Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (157 Wątki)

Wskazywanie palcem

Data utworzenia : 2018-01-05 22:34 | Ostatni komentarz 2021-10-19 19:32

lola102

5540 Odsłony
21 Komentarze

Mamusie proszę powiedzcie mi czy wasze dzieciaczki gdy miały już skończony rok umiały wskazywać palcem. Ponoć jest to bardzo ważne w rozwoju . Czy umiały wskazać co chcą . Martwię się bo mój syn tego nie potrafi jeszcze .Złości się jak coś chce ale nie umie wskazać co che . Czy powinnam się martwić ???

2018-01-11 13:57

Lola każde dziecko jest inne. Niektóre chodzą mając 10 miesięcy, a inne 14 miesięcy. Faktycznie mocno książkowo podchodzisz do rozwoju, ale to też świadczy, że się martwisz i chcesz dla swojego dziecka jak najlepiej. Nasz ma obecnie 15 miesięcy i wskazuje co chce, ale np nie mówi nic po za mama... Na każdego woła mama. Mimo, że wie doskonale, kto to tata i babacia to na nich woła mama, więc też tak być nie powinno, ale tak już ma..

2018-01-10 13:48

No pewnie, że to silne jest. Ale warto zdać się na intuicję. Szczególnie przy pierwszym dziecku większość z nas sprawdza, szuka, porównuje i często doszukuje się różnych rzeczy, a nie warto.

2018-01-09 21:54

Bardzo dziękuje za wszystkie komentarze. Chyba za bardzo książkowo podchodzę do rozwoju mojego syna. Obiecałam sobie już jakiś czas temu, że nie będę tak robić ,ale gdzieś to jest silniejsze

2018-01-08 23:13

Lola na pewno tym nie powinnaś sie martwic bo kazde dziecko rozwija sie w innym tempie jak juz widze wiele osób Ci juz doradzila , ja tylko moge dodać ze meza siosty corka jeszcze nie wskazuje paluszkiem co chce a ma skończone 14mc, talze nie masz sie tez co tym martwic...i na pewno szybko się nauczy;-)

2018-01-08 13:37

Każde dziecko jest inne tak jak pisała Kinga . Ja nie pamiętam ile miały moje dziewczyny jak wskazywały, syn ma 9 mc i jeszcze tego nie potrafi. córka siostry ma 16 mc i umie już jakiś czas

2018-01-07 19:21

Myślę że daj jej jeszcze miesiąc dwa a zacznie , a jak do tego będziesz sama pokazywać i bawić się z nią w ten sposób to zacznie jeszcze szybciej . Ja już nie pamiętam kiedy moja zaczęła ale nie słyszałam o tym w zasadzie może dlatego nie przywiązywałam do tego takiej uwagi .

2018-01-07 16:55

Myślę, że nie masz się czym martwić. Z dziećmi tak to już jest, że dziś czegoś nie potrafią a za parę dni mogą zaskoczyć nową umiejętnością. Dobrym pomysłem jest właśnie ćwiczenie pokazywania. W książeczkach najłatwiej, ale można też po prostu w domu pokazywać na różne rzeczy i je nazywać.

2018-01-06 23:15

Warto cena ćwicZyć wskazywanie elementów w domu czy w książeczkach alenie martwiła bym się na zapas ;-)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna