Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rozwój i wychowanie (157 Wątki)

Czytanie niemowlakowi

Data utworzenia : 2019-05-06 11:38 | Ostatni komentarz 2024-03-25 20:03

Monka123456

2966 Odsłony
57 Komentarze

Hej dziewczyny mam do was pytanie odnoście książek. Co myślicie o czytaniu niemowlakowi książek? Teraz w sklepach jest tyle fajnych książeczek i za każdym razem gdy je widzę korci mnie kupić jakąś dla mojego maluszka jaka się w końcu pojawi na świecie. Wy czytacie maluchom

2019-05-06 13:33

Dużo też zależy od dziecka.. wiadomo taki niemowlaczek nie powie Ci czy lubi jak mu się czyta czy nie. Bardziej wydaje mi się że to chodzi o to że maluszek lubi słuchać głosy mamy. Moja Hania np nie lubi jak jej się czyta, ale lubi jak siadamy razem i po prostu oglądamy książeczki i ja jej opowiadam.

2019-05-06 13:26

Monka i to są właśnie piękne wspomnienia. Dlatego warto czytać dzieciom, żeby i one miały takie wspomnienia. Mile spędzony czas a przy tym edukacja. Idealne połączenie. My z synkiem czytamy doslownie wszystko. Kazda książka jest wartościowa. A nawet sama wymyślam historyjki. Synek się do tego dołącza. Lub gdy skończymy czytać ksiazke to prosze synka żeby wymyślił on inne zakończenie. Pytam co mu się najbardziej w książce podobało

2019-05-06 12:54

Droga jagodo jeśli chodzi o aiise miała rację i dała mi dobrą radę wtedy nawet przez myśl mi nie przyslo sprawdzać tematyki. Ale od tego czasu wpisuje każdy temat w wyszukiwarce forum. Każdy był tu kiedyś nowy a myślę że prze takie osoby duzo kobiet boi się zacząć angażować na forach internetowych

2019-05-06 12:37

Patrycja Ja za dziecka pamiętam że do snu zawsze musiała być bajka za syn koleżanki książki ma tylko do targania nie usiedzi nawet minuty a przeciez to tak zbliża z rodzicami i pobudza wyobraznie

2019-05-06 12:35

Monka u mnie to tak śmiesznie było. Zawsze kochałam książki, uwielbiałam je czytać. W pierwszej ciąży gdy poszłam na zwolnienie lekarskie to wpadłam w prawdziwy ksiazkoholizm. Mój mąż się śmiał, ze jak syn się urodzi to od razu będzie potrafił czytać. Jak synek się urodził to czytałam mu od pierwszych dni jego życia. I szczerze przyznam, że on kocha książki. Już gdy był maluszkiem to bardzo chętnie spedzalismy w taki sposób czas. Początkowo oglądaliśmy książki obrazkowe. Mówiłam mu co jest na obrazku. I np. był tam garnek: Mówiłam co to jest. Do czego taki przedmiot służy. Jakiego jest koloru. Co można w nim ugotować itp. możliwości zabawy. Teraz syn ma 3 lata i cały czas kocha książki. Zna już krótkie wierszyki i fragmenty bajek. Naprawdę wiele się nauczył dzięki książeczka. Zaczął mówić w wieku 2 lat i bardzo ładnie mówi. Z córeczką było podobnie. Jak byłam z nią w ciąży to książki czytałam starszakowi na głos. Więc malutka już w brzuszku zspoznawała się z czytaniem. Jak się urodziła tp towarzyszyła nam podczas czytania. Przyznam, że często zasypiała podczas czytania. Ona spała na łóżku a ja miałam chwile dla siebie i syna. Dla najmłodszych świetne są książki kontrastowe. Biało-czarne obrazki z przedmiotami, zwierzętami, owocami itp. Mozesz opowiadać maluszkowi co jest na obrazku. Dla starszego dziecka są kontrasty, ale już z kolorami. Obrazek np. Biało-czerwony, czarno-żółty itp. Ja kupuje książki w księgarniach internetowych, ponieważ jest taniej. Książki rozwijają wyobraźnię, a po za tym można spedzic miło czas z dzieckiem na wspólnym czytaniu. No i odpocząć. Dla mnie to są chwile relaksu. Wspólne czytanie przed snem też uczy dziecko, że za chwile będzie pora snu. To taki rytuał, który potrafi pomóc

2019-05-06 12:22

Dzięki Domi ja się w brzuchu niestety nie przywiozłam do tego wagi ale po porodzie chyba zacznę żeby moje dziecko było zainteresowane książkami. Z tego co widzę po znajomych ich dzieci w ogóle nie lubią bajek jedynie na internecie może to właśnie przez brak zainteresowania tym tematem przez rodziców wczesniej

2019-05-06 12:20

Proszę mi wybaczyć ale wpisywałam ten temat dokładnie i nic mi nie wyskoczylo . A jeśli chcesz już wiedzieć w poprzednim miesiącu maty nie było i też się udzielałam . Odkąd powtórzyłam wątek staram się go sprawdzić a to że jestem zaangazowana wynika może zupełnie z czego innego całe dnie spędzam sama i uwierz mi że to jedyne miejsce gdzie mogę ostatnio z kimś nawiązać kontakt .

2019-05-06 12:03

Oczywiście, że tak :) Ja jestem zdania, że im szybciej tym lepiej. Ja osobiscie jak moja córeczka była jeszcze w brzuszku to w tym utęsknionym oczekiwaniu jej przyjścia na świat już czytałam jej pierwsze książeczki i wierszyku i dużo mówiłam do brzuszka :) Czytając dzieciom wspomagamy ich rozwój intelektualny, emocjonalny a także społeczny. Uważam, że dzięki systematyczności w czytaniu dziecko na pewno to polubi i w pewnym sensie nabierze nawyk dlatego w przyszłości samo chętnie sięgnie po książkę :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna