result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (83 Wątki)

Jak oduczyć dziecko jedzenia w nocy?

Data utworzenia : 2018-05-22 12:17 | Ostatni komentarz 2020-08-27 23:14

motheroftwo

2163 Odsłony
37 Komentarze

Kochane Mamy, macie jakieś sprawdzone sposoby na to, jak oduczyć dziecko jedzenia w nocy? Mój starszy syn ma prawie dwa lata i w dalszym ciągu budzi się dwa razy na mleko. Staje się to bardzo męczące, ponieważ młodszego synka karmię piersią również 2-3 razy w ciągu nocy. Próbowaliśmy z mężem usypiać go bez jedzenia, ale zasypiał na max pół godziny i tak wkoło. Pilnuję, by zjadł w ciągu dnia 5 wartościowych posiłków, nie dokarmiam go słodyczami i bezwartosciowymi przekąskami. Była któraś w podobnej sytuacji? Jak sobie poradziłyście?

2018-06-28 22:07

Na pewno nie zrobiłabym niczego na siłę. Nie dałabym rady gdyby moje dziecko płakało a ja nie dałabym mu jeść tylko dlatego, że ja chcę go oduczyć jedzenia w nocy. Nocne pobudki to nie tylko potrzeba jedzenia ale i bliskości, ukojenia kiedy bolą dziąsła bo wyżynają się zęby, kiedy jest za ciepło,za zimno, kiedy chce się pić, przyśni się coś złego i wiele innych powodów. Skoro u Was kaszka zdaje egznamim i maluch budzi się rzadziej to ja bym przy niej została. Wg mnie dziecko budzi się bo czuje taką potrzebę i takie jego prawo chociaż jest to męczące no ale...jak mój Syn się budził milion razy w ciągu nocy zawsze sobie powtarzałam, że kiedyś się to skończy a ja będę tęsknić za tymi chwilami bliskości z nim.

2018-06-27 08:34

U nas poszło całkiem całkiem, zajęło to tydzień i córa odpuściła zupełnie. Aczkolwiek miała wtedy już prawie 2 lata to raz, a dwa była na piersi i ewidentnie już bardziej chodziło o bliskość niż jedzenie. Więc zastąpiliśmy pierś przytulaniem. Myślę też, że nie ma co robić czegoś na siłę. Gdyby córa mi się mocno buntowała to pewnie odpuściłabym to oduczanie.

2018-06-19 14:39

Najlepiej musisz sama wyczuć i zdecydować. Po kaszce jest lepiej, więc skoro i tak zostałoby tylko to poranne jedzenie no to może na razie go potrzebuje. Jeśli histeria i domaganie się malucha trwałoby długo to chyba nie walczyłabym z tym jednym karmieniem.

2018-06-02 16:22

motherowo nic na siłę próbujcie z kasza na kolacje skoro to pomaga ale jeśli się budzi i tak to nie ma sensu dziecka i sobie męczyć bo tak to dasz pójdzie spać a tak pół nocy nie spisz dziecko musi dorosnąć do tego by w nocy nie wstawać na jedzenie a siła oduczanie to będzie dla niego szok i się nameczy i dziecko i rodzice.

2018-05-30 09:31

No jeśli problem jest aż taki to faktycznie nic na siłę, jednak 2 lata to już sporo, mógłby nie jeść w nocy choćby z uwagi na ząbki. Próbujcie dalej, może się uda. Powodzenia!

2018-05-28 16:30

Dziewczyny, próbowaliśmy podawać wodę i lulać do skutku, ale bez efektu. Smoczek odpada, bo od około pół roku nie używa. Od kilku dni do spania dostaje kaszę zamiast samego mleka i od tych kilku dni wstaje tylko raz nad ranem, więc jest progres. Od razu jak się przebudzi woła am i zaczyna płakać. Wiem, że tylko konsekwencja mnie ratuje, ale mi się serce kraje gdy on tak płacze, bo ja sobie wymyśliłam, że w nocy nie będzie już jadł. Będę mu jeszcze tłumaczyć, że noc nie jest od jedzenia, jak to nie pomoże, to najwyżej wtedy będziemy walczyć i lulać do skutku. Albo po prostu poczekam, kiedyś nadejdzie ten moment, gdy nie będzie potrzebował zjeść w nocy, tak samo jak przyszedł czas na odsmoczkowanie i odpieluchowanie. Dziękuję Wam za wszystkie rady.

2018-05-28 13:32

na pewno na siłę bym nie odzwyczjala to decyzja dziecka jakby nie patrzeć.

2018-05-27 14:42

Na kolację możesz podać kaszkę albo kleik. W nocy warto spróbować podać ciepłą wodę albo ciepłą herbatkę, może mleczko to tylko przyzwyczajenie