result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (84 Wątki)

Wskazywanie palcem

Data utworzenia : 2018-01-05 22:34 | Ostatni komentarz 2018-02-16 11:23

lola102

1043 Odsłony
14 Komentarze

Mamusie proszę powiedzcie mi czy wasze dzieciaczki gdy miały już skończony rok umiały wskazywać palcem. Ponoć jest to bardzo ważne w rozwoju . Czy umiały wskazać co chcą . Martwię się bo mój syn tego nie potrafi jeszcze .Złości się jak coś chce ale nie umie wskazać co che . Czy powinnam się martwić ???

2018-01-06 23:15

Warto cena ćwicZyć wskazywanie elementów w domu czy w książeczkach alenie martwiła bym się na zapas ;-)

2018-01-06 20:32

Każde dziecko jest inne i rozwija się w różnym tempie. To że skończyło rok i jeszcze nie wskazuje palcem, to jeszcze nie powód do paniki, daj dziecku czas. Jedne dzieci szybciej, a inne wolniej przyjmują nowe umiejętności. Ja się stresowałam że mój syn w wieku 4 miesięcy nie przekręcał się na boczki, mimo że wszystkie poradniki pisały że powinien a pediatra tylko podkręcił wysyłając nas do rehabilitanta. Znajomy fizjoterapeuta powiedział żeby się nie stresować, dać dziecku czas. I rzeczywiście, 4,5 miesiąca i już się ładnie przekręcał, kwestia tego że jak na swój wiek jest duży i szybko mu się zmieniają wymiary ciała, do których nie potrafił się tak szybko przyzwyczaić. Możesz synkowi pomóc w ten sposób, że będziesz mu pokazywała różne rzeczy palcem. Córka znajomych ma rok i też nie pokazuje wszystkiego, ale jak zapytasz czy chce zjeść to odpowiada tak/nie, rodziców potrafi wskazać palcem.

2018-01-06 17:22

Znajoma miała te same obawy co Ty odnosnie swojej córeczki, ale dała jej trochę czasu i Mała zaczęła pokazywać, więc proponuję żebyś jeszcze synkowi dała chwile, ale oczywiście go obserwuj.

2018-01-06 16:54

Kochana każde dziecko rozwija się w innym tempie i nie ma co porównywać dzieci między sobą. Jedne wczesniej siedza, chodzą czy mówią, a inne potrzebuja wiecej czasu, moim zdaniem nie ma w tym nic złego. Obserwuj dzieciątko, jeżeli masz się martwić to skonsultuj to przy okazji z lekarzem, ale myślę że również Cię uspokoi.

2018-01-06 13:41

Lola moja ma 13 miesięcy i jak na razie potrafi wskazywać niektóre elementy znajdujące się w książce. Czasem gdy jej coś powiem np. światło się świeci to pokaże palcem na żyrandol. O swoich potrzebach typu jedzenie jeszcze nie pokazuje co by chciała. Myślę, że możesz pomóc dziecku pokazując palcem co znajduje się w otoczeniu lub przy pomocy książki, dzieci szybko to łapią. Nie martw się tym, każdy maluszek jest inny i rozwija się w swoim tempie dlatego nie ma co porównywać do innych dzieci.

2018-01-05 22:47

Syn mojej szwagierki ma rok i 5 miesięcy ale w sumie już id dawna potrafi wskazywać palcem. Jednak czy masz się martwić? Myslę że nie. To tak jak np z siadaniem, jedne dziecko opanuje to w wieku 5 miesięcy a inne w 8... Na wszystko trzeba czasu :-)