Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rodzice (138 Wątki)

Rodzicielstwo a alkohol

Data utworzenia : 2019-04-07 13:47 | Ostatni komentarz 2024-04-19 11:51

MichuNi

2006 Odsłony
51 Komentarze

Jakie jest Wasze zdanie na temat picia alkoholu przez rodzicow? Widywalam przykladowo nieraz rozmowy o tym, ze na urodzinach dzieci podaje sie gosciom alkohol. Moim zdaniem wodka nie ma na takiej imprezie miejsca, ale jak wiadomo - moje zdanie to nie wszystko. Pijecie w obecnosci dzieci? Macie jakies zasady, ktorych sie trzymacie? Jaka jest Wasza opinia na temat upijania sie? Ja na studiach mialam etap upijania sie. Jednak zawsze mialam pozniej strasznego kaca moralnego i bardziej doskwieral mi on, niz ten fizyczny. Dosc szybko \"wyszalalam sie\" i mi przeszlo. Ale alkohol zdarzalo mi sie pic, choc raczej piwo, wino czy likier niz wodke. Teraz jednak juz od ponad 4 lat nie mialam alkoholu w ustach - najpierw jednac ciaza, pozniej dlugie karmienie i plynne przejscie w 2. ciaze i znow karmienie. No i przyznaje ze nie tesknie jakos szczegolnie, zwlaszcza ze sa dostepne bezalkoholowe alternatywy. (Chociaz nie, raz zamoczylam jezyk w kieliszku z winem czy oblizalam kropelke ajerkoniaku.) Maz na poczatku naszej znajomosci pil spore ilosci piwa, ale nie upijal sie przy tym. Pijanego widzialam go raz. Teraz pije rzadko, jedno, dwa piwa czy grzane wino w okresie swiatecznym. Mamy tez taka zasade, ze zawsze co najmniej jedno z nas musi byc trzezwe, w razie gdyby mialo sie stac cos nieprzewidzianego. (Tak jak wowczas, gdy trzeba bylo pedzic z krztuszaca sie corka do szpitala. Cale szczescie mimo, ze ja oczywiscie nie pilam, maz tez byl trzezwy i to on pojechal - mnie na pewno zabrakloby zimnej krwi) Jakie jest Wasze zdanie? Nie przeszkadza Wam alkohol w obecnosci dzieci? Stawiacie alkohol na stole podczas imprez \"dzieciecych\"?

2024-04-19 11:51 | Post edytowany:2024-04-19 11:51

Odkąd mam dzieci, nie upiłam się ani razu.

2024-04-18 22:16

Ja nie pije wg jedynie ci to jem czekoladki z alkoholem. Mąż pije okazjonalnie. Nie lubię alkoholu. Mój ojciec był alkoholikiem. Nie wyobrażam sobie dziecku swojemu fundować takiego czegoś. 

2024-04-18 21:33

Pierwszą ciążę planowaliśmy z mężem 10 lat temu i od tego momentu całkowicie przestałam pić alkohol.  Jakoś nigdy nie potrzebowałam go do szczęścia , a planując dziecko to było dla mnie oczywiste, że go nie będę piła. Zaszłam w ciążę, urodziłam , przestałam karmić piersią i oczywiście były teksty : napij się , nie pijesz ? chociaż trochę.  I od tych 10 lat nie piję.  Jeżeli są jakieś imprezy , spotkania rodzinne to podstawą jest aby w towarzystwie była osoba niepijąca.  Niestety nigdy nie wiadomo czy coś się nie wydarzy. A potrzebna jest osoba , która zachowa zimną krew i po prostu zaopiekuje się dziećmi.  No i mówię o takim lekkim piciu , lampka wina , piwo (w niewęgierskich ilościach) a nie upijanie się.  Są imprezki dla dorosłych (bez dzieci) i tam można spędzić czas w taki sposób 

2022-10-13 07:19

moim zdaniem alergia bierze się z tego że po prostu rodzice ograniczają dziecku wszystko aby zdrowo się odżywiało, i tak dalej ale moim zdaniem dziecko powinno się uodparniać na wszystko i wiadomo wszystko też choćby w małych ilościach. 

2019-05-15 15:24

Megg no tak ciekawe tylko ciężko byłoby pod wszystkich zrobić tym bardziej że dzieci coraz więcej ma alergie roznego rodzaju.

2019-05-15 14:55

Megg, o widzisz... ciekawe pytanie. Jesli to by bylo mozliwe to jak najbardziej fajnie by bylo, zeby wszystkie dzieci jadly to samo. Ale w takich duzych skupiskach to na pewno nie jest latwe zadanie i wtedy... coz, pozostaje chyba jednak \"indywidualne\" menu... Ja np. w domu gotuje bez pszenicy, od jakiegos czasu nie jemy tez prawie drobiu (troche sie przestraszylam kwestii hormonow. dluga historia), ale wiem, ze w przedszkolu corka je to, co wszyscy (ona na szczescie nie ma alergii, wiec nie ma koniecznosci, zeby jadla inaczej) i nie powiem, troche mnie to gryzie. Mam wrazenie ze te posilki nie sa najlepszej jakosci - ale tez nie chce robic z niej \"dziwolaga\" i sprawiac jej przykrosci tym, ze bedzie jadla co innego niz reszta dzieci. ( No i oczywiscie dochodzi tu moje lenistwo, bo te indywidualne obiady to juz musialabym raczej przygotowywac sama) Ale gdyby to bylo do zrobienia, ze w grupie np. jest jedno tylko dziecko ktore nie toleruje jednego skladnika, to pewnie gdybym miala na to jakikolwiek wplyw to optowalabym za tym, zeby i inne dzieci go nie spozywaly. Moga przeciez nadrobic te pszenice, mleko czy co tam jeszcze, posilkami w domu ;)

2019-05-10 15:17

MichuNi dieta i alkohol to oczywiście inna kategoria, ale jakoś tak płynnie przeszłyśmy z jednego tematu na drugi :D A jak podeszłybyście do tematu małego alergika w przedszkolu? czy nie powinno się podawać wszystkim dzieciom potraw - alergenów, których nie może jeść jeden maluszek z grupy? czy przygotować jednak inne menu dla dziecka? czy nie będzie mu przykro że inne dzieci jedzą inny posiłek?

2019-05-09 00:52

Michuni ja też raczej nie zrobiłbym 2 menu bo wiadomo dziecko czuloby się gorzej że\" czegoś nie może \" zjeść bo uczulone jest A inni się objadaja no i na uwadze tak jak i Michuni bym miała żeby każdy znalazł coś co zje

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna