Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rodzice (134 Wątki)

Drugie dziecko?

Data utworzenia : 2018-01-04 14:09 | Ostatni komentarz 2022-10-13 07:52

Aniamamaali

5976 Odsłony
325 Komentarze

Kochane, potrzebuję pomocy! Ostatnio ostro debatujemy z mężem na temat drugiej ciąży... On bardzo chce drugiego brzdąca. Jest świetnym ojcem i dobrze radzi sobie z córeczką. Ja jednak nie jestem pewna czy chcę... Z jednej strony marzę o następnym maluszku, ale z drugiej strasznie się obawiam. Córeczka daje nam popalić, ostatnio przechodzi trudny okres, mało śpi w nocy, a ja przez to ciągle chodzę zmęczona. W pierwszej ciąży na początku dużo spałam. Praktycznie całe dnie. Co jeśli w drugiej się to powtórzy? Raczej ciężko będzie mi uciąć sobie drzemkę przy biegającym już wtedy dziecku. W pierwszej ciąży przybyło mi trochę ciałka - do dziś walczę z nadprogramowymi kilogramami. Boję się, że w następnej ciąży przytyję jeszcze bardziej i, ze jeszcze ciężej będzie mi to zrzucić... Porodu jakoś się nie obawiam, choć był tragiczny, ale bardziej boje się tego co będzie po? Czy poradzę sobie z opieką nad dwójką? Jak się zorganizujemy na dwupokojowym mieszkaniu? A co z moim wolnym czasem? Teraz mam go niewiele, a potem? Mamusie, które mają dwie pociechy (lub więcej), jakie są wasze odczucia? Jak radzicie sobie z podwójnym obowiązkiem? Jak wygląda wasza organizacja? Lepiej było Wam z jednym, czy z dwojgiem? Dużo ciężej jest?

2018-02-16 13:57

Ania zobaczysz jak te tygodnie szybko polecą, jeszcze niedawno robiłam test, a tu już na półmetku prawie jestem :) Ja też od początku liczyłam od ostatniej miesiączki, choć jestem w stanie określić moment zapłodnienia, no ale tak liczą lekarze i położne. Ewcia mój pierwszy trymestr wyglądał identycznie, Druga ciąża pod tym względem mocno dała mi popalić. Na szczęście przetrwałam i wszystko minęło :) Bóle głowy w pierwszym trymestrze dokuczały mi bardzo, teraz nieco mniej, ale nie najlepiej, wczoraj bolała mnie cały dzień. Niestety pogoda też nas nie rozpieszcza, więc co się dziwić...

2018-02-15 22:12

Ewciaos14 widzisz a tak się martwiłaś, super że mogłaś już usłyszeć serduszko:) Teraz to myśl pozytywnie, będzie na pewno wszystko dobrze. Z apetytem to u każdego zawsze jest inaczej. Jeśli nie masz ochoty tak jeść to staraj się jeść często ale w mniejszych porcjach, ale nic na siłę. Aniamamaali to u mnie było podobnie, gdzieś około drugiego miesiąca tak wzrósł mi apetyt, że mogłabym pochłonąć lodówkę:) tyle dobrze, że byłam często poza domem;)

2018-02-15 20:37

Ewcia fajnie ze wszystko dobrze i maluszek rośnie:) Na poczatku ciazy przeważnie czujemy sie źle i nie mamy ochoty na nic.Ale nie martw sie zaraz w drugim trymestrze nabierzesz apetyt i będziesz chciala jesc cały czas ;)

2018-02-15 17:56

Ewciaos14 cieszę się że wszystko dobrze po wizycie. Mam nadzieje ze jesteś juz spokojniejsza :) Ja ostatnio tez mam takie bole glowy... ostatnio dwa dni pod rzad mnie bolała az ciężko bylo wytrzymać. Przyznam szczerze że chętnie bym sie zamienila z Twoim apetytem, bo ja to ciagle mogłabym jeść...

2018-02-14 23:49

Juz po wizycie u ginekologa i okazalo sie ze ze ja doborze obliczylam ze bylam w 7tyg lekarz zle powiedział a w kartotece tez mial wpisane 7tydzien i ze na 7tydz serduszka nie było dziwne...ale najważniejsze ze teraz byłam w 9tyg. I widziałam jak serduszko bije;-) i dzieciątko rosnie i póki co jest dobrze i mam nadzieję ze będzie dobrze..a dzisiaj od 6rano do 18bolala mnie głowa i za kazdym jakims ruchem tak mi dziwnie pulsowalo w głowie i dop za chwile przechodzilo, jak usiadłam i za chwile wstałam to znow to samo i tak az do teraz, mam nadzieję ze nic zlego...i jutro juz bedzie dobrze. I wkurza mnie tez to ze czuję sie glodna ale na nic nie mam ochoty do jedzenia i malo co jem...masakra...ale nie mogę na siłę;-( mzoe w końcu nabiore apetytu chociasz w drugim trymestrze.

2018-02-14 21:13

Może nie mam jeszcze drugiego dziecka ale myślę ,że każda ciąża może być inna.. może nie bedzie aż tak źle. I to wasza decyzja:)

2018-02-12 22:23

Ewcia według moich obliczeń od owulacji Bylam w 7 tygodniu a lekarz mi powiedzial ze jestem w 6. Daj znac jak po wizycie u lekarza.Nie martw sie napewno wszystko będzie dobrze :-)

2018-02-12 15:52

Ewciaos14 wydaje mi się, że nie ma co do tego reguły, czasem owulacja się przesuwa, bo zależy czy ktoś ma regularne miesiączki itd Nieraz po prostu lekarz nie widzi dokładnie i może się pomylić, a licz że nawet o jeden dzień może być już różnica, bo np 6 dni to tydzień a 8 dzień liczy się już jako drugi tydzień, fakt, początek ale jednak drugi. Może i u Ciebie tak jest, że różnica kilku dni i dlatego nie było serduszka, choć wydaje Ci się że powinno być, więc nie martw się na zapas.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna