Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (157 Wątki)

Jak oduczyć dziecko jedzenia w nocy?

Data utworzenia : 2018-05-22 12:17 | Ostatni komentarz 2020-08-27 23:14

motheroftwo

3501 Odsłony
37 Komentarze

Kochane Mamy, macie jakieś sprawdzone sposoby na to, jak oduczyć dziecko jedzenia w nocy? Mój starszy syn ma prawie dwa lata i w dalszym ciągu budzi się dwa razy na mleko. Staje się to bardzo męczące, ponieważ młodszego synka karmię piersią również 2-3 razy w ciągu nocy. Próbowaliśmy z mężem usypiać go bez jedzenia, ale zasypiał na max pół godziny i tak wkoło. Pilnuję, by zjadł w ciągu dnia 5 wartościowych posiłków, nie dokarmiam go słodyczami i bezwartosciowymi przekąskami. Była któraś w podobnej sytuacji? Jak sobie poradziłyście?

2018-06-28 22:07

Na pewno nie zrobiłabym niczego na siłę. Nie dałabym rady gdyby moje dziecko płakało a ja nie dałabym mu jeść tylko dlatego, że ja chcę go oduczyć jedzenia w nocy. Nocne pobudki to nie tylko potrzeba jedzenia ale i bliskości, ukojenia kiedy bolą dziąsła bo wyżynają się zęby, kiedy jest za ciepło,za zimno, kiedy chce się pić, przyśni się coś złego i wiele innych powodów. Skoro u Was kaszka zdaje egznamim i maluch budzi się rzadziej to ja bym przy niej została. Wg mnie dziecko budzi się bo czuje taką potrzebę i takie jego prawo chociaż jest to męczące no ale...jak mój Syn się budził milion razy w ciągu nocy zawsze sobie powtarzałam, że kiedyś się to skończy a ja będę tęsknić za tymi chwilami bliskości z nim.

2018-06-27 08:34

U nas poszło całkiem całkiem, zajęło to tydzień i córa odpuściła zupełnie. Aczkolwiek miała wtedy już prawie 2 lata to raz, a dwa była na piersi i ewidentnie już bardziej chodziło o bliskość niż jedzenie. Więc zastąpiliśmy pierś przytulaniem. Myślę też, że nie ma co robić czegoś na siłę. Gdyby córa mi się mocno buntowała to pewnie odpuściłabym to oduczanie.

2018-06-19 14:39

Najlepiej musisz sama wyczuć i zdecydować. Po kaszce jest lepiej, więc skoro i tak zostałoby tylko to poranne jedzenie no to może na razie go potrzebuje. Jeśli histeria i domaganie się malucha trwałoby długo to chyba nie walczyłabym z tym jednym karmieniem.

2018-06-02 16:22

motherowo nic na siłę próbujcie z kasza na kolacje skoro to pomaga ale jeśli się budzi i tak to nie ma sensu dziecka i sobie męczyć bo tak to dasz pójdzie spać a tak pół nocy nie spisz dziecko musi dorosnąć do tego by w nocy nie wstawać na jedzenie a siła oduczanie to będzie dla niego szok i się nameczy i dziecko i rodzice.

2018-05-30 09:31

No jeśli problem jest aż taki to faktycznie nic na siłę, jednak 2 lata to już sporo, mógłby nie jeść w nocy choćby z uwagi na ząbki. Próbujcie dalej, może się uda. Powodzenia!

2018-05-28 16:30

Dziewczyny, próbowaliśmy podawać wodę i lulać do skutku, ale bez efektu. Smoczek odpada, bo od około pół roku nie używa. Od kilku dni do spania dostaje kaszę zamiast samego mleka i od tych kilku dni wstaje tylko raz nad ranem, więc jest progres. Od razu jak się przebudzi woła am i zaczyna płakać. Wiem, że tylko konsekwencja mnie ratuje, ale mi się serce kraje gdy on tak płacze, bo ja sobie wymyśliłam, że w nocy nie będzie już jadł. Będę mu jeszcze tłumaczyć, że noc nie jest od jedzenia, jak to nie pomoże, to najwyżej wtedy będziemy walczyć i lulać do skutku. Albo po prostu poczekam, kiedyś nadejdzie ten moment, gdy nie będzie potrzebował zjeść w nocy, tak samo jak przyszedł czas na odsmoczkowanie i odpieluchowanie. Dziękuję Wam za wszystkie rady.

2018-05-28 13:32

na pewno na siłę bym nie odzwyczjala to decyzja dziecka jakby nie patrzeć.

2018-05-27 14:42

Na kolację możesz podać kaszkę albo kleik. W nocy warto spróbować podać ciepłą wodę albo ciepłą herbatkę, może mleczko to tylko przyzwyczajenie

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna