{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rodzice (83 Wątki)

Dodatkowe ubezpieczenie dziecka

Data utworzenia : 2018-05-16 15:48 | Ostatni komentarz 2020-09-07 15:41

Mama_Gratki

804 Odsłony
28 Komentarze

Dziewczyny, Korzystam z dodatkowego ubezpieczenia grupowego w pracy. Zastawiam się nad ubezpieczeniem również dziecka, ale usłyszałam, że mogę ubezpieczyć jedynie pełnoletnie dziecko. Dziwi mnie to, ponieważ wydaje mi się, że kilka lat temu ubezpieczali mnie rodzice. Wiecie coś na ten temat? Ubezpieczacie dziecko?

2018-05-18 22:44

Obowiązkowe ubezpieczenie oczywiście mamy. Anka, pytałam o dodatkowe. Z niego ubezpieczyciel może wypłacić za pobyt w szpitalu itd. U nas obojga niestety można tylko pełnoletnie. Zastanawiam się nad skontaktowaniem się z ubezpieczycielem

2018-05-18 13:45

Ubezpieczenia grupowe są bardzo róże, ale faktycznie w większości przypadków nie można zapisać do nich małoletnich dzieci. Inaczej jest w przypadku prywatnego ubezpieczenia-opieki medycznej, czy tego finansowanego ze składek ZUS (w ostatnim przypadku jedno z pracujących rodziców ma obowiązek zgłosić dziecko do ubezpieczenia w swoim miejscu pracy na specjalnym druku ZUS ZCNA, jeśli żaden z rodziców nie pracuje można dokonać takiego zgłoszenia np. w Urzędzie Pracy - zgłoszenia dziecka nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami dla pracownika).

2018-05-16 20:44

Jeżeli w pracy zgłosiłaś dziecko to masz je ubezpieczone w ramach zus, czyli opieka zdrowotna nfz. Ty pewnie masz wykupione ubezpieczenie na życie w ramach grupowego w pzu lub innej formie. I tu wszystko zależy od tego na jakich warunkach firma ma umowę na ubezpieczenie, tzn czy możesz zgłaszać członków rodziny. U mnie można dziecko w dowolnym wieku.

2018-05-16 19:47

Moj maz ubezpiecza dziecko w pracy ale nic dodatkowego to nie jest . Wiec jesli u ciebie dziecko jest gdzies ubezpieczone to zadnych dodatkowych nje musisz ;)