result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (84 Wątki)

Jak oduczyć dziecko jedzenia w nocy?

Data utworzenia : 2018-05-22 12:17 | Ostatni komentarz 2020-08-27 23:14

motheroftwo

2167 Odsłony
37 Komentarze

Kochane Mamy, macie jakieś sprawdzone sposoby na to, jak oduczyć dziecko jedzenia w nocy? Mój starszy syn ma prawie dwa lata i w dalszym ciągu budzi się dwa razy na mleko. Staje się to bardzo męczące, ponieważ młodszego synka karmię piersią również 2-3 razy w ciągu nocy. Próbowaliśmy z mężem usypiać go bez jedzenia, ale zasypiał na max pół godziny i tak wkoło. Pilnuję, by zjadł w ciągu dnia 5 wartościowych posiłków, nie dokarmiam go słodyczami i bezwartosciowymi przekąskami. Była któraś w podobnej sytuacji? Jak sobie poradziłyście?

2020-08-27 23:14 | Post edytowany:2020-08-27 23:15

Mamaninki to teraz to ok ze je kolację typu kaszka i śpi całą noc a dopiero ranem dostaje kolejny tresciwszy posiłek 

2020-08-27 18:36

Mamaninki czyli w nocy juz nie je tej kaszy tylko przed spaniem na kolacje? Bo tak jak dziewczyny piszą takie jedzenie w nocy jest za ciężkie na taki mały brzuszek, trzebaby było szybko corke oduczyć...

2020-08-27 16:00

To była kwestia 2 dni, kiedy córka odzwyczajała się od piersi. Teraz po kąpaniu je kaszkę i przesypia całą noc.

2020-07-17 13:36

Mamaniniki, czyli w przeciągu miesiąca dziecko pierś w nocy zamieniło na miskę kaszy? Hmm trochę to dziwne i chyba niedobre.

2020-07-12 20:06

Mamaninki dziecko powinno zjeść kolację przed snem a jak już w nocy to wody popic. A dopiero nad ranem coś znow treściwszego. Trochę nie zdrowo rąk w nocy jeść dla takiego dziecka. Mleko jest lekkostrawne to inaczej 

2020-07-12 17:25

Teraz póbuję odzwyczaić dziecko od piersi i córka ma 14 miesięcy ale w nocy mimo wszystko je miskę kaszy ;/

2020-05-26 21:45

U nas jest to samo, córka ma 13 miesięcy daję jej na noc kaszkę ale i tak kilka razy budzi się w nocy i karmię wtedy piersią.

2020-05-15 11:28

U nas syn wstawał na cyca 2 - 3 razy obecnie wstaje 2 razy dostaje smoczka idzie spać alej trochę poje czy po steka i kładzie się spać. 

2020-05-08 20:36

Aga lekko u Was nie było ale za to efekt jest ;) udało się i to jest najważniejsze

2020-05-08 11:19

U nas walka zaczeła się po roku... Dziewczyny na forum radziły, ze to już czas na koniec mleka, pediatra to jak najbardziej potwierdzil. Podawałam zamiast mleka wodę w nocy (wczesniej maly wypijał 2 butelki mm). Był placz, lament i rekordy w ilosci budzeń, ale dalismy radę i po tygodniu mały już pił w nocy jedynie wodę, co bylo dobre dla jego ząbkow i na pewno nie obciązało tak zoladka. 

2019-12-09 21:44

Moja jest na mm od drugiego miesiąca życia. Sama zrezygnowała z karmien w nocy 

2019-12-07 18:31

U nas żadne sposoby nie działały. Córka w końcu przestała się budzić na mleko gdy miała ponad 1.5 roku. Żadne sposoby z rozrzedzaniem mleka albo wodą nie działały, córka wyczuwala nawet gdy dostała pół łyżeczki mniej mleka w butelce, co skutkowało placzem

2019-03-21 19:38

Witam,ja mysle ze warto spróbowac aby w nocy dodac coraz to mniej miarek mleka az w koncu zostaniemy przy samej wodzie i dziecko samo zrozumie ,ze nie warto budzic sie na sama wode :) z poczatku bedzie nie chetnie ale pozniej bedzie juz dobrze :)+ Powodzenia :)

2019-03-16 22:54

Ewciaos u nas było podobnie jak u Kasi jak synek zabkowac zaczynał to w nocy czssto jadł niekiedy to cała noc by ciumkal nie dał się odłożyć do łóżeczka często się budził jak już udało się odkładać i niekiedy płakał przez sen

2019-03-16 22:41

Ewcia u nas jak Syn zaczął ząbkować to najchętniej ssał by pierś całą noc. Ale nie ma się co dziwić w ciągu dnia zawsze coś się znajdzie co można wziąć do buzi possać a w nocy jest tylko pierś. Pocieszę Cię, że u nas noce zaczęły się zmieniać na lepsze jak wyszedł ząbek i tak do następnego.

2019-03-10 16:13

qazz to tak jak u mnie synek ma 6mc i w dzien je tak co ok. 3godz a w nocy co 2 godziny...mam nadzieje ze to minie ale od kad wszystko gryzie i soe denerwuje przy tym, to budzi sie częściej takze moze to przez zabki i mam nadzieję ze to szybko minie.

2019-03-10 15:29

Mój synek buzi się w nocy jeszcze kilka razy na jedzenie. Czasem, to nawet częściej je w nocy niż w dzień.

2019-03-09 15:26

U mnie dzieci w nocy jeść nie chciały. Ale wstają każdej nocy na picie. Mieszkanie jest często wietrzone.

2019-01-31 20:41

Wydaje mie sie ze ciezko jest oduczyc dziecka jedzenia bo jak glodne to musi zjesc, u mnie synek od 4mc jadl jiz z butelki i chcialam zeby jadl bo byl szczuplutki wiec nie oduczalam go mimo ze dalej wstawalam w nocy raz lub 2razy do karmienia i tak do 2roku a potem sam juz wyplowal i tylko budzil sie do picia po 2razy lub raz w nocy do 2,5roku.

2019-01-26 22:56

Mój młody budził się w nocy dopóki karmiłam piersią. Jak odstawiliśmy się od piersi wtedy zaczął przesypiać noce. Jednak jak się budził i chciał pierś to zawsze ja dostawał jak padła decyzja onogranoxzanoi to starałam się zastąpić pierś czymś innym. Michalina ja młodej zabrałam smoczek jak miała 11 miesięcy. Złapała nas jelitówka wymiotowała i jedna noc zasypiała bez niego wiec poszłam później za ciosem. Była na tyle mała ze nie świadoma a ja nie miałam wyrzutów sumienia, ze ona płacze.

2019-01-26 20:02

Michuni my się karmimy dalej mam nadzieję że sam się odstawi gdzieś po 2 urodzinach:)

2019-01-26 15:19

Ja co prawda karmilam piersia wiec obawa o zeby byla mniejsza, ale corka tez spokojnie 2 lata budzila sie na karmienie w nocy, lacznie karmilysmy sie 2,5 roku i ten ostatni czas to bylo takie stopniowe ograniczanie, czasami mowilam ze moze wystarczy sie przytulic, proponowoalam wode, czasami podawalam smoczek (choc ten smoczek to ostatnio nasza zmora, 3 lata a ona nadal go ciumka...)... no i jakos nam sie udalo odejsc od tych karmien. Ale pisze to po to by powiedziec, ze wydaje mi sie ze 2 lata to jeszcze nie tragedia i ze moze nasz maluch po prostu potrzebuje sie jeszcze w nocy \"doenergetyzowac\", albo zwyczajnie ukoic w znany i lubiany sposob.

2019-01-26 14:42

Evil u nas też tak tzn u nas jest o tyle że syn nie daje się oszukać woda hak chce mleko to mleko musi być A ma już 2 lata prawie.

2019-01-26 13:37

U nas też nadal są pobudki w nocy na mleko- synek prawie 15 miesięcy, próbowałam dać wodę, ale czasami da się oszukać, a tak to wrzask, jak dam mleko to się uspokoi....