Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Dieta (163 Wątki)

Zdrowe zakupy

Data utworzenia : 2019-05-16 18:50 | Ostatni komentarz 2020-02-26 13:29

Darulka04

3984 Odsłony
101 Komentarze

Witam Mamusie proszę ,powiedzcie mi czy jak robicie zakupy czytacie zawsze wszystkie etykiety ze składem. Ja chyba dostałam już na ten temat obsesji. Ostatnio nawet pobrałam taką aplikację na telefon ZDROWE ZAKUPY. Staram się kupować takie produkty, które nie są oddzielane mechanicznie, nie mają w składzie żadnego \"E\", kwasu askorbinowego, cytrynianów, oleju palmowego, czy innych. Czy tylko ja mam takiego bzika?

2019-05-16 22:16

Zawsze czytam etykiety i wybieram te z najkrótszą listą składników. Przeważnie w tych krótkich składach jest to co być powinno. Np. jogurt: jogurt naturalny+cukier trzcinowy+owoce. I to wszystko wystarczy w jogurcie. Oczywiście nsjzdrowszy jest jogurt naturalny, jednak czasem i takie kupuje. No i nawet na taki \"zdrowy\" jogurt naturalny trzeba uważać bo często jest w nim mleko w proszku. A tego akurat nie piwinno być. Trzeba też pamiętać, że nie wszystkie E są groźne. Oczywiście mają na celu \"poprawianie\" smaku i zapachu produktu. Przeważnie są to niepotrzebne zaśmiecacze jedzenia. Niestety produceni żywności je dorzucają. Sporo ludzi lubi gdy smak jest podbity, mocno wyczuwalny. A powinniśmy jeść naturalnie, gdy przestaje sie jeść takie \"śmieci\\\\\\\' można w końcu poczuć prawdziwy smak jedzenie. A to E nieszkodliwe dla naszego organizmu E 100 kurkumina - jest to naturalny barwnik o pięknym żółtym kolorze. E 101 ryboflawina - naturalny barwnik a do tego posiada w swoim składzie witaminę B2 a wiadomo, że ta witamina jest potrzebna naszemu organizmowi E 140 chlorofile i chlorofiliny - są zielonymi barwnikami, które można otrzymać ze szpinaku. A szpinak jest bardzo zdrowy. Ja uwielbiam jego kolor, jest piękny i taki naturalny E 150a karmel naturalny - podgrzewając cukier otrzymamy taki naturalny barwnik. Ma on ładny kolor i pachnie bardzo zachęcająco. Używany jest przy produkcji słodyczy. Sama czasem robię karmel np. do ciasta E 160a karotenoidy i beta-karoten- można go uzyskać z marchewki, ponieważ jest jej naturalnym barwnikiem. Marchewka jest pyszna, zdrowa i ma piękny kolor E 160c kapsantyna i kapsorubin- jest to barwnik w kolorze pomarańczowo-czerwonym i otrzymuje się go z papryki E 160d likopen- i tutaj kłaniają się pomidory. Bo to one go posiadają E 162 czerwień buraczana i betanina- czyli jak sama nazwa wskazuje jest to barwnik o pięknym kolorze, pozyskiwany z czerwonych buraków E 300- to zwyczajnie kwas askorbinowy.

2019-05-16 21:13

Ja tez czytam etykiety , a przede wszystkim staram się kupować rzeczy jak najmniej przetworzone w sumie nie jadam rzeczy z jakąś specjalną lista . Bardziej jadam najprostsze rzeczy które maja minimalna ilość w. Skaldzie .

2019-05-16 21:10

Tak, zdarza mi się ,że czytam, ale przeważnie kupuję stale już wypróbowane i takie produkty które już znam.

2019-05-16 20:30

Wiadomo że warto kupować zdrowo i dobrej jakości produkty, ale na dłuższą mete chyba bym nie wytrzymała wszystkiego tak sprawdzać z aplikacja.

2019-05-16 18:58

Darulka co prawda staram się wybierać zdrowe rzeczy i też patrzę na skład ale nie mam takiej typowo obsesji wszystko z głową robię by nie wpaść też w paranoję:)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna