Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rodzice (138 Wątki)

Brzydkie zachowania dziecka

Data utworzenia : 2018-01-06 00:37 | Ostatni komentarz 2022-10-13 07:52

ewciaos14

1914 Odsłony
56 Komentarze

Nie wiem czy w dobrym wątku to napisałam ale mam nadzieję ze tak;-).mam pytanie bardziej do mam dzieci troszke starszych ok 4-5lat. Czy wasze dzieci również uczą sie jakis slow lub zachowan starszych dzieci?. Mój synek czasem jeździ do babci z nami a obok mieszka meza brat z zona ktorzy maja syna co ma 8lat i wiadomo zna więcej słów nawet nie miłych i brzydkich no. Z szkoly..ogólnie nie wazne z kad.. I moj synek czasem tam idzie bo sa inne dzieci mimo ze nikt nie chce sie z nim bawic bo mówią z jestt za maly a synk ma 4latka a jego kuzyni i kyzynki 6,7,8lat...i ten co ma 8lat np. I raz jak wróciliśmy synek zaczal wystawiac mi jezyk jak cos mu nie pozwolilam i zaczal mówić ze jestem brzydka bylam zdziwiona z kad zna takie slowa i czemy wystawia mi język kiedys z nim usiadłam i zapytalam kto tak mowi i powedzial po imieniu ze ten jego kuzyn ci co ma lat 8. I wiele razy byly takie sytuację z nowymi tekstami jak np. mama nie chce jesc bo to \"nuda\" albo co najlepsze...slowo...\" je....ana matka\" az zbladlam az mnie podgotowalo i zapytalam z kad zna to slowo i ze tak nie wolno az zaczelam krzyczeć z wrażenia a on potem to zaczal wykorzystywa i znow ze ten kuzyn tak mowi i powiedziałam tam siostrze jednej meza a ona mówi ze usłyszała kiedys to slowo od tego kuzyna i ze moj synek ma racje...wiec ostatnio bawili sie dzieci u babci w domu na święta i zaczelam tam czasem zerkac zeby uslyszec czy on faktycznie takie słowa uzywa ten kuzyn...i wchodz a oni smieja sie z synka ze sie zesikal a lekko sobie popuscil bo nie mial czasu na sikanie bo synek byl zafascynowany ze dzieci sie w końcu z nim bawia i przebralam synka i poszłam za chwile przychodzę a ten kuzyn do mojego synka mowi\" ej oskar powiedz np. Do kasi ty masz śmierdząca dupe...i zwróciłam mu tylko uwage zeby tak brzydko nie mówił przy oskarze bo on jest malutki...co mam w takiej sytuacji robić? I jak mam kazac synkowi tak nie mowic...bo czasem to az mi głupio jak on sie odzywa...a mowia mi niektórzy ze po co ha tam chodzę i sprawdzam ze synjmka w szkole tak nie dopilnuje.. Ale mam pozwolić żeby 4latek uczyl sie takich slow?

2021-04-26 18:59

Tak dokładnie małe dzieci szybko zaczynają powtarzać to co rodzice mówią:))

2018-02-16 20:40

Dokładnie choćby nie wiem jak uważali to za dziecmi nie będziemy chodzic krok w krok i słuchać od kogo sie uczą.Juz tez inaczej jest jak pojda do szkoły a nas tam przecież nie bedzie i później sie zastanawiamy skąd wzieli takie słowa.My staramy sie przy dzieciach nie przeklinac ale czasami nam się niechcący wyrwie! Ale staramy sie uważać jak tylko mozemy.Ogolnie my tak nie przeklinamy ale czasami sie wyrwie przy jakies pracy :-/ Trzeba uważać bo dzieci bardzo szybko łapią słówka.

2018-02-16 13:18

Ja ostatnio zdębiałam jak usłyszałam od córy \"ku**a mać\" i to tak sobie radośnie chodziła i powtarzała. Jak zapytałam skąd zna takie słowo, to mówi, że od dzieci. Powiedziałam, że to brzydko tak mówić i lepiej zaśpiewać i zanuciłam jej piosenkę. Szybko podłapała i odpukać incydent się nie powtórzył. Także choćbyśmy nie wiem jak uważali, nie da się dziecka uchronić od wszystkiego.

2018-02-15 20:41

Ewcia bardzo czesto sie tak zdarza i dzieci ucza sie słów od starszych.Naśladują ich bo chca byc tacy sami jak starsze dzieci bo mysla ze to fajne.Najgorsze jest to jak ida do szkoly i zalezy w jakim towarzystwie beda sie zadawac.U mojego syna tez sie zdarza ze powie brzydkie slowo ale jak zwrócę mu uwagę to jeszcze bardziej to powtarza a jak udaje ze tego nie słyszę to juz tego nie powie.

2018-01-31 19:30

Kornelka ja rowiez czasem przekrecam ale synek ma juz 4lata i sie wlurza i złości i mowi ze jestem.brzydka i ze nie mam.uszow bo nie slysze co mowi...i zaczalem juz niczym.nie reagowac jak powie cos zlego i udaje ze nie slysze...a on w tedy wiem ze nie reaguje i czasem mu sie nudzi i juz tak.nie mówi. Bo jak mowil kur...od tego.kuzyna to zaczelam moeoc ze to brzydkie i dlugo mu tlunaczylam na ten temat i dawalam mu kary to widzial ze wyprowadza mnie to z rownowagi i jak cos mu nie pozwalalam to reagował tym slowem..wiec zaczelam udawac ze nie slysze i przestał.uzywac to słowo..i bardzo sie ciesze, a jak bedzie dalej to sie okaze.

2018-01-16 14:16

Kornelka przy mniejszych dzieciach przekręcanie słów dobry pomysł. Moja sama nieświadomie przekręca, bo niewyraźnie mówi \"zobacz\", które u niej brzmi jak \"jebacz\". Też nam ktoś na to zwrócił uwagę, a akurat dziecku wcale nie chodziło o przekleństwo.

2018-01-08 13:35

niestety dzieci łapią i brzydkie słownictwo i złe zachowanie nie tylo od innych dzieci ale i od nas. Moje córki jak przychodzi ciepły czas czyli wiosna lato i przebywają dużo na dworze często łapią słownictwo i zachowanie od sąsiadów tam dzieci klną jak szewc i zachowują się okropnie .

2018-01-07 19:30

Oh niestety i ten etap nadchodzi :( moja córka czasami załapała jakieś słówko i powtarzała ale zapominała , a jak mówiła no do męża \" Ty jesteś głupi\" to my udawalismy że rozumiemy \"kupi\" i odp że tata Ci nic nie kupi , ona znów swoje brzydkie a my swoje i jej się wkoncu nudziło że jej nie rozumiemy i przestawała. Ale teraz coraz gorsze rzeczy też podlapuje od dziadka który często przeklina i aż się boje co i jak jej to tłumaczyć że nie wolno. Ty masz jeszcze gorzej bo masz pośredni wplyw na tego kuzyna , no chyba że wogole się z nimi nie będzie bawić ale też szkoda bo wiem jak i moja robi jak widzi dzieci a na codzien ciągle dorośli to mało nie płacze że szczęścia że wkoncu będzie się bawić . To trudne ale trzeba tłumaczyć że są brzydkie słowa któryvh dorośli też nie powinni mówic , napewno nie przyzwslac na takie słownictwo bo musi wiedzieć że to źle .

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna