Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rodzice (138 Wątki)

Do kiedy pracowałyście w ciąży?

Data utworzenia : 2017-07-02 10:19 | Ostatni komentarz 2024-03-25 13:58

Konto usunięte

16708 Odsłony
93 Komentarze

Drogie Mamy! Powiedzcie mi do którego miesiąca / tygodnia ciąży chodziłyście do pracy? Ja obecnie jestem w 27 tyg czuję się bardzo dobrze, nie doskwierały mi nawet upały. Fizycznie nie mam ciężkiej pracy, godziny raczej elastyczne, odległość z domu do pracy też w sumie bliska, więc ciągle jestem aktywna i dalej pracuję. Mąż każe mi już odpuścić, ale jakoś nie wyobrażam sobie na razie siedzieć samej w domu. Uważam, że jeżeli czuję się dobrze to nadal mogę, a nawet chcę pracować. A Wy jak się na to zapatrujecie? Wiem, że są mamy, które na zwolnienie lekarskie idą już od początku ciąży. Oczywiście wszystko zależy od charakteru pracy jaki wykonują - przy ciężkiej pracy fizycznej zwolnienie lekarskie jest obowiązkowe. Ale jeżeli jest to lekka praca to co o tym myślicie?

2018-02-26 15:03

Uważam, że ciąża sama w sobie nie jest podstawą do L4, jeśli nie ma medycznych wskazań. Ja nie planowałam zwolnienia ale z dnia na dzień na nim wylądowałam po potwierdzeniu ciąży z bezwzględnym zakazem chodzenia do pracy do 10 tygodnia. Pracuję w biurze więc gdy tylko zagrożenie minęło, wróciłam do pracy, między ludzi, żeby nie tkwić przed telewizorem :) Pracowałam do końca drugiego trymestru. Potem brzuch zaczął mi przeszkadzać w siedzeniu, nogi cierpły a dziecko niemiłosiernie kopało w tej pozycji.

2018-02-18 20:00

Tak to prawda latwiej pracować jak sie jest w pierwszej ciąży.Ja przy pierwszej ciąży pracowałam do 4 miesiaca bo mialam prace stojącą przez 12 godz i było tak ze 2 dni pracy i 2 dni wolnego...Czulam sie dobrze i na silach na początku lekarz zapytał gdzie pracuje i powiedział ze dla dobra mojego i dziecka najlepiej będzie jak pójdę na L4. A przy córce pracowalam do 3 miesiaca i potem juz siedziałam w domu bardzo zle się czulam i jak wracalam do domu to musialam sie jeszcze synkiem zajac nie moglam isc i sie polozyc odpocząć.A teraz czasami mam tak ze wróciłabym do pracy moze jak malutka podrosnie dzieci do przedszkola to wroce Tylko będzie gorzej z przeprowadzeniem do domu bo u mnie każdy pracuje i nie miałby kto i tez nie bardzo jak...Ale narazie jeszcze o tym nie mysle :-)

2018-02-16 13:48

Na pewno łatwiej pracować jak się jest w pierwszej ciąży, bo i na głowie mamy mniej, więcej czasu dla siebie i na odpoczynek. Jak przypomnę sobie pierwszą ciążę, to spokojnie się wysypiałam, wieczorami zajmowałam tylko sobą, poranki na spokojnie itd. Przy drugim to już niestety dochodzi obowiązków, a w połączeniu ze złym samopoczuciem nie jest łatwo. Teraz mam czas i dla siebie i dla córki i osobiście uważam, że to najlepszy dla nas czas :)

2018-02-10 21:57

Planowałam pracować do siódmego miesiąca, niestety trochę wcześniej dostałam przymusowe L4 i skierowanie do szpitala. Powiem Wam, że jednak warto czas spędzić na spokojnie w domu, czytając książki, oglądając filmy, spacerując i się relaksując. Później już tyle czasu nie będziemy miały.

2018-02-10 16:07

Ja pracowalam w ciazy jako sprzedawca w sklepie odzieżowym z tania odzieżą woec po 3mc lekarz.dal mi.L4 bo tam.z tych ciuchów bylo tyle kurzu jak przyszedl nowy towar i na stojaco czasem przy kasie a czasem 8godzin stania i lekarz.powiedział ze da mi L4 w domu steasznie ciągnął sie czas...ale siedzenie w domu.dobrze mi zrobiło bo bardzo bylam senna i bolala mnie naprawde masakrycznie glowa ze nieraz to az plakalam i zawsze moglam odpoczac, czy pujsc na spacer czy nawet pujsc trochę sie przespać zeby glowa przestala bolec ale czasem nawet to nic nie dalo.

2018-02-10 14:59

Ja pracowałam w ciąży do 3 miesiąca. Potem moje wymioty i mdłości uniemożliwiały mi przeprowadzenie spotkania, wysiedzenie na zebraniach. Jeszcze jak ktoś zrobił kawę, albo w kuchni jedzenie podgrzał, to była dla mnie tragedia. Wyjeżdżam często na targi i nie dałabym rady stać po 8-10h na stoisku. Do tego organizacja odbioru młodego z przedszkola. Musiałam chodzić po dziecko codziennie po 2km od pracy ( nie jestem mobilna) i to mnie wykończylo najbardziej. Jeżeli ktoś się dobrze czuje, wydaje mi się, że można i dłużej pracować mi moje zdrowie i zabiegany tryb życia to uniemożliwił. Bałam się siedzenia w domu, bo ja to jestem osobą, która \"odpoczywa\" w pracy :) Bałam się, że zwariuje, ale moje kiepskie samopoczucie w ciąży nawet nie daje mi tego odczuć w domu. Nie mam czasu myśleć, że nudzę się w domu, bo się nie da :)

2017-07-29 16:46

No właśnie, L4 to też czas na to na co nie miało się czasu biegając do pracy, także czasami warto zwolnić i skupić się na czymś innym niż praca, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, no i oczywiście kompletować wyprawkę dla Maluszka.

2017-07-29 16:37

Najnowsze informacje - 30 tc i do pracy juz nie chodzę. Brzuch mi już ze 3 tyg twardnieje i mam jak najwięcej odpoczywać. Chodzę tylko czasami na chwilę jak mam jakieś ostatnie sprawy do załatwienia. W domu czas mam zorganizowany - szykuje wyprawke dla maluszka, czytam co mi się jeszcze przyda i szyje :) uwielbiam szyc (sama nauczyłam się obslugi maszyny) i dopiero teraz mam na to czas :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna