Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (157 Wątki)

Nerwy u roczniaka

Data utworzenia : 2018-03-27 10:24 | Ostatni komentarz 2022-04-11 21:56

Zzaczarowanaa

3632 Odsłony
155 Komentarze

Witam Was serdecznie ;) Od pewnego czasu zmagam się z problemem u swojego rocznego dziecka. Wystarczy, że powiem, że czegoś nie wolno A on już wpada w histerię... taki płacz jakby co kroili na kawałki albo nie wiem co jeszcze. Zdarza się też tak, najczęściej przy ubieraniu lub składaniu do wózka, że wygina się do tyłu Ale z taka siła, że nie można Go normalnie posadzić ani nic... Czy to normalne ? Myślałam, że coś takiego pojawia się dopiero około 2 roku życia... Jak sobie z tym radzić?

2018-07-08 15:36

Silver to zdecydowanie masz gorszą sytuację... Powiem Ci, że mam takie obawy, że mi odstawi taką histerię w sklepi, albo na ulicy i spalę się ze wstydu... Mój syn też czasami w sklepie próbuje coś zabierać z półek i domaga sie lizaka, ale jak nie wezmę to też tam pomarudzi i koniec, ale staram się, aby w sklepie siedział w wózku. Ostatnio niestety jak byliśmy z nim na spacerze i nie chciał isć w stronę, którą obraliśmy to kucnął i nie chciął iść. Mąż wziął go na ręce to zaczął mocno kopać nogami i absolutnie nie chciał się dać włożyć do wózka, ale jak juz go mąż włożył to się obrazi, poodychał i po chwili już było okej. Aissa no to też niezła akcja. U tak dużego dziecka ciężko podać pierś na dworze od tak, bo chce. Zresztą jestem zdania, że dziecko mając półtoraroku i wyżej już jest w stanie poczekać na posiłek, na tyle, aby zdążyć dojść do domu.

2018-07-05 21:28

Zamarancza to u Ciebie jest jeszcze o tyle dobrze, że synek rozrabia tak w domu. U nas córka niestety pokazuje swój charakterek nawet poza domem. Jak czegoś jej zabronimy to zaczyna głośno płakać i kładzie się z nerwów na podłoże. Ludzie często patrzą na nas jak na wariatów... W domu chociaż da się ją przekonać, czymś szybko zająć a gdzieś indziej histeryzuje. Również cały czas jej nie ustępuję, choć czasem mam tak że dla świętego spokoju pozwoliłabym na coś.

2018-07-04 11:20

zamarancza mój też raczej w domu choć raz jak byl głodny i chciał pierś to odstawil mi szopke przed sklepem na chodniku ale to co innego raczej jest grzeczny poza domem może z dwa razy się zdarzyło że zaczął krzyczeć bo powiedziałam że idziemy i nie wolno tego ruszać ale też nigdy nie pozwoliłam mu na daną rzecz tylko po to by była cisza. myślę że teraz testuje czy coś wskura i raczej przestanie choć w domu jak na razie mały diabelek a na dworze aniołek podobno.

2018-07-04 09:24

Ja w czasie jego histerii jeszcze nigdy mu nie ustąpiłam. Wiem, że czasami to ma się ochotę juz pozwolić, aby przestało dziecko krzyczeć, ale im więcej takich sytuacji tym dłużej potrwa akceptowanie przez nie, ze nie wszystko można od tak... U mnie najlepsze jest to, że mały nie robi afery w sklepie, u lekarza, na placu zabaw, bo w miejscach po za domem jest grzeczy, a w domu staje sie diabłem, więc tutaj może krzyczeć ile chce, a i tak musi wiedzieć, że nie osiągnie nic nerwami i histerią. I także sam sobą zająć sie nie potrafi, mimo, ze jest juz duży.

2018-07-02 14:12

wg mnie najbardziej sprawdza się mówienie spokojnym ale stanowczym tonem i później zajmowanie maluszka czymś innym ja widzę że mój maluch szczególnie ma takie nerwy kiedy myśli że nie ma wystarczającej uwagi :)

2018-07-01 00:03

Sylwencja bo tal jest juz jest z tymi dziećmi zaczynają raczkowac piszcza i wszędzie chodza za.nami;-) później jak zaczynaja chodzić..wszystko ruszają, przywracaja, piszcza, później jest bunt dwu latka, później dziecko rozumie juz coraz więcej, placze, krzyczy bo czasem ustepowalam, pozwalalam dla spokoju a syn to wykorzystywał i później tak piszczal i krzyczał bo wiedział ze pozwolę dla spokoju a jak jednak nie pozwoliłam to byla jakaś masakra...tera ma.juz 4.5latka mniej piszczy i robi jakoez przedstawienia ale stralam sie duzo tlumaczyc, przytulać, rozmawiać i jest mniej spokojny synek jak tylko reagowalam.krzykiem, lepiej dziala rozmowa.mimo czasem ciezko jest wytłumaczyć jak dziecko sie rzuca i krzyczy , to czekam az sie uspokoi i dop tłumacze...i niestety nerwy przechodzą przez nas same..i mimo chcemy byc opanowane to czasem naprawdę jest trudno ale trzeba dac rade;-)

2018-06-30 22:20

mój synek też stał się typem niepokornym - żadne argumenty nie docierają - płacze, lamentuje a gdy się skaleczył gdy się przerócił na chodniku to w domu darl się tak jakby mieli go obedrzeć ze skóry, dopóki nie krzyknę na nic nie reaguje . w sklepie też wszystko mu się należy, wszystko kup - robi popisy na maksa - wiadomo że krzykiem nic się nie zdziała ale racjonalne argumenty nie docierają - rozmowa i tłumaczenie - to udaje że nie rozumie co się mowi albo ignoruje ,albo się smieje albo odpowiedź ma na wszystko i jego na wierzchu czasem jestem psychicznie wycienczona po całym dniu- nie zajmie się sam sobą, zabawą tylko ,siedzi na mnie \" i marze się i nic mu nie pasuje cały dzień - a niebawem będzie 5 lat

2018-06-30 22:08

Mój syn to już chwilami przechodzi sam siebie. Jak mu czegoś nie pozwolę to włącza mu się potężny nerw. Pierwsza reakcja to rzucanie wszystkim, zrzucanie wszystkiego ze stołu, czy biurka, później płacz, podejmowanie kolejnych prób zrobienia tego, uderzanie rękami w popadnie, siadanie na ziemi i płącz, po dłuższej chwili dopiero widzi, że to nic nie daje i powoli się uspakaja, ale ma focha jeszcze jakiś czas. Takie akcje czasami kilka razy dziennie. Ja już nie wiem co robić i czy to normalne, aby aż tak sie to odbywało. Mój mąż jak jest w domu i krzyknie w momencie np rzucania wszytskim to się uspakaja, a mnie nie słucha. Ostatnio też lubi bić, ale w formie zabawy, bo się śmieje jak uderza. Słowa boli, nie wolno nie działają i nadal z uśmiechem sie drocząc uderza. Oczywiście w tej materii też mnie nie słucha...

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna