Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Zabawa (212 Wątki)

Niebezpieczne zabawki dla dzieci

Data utworzenia : 2017-07-27 10:49 | Ostatni komentarz 2022-01-10 08:39

ana134

2230 Odsłony
33 Komentarze

Ostatnio kupiłam dla swojego syna \"misia przytulaka\" na kiermaszu rzeczy ręcznie robionych. Dopiero kiedy wróciliśmy do domu zauważyłam, że miś oczy zrobione ma z guzików, które przyklejone są klejem na ciepło. Nie musiałam bardzo się trudzić żeby pozbawić misia oczek. Mój syn ma 5 miesięcy - jak wszystkie dzieci w tym wieku mocny chwyt i odruch wkładania rzeczy do buzi. Wole sobie nie wyobrażać jak mogła by skończyć się ta historia gdybym nie zwróciła na to uwagi. W związku z tym pomyślałam, że może warto podzielić się taką uwagą. Czy Wy drogie mamy macie informację na temat tego jakie zabawki mogą być niebezpieczne dla naszych maluszków i na co zwrócić uwagę przy zakupie? Może miałyście podobna sytuację do mojej?

2017-07-28 05:20

Najwazniejsze żeby zabawka dla maluszka nie miała małych wystajacych elementów. Nie nadają się też wlochate pluszaki - synek siostry wybrywal im \"sierść\" i bral do buzi... Takie maleństwo wszystko bierze do buzi, więc najlepsze zabawki to gryzaki, latwo jest je wyparzyc i są raczej bezpieczne :)

2017-07-27 22:35

Mama_Ola przy takich maluszkach, które często wkładają wszystko do ust trzeba szczególnie zadbać o wybór odpowiedniej zabawki. Kupując coś córce zawsze zwracam uwagę na wymóg wiekowy, jakość oraz atesty. Wiele zabawek dostałam po córce mojej siostry. Były to głównie grzechotki i gryzaki, które odpowiednio wyczyściłam. Jak na razie nie zauważyłam nic niepokojącego, ale zawsze trzeba zwracać uwagę czy dana zabawka jest bezpieczna. Po wielokrotnym gryzieniu może w pewnym momencie coś się zepsuć.

2017-07-27 21:28

@Bakaliowa pełna zgoda! Ja jestem trochę \"spaczona\", bo brat męża jest chirurgiem dziecięcym i często opowiada nam jakie rzeczy zdarzało mu się operacyjnie wydobywać z maleńkich brzuszków i np. nosków na jego oddziale w szpitalu... Z kolei jego żona jest chirurgiem oka i jest bardzo wrażliwa na zabawki, które właśnie mogą takie dziecięce oczko zranić zupełnie przez przypadek. Także my naprawdę bardzo ostrożnie podchodziliśmy do zabawek - oczywiście nie ma też co popadać w paranoję, bo przesada w żadną stronę nie jest wskazana, ale warto być czujnym i uważnym. @Maggda - fakt, na naklejki też trzeba zwracać uwagę! Ja jeszcze miałam kiedyś nieprzyjemną przygodę z takim gryzaczkiem na obolałe dziąsła przy ząbkowaniu, w którym jest specjalny żel chłodzący (gryzak trzeba wsadzić do lodówki lub zamrażarki, a następnie dać dziecku do masowania dziąseł). W gryzaku zrobiła się mała dziurka, a mój maluch sączył sobie ten żel. Na szczeście nic się nie stało, ale warto także i na to zwaracać uwagę.

2017-07-27 20:49

Niestety wszystkiego nie da się zauważyć, przewidzieć. Zabawka ładnie, ciekawie wyglądająca może okazać się niebezpieczna dla dziecka. Ja zazwyczaj staram się sprawdzać jakość wykonania zabawki przed jej kupnem, sprawdzam czy wszystkie elementy są dobrze zamocowane, czy nic nie odpada itd. Jeśli chodzi o niebezpieczne zabawki to zdarzyło mi się kupić samochód, którego boki były obklejone naklejkami. Owe naklejki zaczęły się odklejać już przy pierwszej zabawie, córka tylko to zauważyła i zaczęła je ciągnąc, odklejać i brać i do buźki, także warto wrócić uwagę na te naklejki.

2017-07-27 19:04

Mama_Ola co do tego, że dzieci najlepiej wiedzą jak zrobić sobie krzywdę zabawką, zgadzam się w zupełności. Wyobraźnia malca może rodziców przerosnąć. Moja ciocia jest pielęgniarką na oddziale ratunkowym i często mi przypominała, żeby dziecko było pod kontrolą poznając nowy przedmiot. Nie raz mieli wizyty rodziców z maluchami, które sprytnie potrafiły rozebrać na części coś - co jakby się wydawało - jest bezpieczne. A jak wiadomo, co do ręki to do buzi i później jest nieprzyjemna część, czyli wyciąganie fantów z brzuszka, o ile się to gorzej nie skończy.. Pomijając możliwość oderwania czegoś od zabawki, trzeba zwracać uwagę na atesty i certyfikaty. Były sytuacje, że nawet w dziecięcych rzeczach wykrywano w nadmiarze substancje szkodliwe i drażniące, związki rakotwórcze czy ołów, kadm lub rtęć.

2017-07-27 15:45

Dobrze że to zauważyłaś i w porę zareagowałeś. Jeśli byś tego nie zauważyła A zauważyło by to twoje dziecko to mogłoby się to naprawdę źle skończyć. Ja dla maluszka kupowałem rzeczy sprawdzonych Marek i to tylko takie które posiadały odpowiedni Atest do danego wieku. Większy problem będzie z trzeciej członkiem rodziny ponieważ większe dzieci mają dużo mniejszych zabawek a on nie będzie mógł się nimi niestety bawić. Trzeba być zawsze czujnym z takim maluszkiem

2017-07-27 14:22

Nie zawsze uda nam się wszystko zauważyć niestety, trzebaby mieć oczy dookoła głowy bo tak naprawdę każda zabawka może być niebezpieczna ;) dzieci lubią wszystko wkładać do buzi bo w ten sposób również się uczą i nawet nie wiemy czy nie połknęlo czegoś kiefy nie widzieliśmy... Ważne by zwracać uwagę na wszystko i uważać szczególnie na malutkie elementy, w tym przypadku jak mówisz oczka z guzików. ;) a przy zakupie zabawek warto zwrócić uwagę do jakich dzieci jest przystosowana dana zabawka, zazwyczaj piszą od 3+ itd ;) ale mimo to nie zawsze wsrto temy wierzyć i trzeba sprawdzać czy jest tam coś niebezpiecznego ;)

2017-07-27 13:50

Niby fajnie wspierać rękodzieło i ludzi żyjących wśród nas i mających zdolności (i cierpliwość) do tworzenia różnych pięknych rzeczy, w tym zabawek, ale niestety jeśli chodzi o zabawki i przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci to wolę wybierać zabawki renomowanych firm, które posiadają atesty i są sprawdzane pod względem bezpieczeństwa. Niestety osoby sporadycznie zajmujące się takimi rzeczami czasami nie mają na tyle wyobraźni żeby przewidzieć jak taka zabawa może się skończyć.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna