Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (157 Wątki)

Kochanie.. Czas spać w swoim łóżeczku!

Data utworzenia : 2018-09-11 13:54 | Ostatni komentarz 2020-04-08 20:57

zamarancza

3915 Odsłony
88 Komentarze

Kochane powiedzcie, czy macie jakieś sprawdzone sposoby, aby dziecko spało w swoim łóżeczku, a nie z rodzicami? Nie chcę zbyt drastycznie z nim walczyć, aby nie miał traumy, że nagle każą mu spać samemu, ale sądzę, że 2 latka to najwyższa pora, aby dziecko przełożyć do jego łóżeczka. Pomóżcie i podpowiedzcie.

2018-09-16 23:42

Zamarancza na pewno się przyzwyczai A jakby co przyjdzie do was jak się obudzi na początku na pewno szału nie będzie i będziesz musiała być konsekwentna czyli usypiamy się w łóżeczku syna i tam zostaje jak zaśnie wiem że to nie łatwe ale wiem jak to jest Ja z synem te z ostatnio walczyłam znów by spał u siebie bo przez zeby cały czas sie budzil i dlugo w nocy jadł więc brałam do siebie i na śpiąco karmiłam później przekladalam albo i niekiedy nie. Na pewno na początku musi się przyzwyczaić do łóżeczka warto też takie by się maluchowi podobało warto też przekonać go że w łóżeczku jest bezpiecznie:)

2018-09-16 14:42

Aissa właśnie o tym myślałam, żeby kupić nowe łóżeczki z boczną niską barierką, aby nie spadł i tam się z nim kłaść i usypiać. Mieszkamy w jednym pokoju, więc nie zostaje sam ani na chwilę, bo śpimy niedaleko niego. Aisa, a łóżeczko mamy jeszcze zwykłe opuszczone najniżej i 3 wyjęte szczebeli, aby sam mógł wychodzić. Nie chcę właśnie na siłę przekłądać, bo trauma to dopiero go zniechęci, ale właśnie może jak będę się z nim kładła to będzie spać, ale z drugiej strony jak w nocy zobaczy, że mnie nie ma może się bać... Już sama nie wiem :( Silver nie czytamy bajek, bo on od razu wyrywa strony, szarpie je i gniecie, więc stwierdziłam, że poczekam, aż zaakceptuje książki i nie będzie ich niszczył. Kładziemy się razem, zazwyczaj drpaię go po pleckach, albo głaszczę po główce. Niekiedy wystarczy obecność i zasypia sam. Ma swoje 2 podusie, które kocha i z nimi śpi. Muszę podagać z mężem o dzieciecym łóżku. Macie jakieś fajne propozycje jakie łóżeczko będzie dobre dla 2 latka, aby też rodzic mógł się położyć i nie załamało się pod ciężarem? :D

2018-09-16 12:44

Zamarancza A jakie macie łóżeczko? Może trzeba nowe na którym razem możecie się położyć i jak zaśnie po prostu wrócisz do swojego łóżka?

2018-09-15 23:07

Zamarancza przede wszystkim Twój synek musi zaakceptować swoje łóżeczko. Odkładanie rzeczywiście może nie przynieść rezultatów. A tak w ogóle to jak zasypia u was w łóżku? Macie jakiś rytuał? Zasypia wtulony do was czy np przy czytaniu bajki? U nas córka też nie lubiła swojego łóżeczka, nie chciała w nim zasypiać. My na początku oswajaliśmy ją w trakcie dnia, jakieś zabawy itp. Później kładłam spać na półśpiocha, nie spała całkiem i w łóżeczku już usypiałam do końca. W nocy jak wstawała i chciała do mnie to najpierw ją przytuliłam, śpiewałam kołysankę i odkładałam znowu do łóżeczka. Tu nam pomogła po prostu systematyczność i cierpliwość.

2018-09-12 21:18

Coś mi się przypomniało.. Moja znajoma miała podobny problem u nich pomogło odkrecenie bocznych barierek od łóżeczka i przestawienie go do łóżka na którym ona śpi. Jej synek śpi jakby w swoim łóżeczku ale obok niej. Może i u was podziała :)

2018-09-12 09:37

Zamarancza, to przyzwyczajenie już choć uważam że dzieci mają swoje etapy. Moja córka przez pewien czas zasypiała tylko w łóżeczku, później ze mną w łóżku (myślałam, że przepadłyśmy), natomiast wróciła faza na łóżeczko. Synek spał kiedykolwiek sam? Proponuj mu odpoczynek w łóżeczku, bądź przy nim, niech się oswaja, niech wie że jest tam bezpieczny. Możecie razem wybrać nową pościel, kupić (jeśli synek nie ma jeszcze) przytulankę. Tłumacz mu że to jego lozko, ty z tatą mają swoje, ciasne i niewygodne. Może podłożyć jakieś ziarnka pod prześcieradło? To zakezy jak się z tym czujesz :) Jednak jestem za tym żeby synek był świadomy tego gdzie śpi bo gdy obudzi się w innym miejscu niż zasnął to może się wystraszyć i ucierpi na tym jego poczucie bezpieczeństwa

2018-09-12 07:29

Za każdym razem, kiedy próbujemy go przełożyć kończy się płaczemu i pobudką... Koszulki nie próbowałam, ale on w swoim łóżeczku nawet nie chce się kłaść..

2018-09-11 23:40

Zamarancza a próbowałaś po prostu przykładać synka do łóżeczka? Pozwól mu zasnąć z wami i po prostu jak zapadnie już w głęboki sen to przenieś to do jego łózeczka. Myślę że tutaj też kluczową rolę odgrywa Twój zapach, możesz położyć małemu swoją bluzkę obok głowy żebym czuł że jesteś obok? Myślę że jak będziesz konsekwentna to synek w końcu się przyzwyczai

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna