady poproszę jakieś sprawdzone przepisy z góry Dziękuję i pozdrawiam

2020-09-01 20:56

Moja corka tez uwielbia zupy:) naleśniki, omlety, placuszki drożdżowe, zwykle, twarogowe, a także kopytka, kluski śląskie , makaron i ryz.

2020-08-31 21:57

Ninka uwielbia też placuszki różnego typu, naleśniki. A najlepszy mimo wszystko jest suchy chleb lub kajzerka, każdemu zabierze ze stołu ktokolwiek je jakiś posiłek :)

2020-07-30 22:56

Mamaninki moja też uwielbia Almette mogłaby sam jeść żebym dała 

2020-07-30 19:38

Na śniadania albo jajecznica, albo bułkę z mlekiem zaparzoną- uwielbia, czasem kaszkę z Bobovity porcja zbóż, parówki z cielęciny te z bardzo dobrym składem, kanapki z Almette, z szynką z indyka, placuszki twarogowe, bananowe, naleśniki, omlet. 

Na obiady różne zupki : krupnik, pomidorowa, rosół, buraczkowa, dynia z marchewką, ryba z ziemniakami, ziemniaki i filet.

2019-05-13 09:13

Kotlety ziemniaczane są super, ja podaję synkowi pieczone a nie smażone. Ale placuszki z cukinii to fajny pomysł. Nasz ma rok i 9 i generalnie je samodzielnie. Takie rzeczy jak mięso w kawałkach, kanapeczki to już przed rokiem jadł widelcem sam, tylko wiadomo że szybko się nudził. Teraz już wszystko sam widelcem i łyżką, z rzadką zupą i płatkami trochę się zalewa ale już coraz mniej. Tylko nie zostawiam go samego a siedzę z drugim kompletem sztućców i asekuruję. Albo on gęste z zupy a ja mu daję bardziej wodniste. Zależy od dnia. Ale np wczoraj na obiad pieczona ryba, kasza z serii trendy lunch i brokuł to sam pięknie zjadł

2019-05-13 09:07

Frytki z marchewki można samemu też zrobić fajne są Też placuszki z dyni albo kotleciki z dyni albo sojowe , i u nas fajnie się sprawdzają kotlety ziemniaczane z warzywami:)

2019-05-12 15:06

Dla niejadkow ostatnio znalazłam świetna rzecz, a mianowicie \"frytki\" z marchewki, fasolki i kalarepy. Znalazłam je w Lidlu za 4 zł (mrożone) , ale wiadomo lepiej zrobić samemu jeśli ma się sprawdzone źródło warzyw. Dla tym że ja te frytki gotowałam na parze.mozna pokombinować z różnymi warzywami. I do tego można dodać kurczaka

2019-05-12 15:02

Zupki różnego rodzaju np, pomidorowa z kawałkami kurczaka i makaronem , ostatnio robiłam zupę z marchwia, pietruszką, brukselka,ziemniakiem ,szpinakiem , makaronem, selerem i była bardzo smaczna

2019-04-30 10:32

Moja córa znacznie mniejszy ma apetyt ostatnio, płatków je kilka łyżeczek, ale kiedyś mniej Piła, teraz już nie mamy tego problemu i często każdy łyk musi popić. Jedzenie nam tez się przez to sporo wydłużyło. Aisa, ile Twój synek miał jak zaczął jeść samodzielnie?

2019-04-29 21:45

Super:) U nas na śniadanie różnie kanapki przeważnie A na kolację płatki śniadaniowe nieraz sobie życzy mój syn.

2019-04-27 21:14

U nas ostatnio zupa z brokułem, kalafiorem, matchewką, taka warzywna :) na śniadanko u nas króluje ostatnio biały twaróg ze śmietaną i szczypiorkiem

2019-04-25 11:52

Mama Hani to normalne u dzieci mój syn tak samo ma :)

2019-04-24 23:18

U nas na śniadanie króluje jako (czyt. Jajko) ;) A na obiad różnie, najchetniej zjada zupkę ogorkową lub jarzynową. Moja Hania to typ niejadka także nie mam dużego pola do popisu bo ona po prostu wielu rzeczy nie chce jeść, np nie zje kanapki chyba że po prostu kromkę chleba bez niczego.

2019-04-24 16:30

Mój synek dziś dostał biały barszcz na obiad z pulpecikami

2019-04-24 13:24

Na śniadania. Kaszkę, naleśniki z dżemem, jogurty,gotowane warzywa.

2019-04-22 05:53

W weekendy jak syn je z nami obiady to jada to co my, tylko tak układam obiad żeby był lżejszy, zazwyczaj coś pieczonego. Jak są dni że mamy ochotę na coś nie dla dziecka to wtedy szykuję mu osobno. Więcej gotowania dla niego jak nie chodzi do żłobka. Wczoraj na śniadaniu świątecznym zamiast jajek i innych łakoci wybiera oliwki z sałatki :)

2019-04-21 21:54

U nas na śniadanie najczęściej dzieci jedzą płatki z mlekiem i tutaj różnie bo czasami owsiane, jaglane, ryżowe. Drugie śniadanie to jakaś kanapka z wędlinką i warzywa, biały serek albo naleśniki. Często też wymyślam jakieś placuszki. Obiad dzieci jedzą taki sam jak my.

2019-04-21 19:59

Moja córa zajada się barszczem i żurkiem z ziemniakami :) na śniadanie uwielbia jajo z kiełbasą inponidorem - jajko na parze, na wodzie lub gotowane. Fajnie sprawdza się tez kanapka z pastą z avocado np z olejem z wiesiołka lub z oliwą z oliwek

2019-04-21 06:08

Nasz w tym wieku jadał już wszystko, ale z zachowaniem wyłączeń, nie dajemy śmieciowego jedzenia, słodyczy, smażone na tłuszczu bardzo rzadko a w panierce wcale.

2019-04-19 12:20

Na obiad może być też ryż z jabłkami, ryż z kurkumą i duszonymi warzywami i np cielęcina

2019-04-19 08:30

https://canpolbabies.com/pl/forum/?f=12&t=774 W tym wątku znajdziesz kilka fajnych przepisów. Takie dzieciątko teoretycznie może już jeść prawie wszystko , oczywiście z zachowaniem pewnych zasad zdrowego rozsądku ;)

2019-04-19 05:30

Śniadanie: Na mleku roślinnym (ryżowe, owsiane, kokosowe, migdałowe) płatki ryżowe, orkiszowe, owsiane, jaglane, do tego albo puree owocowe albo miękkie w kawałkach; na tych samych mlekach płatki kukurydziane lub myśli HiPP (a przed wycofaniem Babydream) i na zagryzkę ogórek, papryka, pomidor, kalarepa, marchewka; kanapeczki z wędlina, serem żółtym na bułeczce lub chlebie razowym na zagryzkę warzywa; jajecznica smażona beztłuszczowo; omlet na słodko. Drugie śniadanie jogurt plus owoce z tubki i dodatek zbożowy (pałka kukurydziana lub wafle ryżowe naturalne); puree z pieczonego batata z owocami i opcjonalnie jogurt. Obiad: Zupa pomidorowa; krupnik; zupa z czerwoną soczewicą i batatami; spaghetti; lasagbe; pulpeciki w sosie koperkowym; ryba pieczona; pulpeciki z cielęciny w sosie pomidorowym zapiekane; makaron z sosem brokułowym; smażony w papierze do smażenia (beztłuszczowo) folet z indyka, polędwiczka z kurczaka

2019-04-18 23:17

Na śniadanie płatki gryczane, orkiszowe, ryzowe, jaglane, owsiane z dodatkiem banana, jabłka z cynamonem, truskawek, itd. Na drugie śniadanie; kiełbaska z jajecznica, sucharka z mlekiem kokosowym, placuszki kokosowe z mąki gryczanej z jabłkiem i bananem (bez cukru) - przepis znajdziesz na BLW mama. Obiad: zupka z brokułem, kalafiorem, fasolką zieloną; ogórkowa; pomidorówka; z soczewicy. Makaron ze szpinakiem, sosem brokulowy, zupa dyniowa z kuskusem, jako dodatek kasza pęczak, gryczana; pesto do makaronu