Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (157 Wątki)

Rozwój dziecka a słuchanie muzyki w czasie ciąży

Data utworzenia : 2017-07-17 18:11 | Ostatni komentarz 2024-03-22 13:07

martunia_7m

2528 Odsłony
46 Komentarze

Kochane mamusie, czy wiecie, że bardzo ważne dla rozwoju maleństwa jest to czego słuchamy już w czasie ciąży? Czytałam sporo artykułów, że muzyka klasyczna korzystnie wpływa na inteligencje dziecka, stwierdzono, że w przyszłości ułatwi dziecku naukę mówienia, języków obcych, matematyki i logicznego myślenia :) Czy wy też słuchacie klasyki, macie swoje ulubione utwory? Czy obecne tu mamusie słuchające Mozarta, Chopina, Vivaldiego zauważyły postępy w rozwoju swoich dzieci, np. łatwość nauki języków obcych? Przede mną dopiero możliwość obserwacji, ale chętnie sięgam po muzykę klasyczną i m.in. moje ulubione Preludium Des-dur Op.28 nr 15 Chopina :) Polecam :)

2017-08-03 07:06

My od jakiegoś czasu słuchamy muzyki poważnej i powiem szczerze, że nie sadziłam, ze będzie mnie ona tak relaksowała :) Mam nadzieję, że Małej ona też odpowiada. Duże tez mówię do Małej - opowiadam jej wszystko co się u nas dzieje no i Tata coraz bardziej wkracza ze swoim głosem :)

2017-07-31 14:30

I jeszcze dorzucam wpis z mataji: https://mataja.pl/2014/10/ciezarowko-spiewajac-kolysanki-fundujesz-swojemu-dziecku-darmowe-lekcje-mowy-ojczystej/

2017-07-30 12:45

Dziewczyny, macie racje. Ja mam wyksztalcenie muzyczne, cale moje zycie gralam na instrumencie, wiazalam z tym przyszlosc zawodowa. Jednak sluchanie muzyki klasycznej w ciazy nie ma zadnych potwierdzonych skutkow i nie ma dowodow na to, by wplywalo korzystnie na inteligencje czy rozwoj malucha. Pisze to z pewna doza smutku, bo fajnie by bylo, gdyby wiecej mam i maluchow osluchiwalo sie z muzyka klasyczna - bo przez osluchanie sie z Mozartem mozna Mozarta bardzo polubic :) Jednak o wiele wiecej przemawia za tym, by z maluchem rozmawiac i maluchowi spiewac - zbudujemy wtedy podstawy wiezi, ktora rozwijac bedziemy cale nasze zycie. Polecam Wam tez wpis na ten temat, napisala go kompozytorka, zona muzyka, osoba zwiazana scisle z muzyka: http://familovedrum.blogspot.de/2015/06/jestem-w-ciazy-nie-sucham-mozarta.html Ja w ciazy owszem, sluchalam i Mozarta, i Czajkowskiego, ale takze Michaela Buble (ktory w tamtym czasie wspaniale mnie rozluznial i pobudzal do spiewu i tanca, co bardzo sie corce podobalo!), Johnyego Casha czy Myslotvitz ;) Sluchajcie tego, co lubicie, i spiewajcie maluchom! :)

2017-07-28 14:18

W naszym domu króluje muzyka, ale raczej nie klasyczna. Co prawda bardzo lubimy jazz, ale podobnie słuchamy także wielu innych gatunków muzycznych, także tych bardziej szalonych. Ostatnim odkryciem są płyty winylowe i gramofon. Maluszek chyba lubi nasz muzyczny gust ;) Mamy doświadczenie ze starszym synkiem, który od pierwszych dni słuchał sobie rocka i chyba już od 8 miesiąca dośpiewywał po swojemu końcówki zwrotek po angielsku, a do tego świetnie także do takiej muzyki tańczył :) Tak jak ja mam fioła na punkcie książek, tak mój mąż na punkcie muzyki właśnie i dla niego bardzo ważne jest, aby nasi synkowie \"wynieśli dobry gust muzyczny z domu\", jak on to mówi :) @Annaleszk ja podobnie uwielbiam zumbę, więc dzidziuś jest skazany na takie rytmy :) @Izapodg też mi się wydaje, że najważniejsza jest rozmawa z brzuszkiem :) U nas na co dzień jest dużo rodzinnych dźwięków, bo nasz starszy synek jest bardzo rozgadanym chłopcem i staramy się jak najwięcej czasu spędzać wszyscy razem, więc bobas siłą rzeczy dużo nas słucha. Mamy za to fajny wieczorny rytuał, bo codziennie przed snem Miki czyta braciszkowi w brzuszku bajkę. Może więc być tak, że najbardziej rozpoznawalnym głosem dla malucha jest właśnie głos brata :)

2017-07-27 21:19

puszczałam synowi Ed-a Shirana mam nadzieję, że będzie w przyszłości miał dobry gust muzyczny :D

2017-07-27 11:00

Muzyka jest dla dziecka bardzo ważna, ale pamiętajmy o tym, że dziecko musi rozwijać się w sposób zrównoważony czyli musimy mu dostarczać różne bodźce,a to co roimy musi być celowe. Muzyka klasyczne często stosowana jest w treningach słuchowych, a je wykonuje osoba z uprawnieniami do terapii czy muzykoterapii. Słuchanie muzyki klasycznej w żaden sposób dziecku nie zaszkodzi, ale jeśli mamy uwielbia góralskie rytmy to niech nie rezygnuje z nich w ciąży tylko dlatego, że ktoś napisał, że trzeba słuchać muzyki klasycznej. ANNALESZK świetnie, że słuchasz tego co daje Ci radość, MARTUNIA 7M, jeśli słuchasz muzyki klasycznej bo Cię uspokaja i ją lubisz to na pewno twój maluszek tez jest zadowolony. Ale nie możemy liczyć na to, że będzie to warunkiem rozwoju naszych dzieci. Często spotykam się z tym, że mamy mówią mi na terapii, że np. własnie puszczały dzieciom muzykę klasyczną bo przeczytały, że tak trzeba robić i były przekonane, że to wystarczy.... Niestety tak nie jest pamiętajmy, że muzyka wspomaga rozwój, ale żeby stałą się terapią dla dziecka i przynosiła większe efekty trening słuchowy musi być prowadzony przez specjalistę.

2017-07-25 14:17

A ja pozostaję sobą i nie puszczamy w domu Muzyki klasycznej, bo żadne z nas się przy niej nie odpręża. Jesteśmy dypowo trance\'owo- house\'owa rodzinką, przemycamy też disco, pop, dupstep...i moje ulubione hiszpańskie i zumbowe rytmy, do których tańczę przed lustrem i z Mężem jeśli nie jest w pracy. Taka muzyka wyzwala we mnie pozytywne emocje i nabieram dobrego humoru co myślę całkiem dobrze wpływa na maluszka;)

2017-07-24 11:54

Ja lubię muzykę klasyczną, więc w moim domu może lecieć sobie godzinami w tle :) oczywiście słucham też innych klimatów, mąż przemyca też rocka ;) który i ja uwielbiam, aczkolwiek wydaje mi się, że spokojna muzyka mimo wszystko jest bardziej wskazana niż szalone rytmy ;)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna