result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Pielęgnacja (203 Wątki)

Odparzenia na szyi

Data utworzenia : 2019-02-12 14:10 | Ostatni komentarz 2020-07-20 21:49

goska4

2430 Odsłony
102 Komentarze

Drogie mamy, jak radziłyście sobie z odparzeniami/rankami na szyi Waszego malucha? Córka ma niecałe 3 miesiące i dość zaczerwienioną skórę między fałdkami na szyi. Czytałam, że to coś w rodzaju odparzeń i najlepiej dużo wietrzyć ale jak skoro fałdki do siebie przylegają a jedynie kładąc małą na brzuchu mają dostęp do powietrza. Smarowałyście czymś?

2019-02-12 20:34

Skrzaty...dobrze napisane. Trzeba pamietac żeby w mieszkaniu nie było zbyt gorąco. Bo wiadomo często się popełnia ten błąd. Skoro zima to mocno grzejemy w mieszkaniu. Maluszek się niestety odparza.

2019-02-12 20:28

Mój maluszek również miał odparzenia na szyi, często jego kąpałam i oliwkowałam żeby szyjka była nawilżona

2019-02-12 19:29

Bardzo ważne jest aby zimą przy maluszku dbać mimo wszystko o niezbyt wysoką temperaturę w domu i często wietrzyć. Co do smarowania to my stosujemy puder z rosmana i działa świetnie

2019-02-12 18:18

Według mnie warto przemywać w ciągu dnia letnią wodą, ale koniecznie to osuszyć. Ja głównie bym pilnowała osuszania tego miejsca. Takie odparzenia/podraznienia są spowodowane potem. On jest pozywka dla bakterii i dlatego często się go \'pozbyc\'. Więc przemywac wacikiem nasaczonym wodą i mydlem/plynem dla dzieci. I koniecznie to osuszac. Przyznam, ze gdy corka odparzala sobie pupe to smarowaliśmy ją kremem na odparzenia nivea

2019-02-12 17:02

Ewentualnie możesz spróbować posmarować Tormentalum

2019-02-12 14:24

Przemywaj te miejsca płatkiem kosmetycznym z letnią wodą ,wycieraj do sucha i staraj się chwilę po tym przewietrzyć skórkę.Nie ubieraj za grubo żeby malutka się nie pociła wtedy szybciej będzie się goiło zaczwienienie.Siostry synek gdy miał coś takiego to stosowali też mąkę ziemniaczaną na to miejsce