Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (157 Wątki)

Dwulatek robi na złość. Kara?

Data utworzenia : 2019-06-10 19:29 | Ostatni komentarz 2022-01-10 07:11

Rosalivan

3068 Odsłony
33 Komentarze

Dziewczyny pomocy... Juz nie wiem jak do tej mojej dwulatki dotrzeć... Na każdym kroku robi na złość. Mówię że nie wolno, proszę by przestała a ona na przekór robi. Tłumaczę, że nie można pukać w telewizor bo się popsuje. Że nie wolno lać wody podczas kąpieli na podłogę bo sąsiadów zaleje i będą źli. A ona jak nie patrze to zaraz, cyk i wali mi w ten telewizor, wodę z wanny leje litrami, wyciąga wszystko z lodówki... wie że nie wolno bo jak usłyszy że idę to przestaje i udaje \"to nie ja\" ale i tak robi swoje. Jak zwracam jej uwagę to bezczelnie spojrzy na mnie, zero reakcji. Dopiero jak wstane do niej to się opamięta... Jestem już wykończona, nic nie działa na nią. Stosujecie dla dwulatkow jakieś kary? Jakie? Jak zapanować nad złośliwym charakterkiem? Nie mam już pomysłu co zrobić by wreszcie zaczęła słuchać...

2019-06-11 15:40

My też ostatnio mamy problem z naszą Hanią, Haneczka we wrześniu skończy dwa lata. Wczesniej słuchała nas we wszystkim a teraz robi co chce.. nie ma że nie.. musi być tak jak Hania chce bo robi taką awanturę że głowa mała.. I też ani groźby, ani prośby.. już po prostu nie mam siły.. czasami to mam ochotę płakać razem z nią. Mam tylko nadzieję że szybko jej minie ten okres buntu. My stosujemy karę typu siedzenia w kącie.. Oczywiście jest płacz i wyginanie ale kara jest.

2019-06-11 11:59

Kochana to nie jest robienie na złość bo dzieci nie są złośliwe. Ona sprawdza swoje granice. Trzeba id początku wytyczyć granice, żeby pozniej szło troche bardziej gładko. Ja np uslyszałam bardzo fajna metodę jeśli chodzi o tłumaczenie, ze czegos nie wolno np uderzac w telewizor itd... I naprawde sprawdza sie. Mów dziecku : telewizor słuzy do oglądania a nie do uderzania (dziecko wtedy slyszy telewizor do ogladania a nie NIE uderzaj, bo uslyszy tylko uderzaj). Kanapa słuzy do siedzenia a nie skakania...i tak ze wszystkim, chyba juz mi to nawet w krew weszło. naprawde polecam ta metode do tlumaczenia. Mój mąż ostatnio wymyslil liczenie (ozłocic go za ten pomysł - sprawdza sie jak juz naprawde nic nie dziala). Mów: albo nalozysz buty albo nie idziemy na plac zabaw, licze do trzech: 1,2...i buty hop :) Albo: chodz tu do mnie bo idziemy juz do domu, licze do 3, jesli nie przyjdziesz to jutro nie pojdziemy na rower...1,2.... czasem 2 jest dlugie ale naprawde zazwyczaj dziala. Dodatkowo staramy sie nie reagowac na histerie, nie tlumaczymy mu wtedy co i jak bo i tak nic nie uslyszy. Jestesmy blisko, ale nie reagujemy. Jak sie uspokoi to prosimy zeby przyszedl sie przytulic i tlumaczymy wtedy dlaczego jest tak a nie inaczej itd. Niestety taki wiek, ale pamietaj ze dziecko musi miec granice bo wtedy czuje sie bezpiecznie, pomimo ze nie zawsze mu sie to podoba

2019-06-11 09:45

Moja córeczka ma 2,5 i też już wstąpiła w bunt dwulatka a do tego wszystko chce robić sama i jak chciałabym jej coś narzucić to wpada w złość i robi odwrotnie - na złość. U mnie sprawdza się jak podchodzę do sprawy w spokoju i jestem opanowana. Np chcemy gdzieś na szybko wyjść z domu i chcę ja ubrać i dostrzegam, że zaczyna wpadać w złość bobo ona sama chce się ubrać a to zawsze trwa i trwa to szybko robię dwa głębokie wdechy i szybko zaczynam opowiadać gdzie idziemy i co będziemy ciekawego robić albo czym pojedziemy i co będziemy po drodze mijać - w ten sposób odwracam jej uwagę i poniekąd staram się zainteresować czymś. Trzaskanie po telewizorze czy po lustrze to zawsze boję się, żeby sobie krzywdy nie zrobiła i wtedy mówię jej, że mamusia będzie smutna jak sobie zrobi krzywdę i ją będzie bolało i robię smutną minke i wtedy ona podchodzi głaska mnie po policzku i jej złości przechodzą. Moja smutna minka często pomaga i odwraca ją od złości. Staram się też na spokojnie wiele rzeczy wytłumaczyć i pokazać, że nie trzeba się złościć i, że szkoda jej sił ma złości a lepiej iść się pobawić czy na placu zabaw pobiegać itp.

2019-06-11 09:43

Z mężem śmiejemy się, że ten bunt dwulatka u nas trwa od dwóch lat, syn ma 4 i roznie to bywa z tym jego zachowaniem, początkowo u nas też było zwracanie mu ciągłej uwagi, poprzez siedzenie w swoim pokoju coś na zasadzie karnego jeżyka,aż doszliśmy do punktu w ktorym karą jest sprzątanie zabawek w swoim pokoiku, tam zawsze jest coś do posprzątania i wierzcie mi działa to na niego, bo zamiast np. bawić sie na podwórku musi sprzątać zabawki,które sam wcześniej nawyrzucał. Wydaje mi się,że kluczem wyegzekwowania tego właściwego zachowania jest konsekwencja, nie np. krzyk,bo szkoda nerwow,wystarczy że powiem,że skoro mnie nie słucha to marsz do swojego pokoju i wie,że przegiął. Ważne też żeby dziecko wiedziało za co konkretnie jest ukarane, jak wyznaczam karę mowię za co,ale po jej zakończeniu pytam czy przemyślał swoje zachowanie i jeśli mówi,że tak to staram się przegadać z nim co było złe, czego nie wolno itd.

2019-06-11 07:40

Pewnie tzw. bunt dwulatka no i testowanie granic. Nasz synek ciągle próbuje co mu wolno a czego nie i co jakiś czas czy ustalona zasada się nie zmieniła. Metodę mamy taką że najpierw trzy razy mówimy spokojnie że nie wolno o tłumaczymy w jednym zdaniu dlaczego nie. Jak nie działa to albo łapiemy za rączkę stanowczo ale nie za mocno albo uderzamy w rączkę (tak żeby poczuł ale nie za mocno) i podniesionym głosem mówimy że nie wolno. Ostatecznie jak nie działa to wynosimy z pomieszczenia i mówimy że za karę nie bedzie tam przebywał. Zazwyczaj po 2-3 razach mamy naukę z głowy i więcej tak nie robi, po jakimś czasie (raczej parę tygodni) sprawdza czy nadal nie wolno i znowu takie sprawdzanie to jest parę razy bo jak zasada się nie zmieniła to odpuszcza.

2019-06-11 00:19

To tak zwany bunt 2 latka u nas też tak dziecko niekiedy robi tak bo zwraca na siebie uwagę albo nie radzi sobie z emocjami. U nas działa tulenie mówię że rozumiem że jest zezloszony i żeby się przytulił i cierpliwa jestem to podstawa dziecko też próbuje poznać granice trzeba być też konsekwentnym

2019-06-10 23:50

Mam podobnie z synkiem chociaż ma 9 miesięcy. Wyrzuca wszystko z szafy, ściąga obrusek a jak się mówi że czegoś nie wolno to robi to jeszcze szybciej

2019-06-10 21:00

Może ten wątek coś podpowie ;) https://canpolbabies.com/pl/forum/?f=8&t=852

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna