Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Pielęgnacja (265 Wątki)

Inhalator dla niemowlaka - jaki?

Data utworzenia : 2017-10-03 10:34 | Ostatni komentarz 2021-03-15 14:26

BabaYaga

3928 Odsłony
51 Komentarze

Dziewczyny... potrzebuję Waszej pomocy i porady... Muszę kupić inhalator dla naszego Bąbelka, ale nie wiem jaki wybrać :-( Szukam relatywnie najlepszego przy cenie w granicach rozsądku ;-) Maleńka dostała bardzo brzydkiego kaszlu :-( Dzisiaj mamy umówioną wizytę u pediatry (prywatnie, bo nasza przychodnia przechodzi teraz istne oblężenie, a ja nie chcę Małej wystawiać na to apogeum wirusów)... niemniej jednak ten zakup i tak nas dzisiaj czeka. Co polecicie? Jaki inhalator się u Was sprawdza? Zastanawiam się też nad nawilżaczem powietrza do pokoju... Pomóżcie Waszym doświadczeniem!

2017-10-18 21:13

Ja też nie jestem zwolennikiem inhalacji - pierwszy synek wychował się bez inhalatora, stosowałam właśnie mokre pranie i pieluszki tetrowe na grzejnikach, tak jak zasugerowałaś wyżej olejek lawendowy to doskonała aromaterapia - ma niezwykłe właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze, cudownie, odprężająco pachnie, działa uspokajająco wlewam go do nawilżacza na grzejniku, często wymieniam w nim wodę i dolewam olejku lawendowego, zapach olejku odstrasza również komary. Jeśli chodzi o problemy z drogami oddechowymi to właśnie suche powietrze, warto wietrzyć mieszkanie codziennie, warto stosować sól morską do noska dla nawilżenia śluzówki, ponadto na katarek można pod noskiem smarować maść majerankową pomaga w oddychaniu, w stanach zapalanych błony śluzowej nosa, działając przeciwbakteryjnie. Maść majerankowa ma bardzo łagodne działanie. Przy katarku trzeba mieć również aspirator do noska - aby odciągać katarek - nienadmiernie aby nie uszkodzić delikatnej śluzówki noska maluszka z wyczuciem

2017-10-07 15:34

babayaga...dokładnie inhalator jest niezbedny i bardzo przydatny, przynajmniej u nas;-) na początku jak synek zachorował mial brzydki kaszel to odrazu doktorka zapytala czy mam inhalator albo żebym sobie kupiła, akurat siostra miala to sobie pozyczylam i szybko nam pomógł bo juz na 3dzień kaszel byl bardzo maly. Potem jakos synek zachorowal ale w tedy tez siostry synek byl chory wiec stwierdziłam zakupić a tym bardzie ze to pierwsze dziecko i zawsze sprzyda sie tez na drugie;-) teraz nawet jak synek tylko ma katarek to zrobię mu inhalacje z soli fizjologicznek i katarek trwa 3dni , raz synek mial zapalenie oskrzeli bardzo dyzo zmian na płucach, a piszla na drugi dzień kaszlu doktor zapytała co tak puzno a ja mowie ze dop dzisiaj kest deugi dzien jak kaszel byla zdziwiona i przepisla antybiotyk i inhalacje z mucosolvanu i a rano.z czegos innego nie pamietam dokladnie a mowila ze jak nie pomoze to beda zastrzyki po 5dniach kontroli., doktorka byla zdziwiona ze juz tak czysto ma na oskrzelach i ze tak szybko wyzdrowial u nas zawsze inhalacja pomaga a mamy z firmy; midineb i jestem zadowolona;-)

2017-10-05 22:38

Widzę, że dokonałaś już zakupu, a miałam w późniejszym czasie podać Ci jaki mam. Ale to już nieistotne, ważne że córka walczy dzielnie. Powoli się przekona do inhalacji, tak mi się wydaje:) Odnośnie olejku lawendowego, ja go właśnie stosowałam u córki niby na spokojniejszy sen, również na katar... Skraplałam jej delikatnie ochraniacz, który ma wokół łóżeczka. Szczerze mówiąc, nie widziałam różnicy w jej śnie, ale zapach był przyjemny więc jakiś czas to stosowałam.

2017-10-05 16:12

My korzystamy z inhalatora microlife. Dla nas jest naprawdę rewelacyjny i spełnia nasze oczekiwania dosć często nam choruje synek. Ma dwie maseczki dla dziecka i dorosłego smoczek i taką końcówkę co do nosa się przystawia i się wdycha cena coś ok 150 zl ale naprawdę warto

2017-10-05 14:54

Widze, ze chyba juz otrzymalas pomoc, jakiej potrzebowalas. Ale chcialam dodac od siebie to, co juz sama odkrylas. Maluchy zwyczajnie nie znosza inhalacji. Moja corka w styczniu skonczy dwa lata i inhalatora nie posiadamy. Nie dosc, ze w kregu moich znajomych i ich znajomych nikt nie twierdzil, ze jest to urzadzenie pierwszej potrzeby, na dodatek moja corka jest dzieckiem bardzo... hm, suwerennym. I jesli inhalacja jej do gustu nie przypadnie, to nie i juz. Mamy za to taka tube z maska do inhalacji i mimo, ze corka sie nia potrafi bawic, przyklada do buzi, to jak juz psikniemy do srodka to co ma wciagnac do pluc, jest krzyk i protesty. U nas sprawdzilo sie oklepywanie z ziolowa mascia, wilgotne powietrze - jak wyzej. Olejek herbaciany, lawendowy i ile sie nie myle, sandalowy dobrze sie sprawdzaja. No i krople. Moja corka odziedziczyla po tatusiu sklonnosc do zapalen oskrzeli, w tym roku mielismy juz 4 razy, i nadal obywamy sie bez inhlatora. :)

2017-10-05 07:04

To życzę zdrówka! I niech nowy sprzęt wyleczy małą;-) by długo się nie męczyła

2017-10-05 00:21

Dziewczyny! Bardzo Wam dziękuję za wszystkie porady i podpowiedzi! Walczymy z kaszlem - na razie \"my jesteśmy Sprite, a on jest pragnieniem\"... ale łatwo nie jest. Pierworodna stwierdziła, że inhalator to ZŁOOO :-D Jakbym ją ze skóry obdzierała... chociaż powoli zaczyna się przekonywać, że nie chcę Jej uśmiercić ;-) Monika... u lekarza okey - oskrzela i płuca czyste, a to najważniejsze. Ania... niestety krówki nie udało mi się dostać w aptece - tylko na zamówienie. Ale jak nam się wyeksploatuje nasz nowy nabytek, to krówkę chyba sobie sprawię :-) Maggda... dzięki na podpowiedź dotyczącą końcówki w formie smoczka - już miałam ją zamawiać także BARDZO DZIĘKUJĘ! Ola... znalazłam tzw. \"złoty środek\" Waszych podpowiedzi - rozkładam na kaloryferze mokre pieluszki tetrowe (został mi spory zapas i tak podejrzewałam, że jeszcze się przydadzą w domu). Wylewam na nie kilka kropel olejku z drzewa herbacianego i w pokoiku nie tylko atmosfera się nawilża i \"oczyszcza\", ale i fajnie pachnie olejkiem eterycznym. Iza... pytałam pediatrę o zastosowanie olejku na skórę - mówi, żeby się wstrzymać przez pierwszy rok, bo może działać zbyt drażniąco. PS Znalazłam informację, że doskonałą aromaterapię dla niemowląt można stosować również z wykorzystaniem olejku lawendowego.

2017-10-04 16:30

BabaYaga, ja również uważam, że inhalator to podstawa rodzinnego funkcjonowania w okresie przeziębień. Ile razy nam już ten inhalator uratował sytuację, to nie zliczę. My jednak kupiliśmy nasz, gdy starszy synek był dużo starszy niż Twoja malutka. Mamy dokładnie taki: http://www.salmor.pl/inhalator-microlife-neb-100b,id93.html i nam się sprawdza idealnie! Używa go synek i używamy go my :) Mikołaj jest alergikiem, więc naprawdę bardzo często dopadają go ataki kaszlu. Z lekarstw najbardziej pomaga nam Nebbud (do inhalacji), z syropków wykrztuśnych Actitrin, a z syropów powstrzymujących kaszel (na noc) niezastąpiony jest Levopront. Nie wiem jednak czy ta maseczka najmniejsza w inhalatorze nie będzie mimo wszystko dla Twojej córci za duża - ciężko powiedzieć. Musiałabyś zerknąć swoim okiem. Wydaje mi się, że stosunek jakości do ceny jest świetny i warto mieć taki sprzęt w domu. On z nami także wszędzie podróżuje (nie jest duży ani ciężki), bo nigdy nie wiadomo kiedy Miki zacznie kaszleć. Jeśli chodzi o nawilżacz, to my również przymierzaliśmy się do zakupu profesjonalnego sprzętu, bo nasze poprzednie mieszkanie było bardzo suche, ale po przeprowadzce okazał się on niepotrzebny - to mieszkanie jest aż za wilgotne. Myśleliśmy wówczas o takim marki Philips, ale już nie pamiętam modelu dokładnie. Moim zdaniem suszenie prania na grzejnikach nie jest dobrym sposobem nawilżania powietrza, a przynajmniej nie jest dobre dla nas. Głównie dlatego, że pranie ma w sobie chemię (proszek, płyn), która gdy paruje w taki szybki sposób (na grzejniku) nie wpływa korzystnie na powietrze w domu, a w konsekwencji powoduje kaszel u synka. Dodatkowo wszędzie unosi się taki dziwny zapach.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna