Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Rodzice (138 Wątki)

Rodzicielstwo a alkohol

Data utworzenia : 2019-04-07 13:47 | Ostatni komentarz 2024-04-20 21:53

MichuNi

2025 Odsłony
53 Komentarze

Jakie jest Wasze zdanie na temat picia alkoholu przez rodzicow? Widywalam przykladowo nieraz rozmowy o tym, ze na urodzinach dzieci podaje sie gosciom alkohol. Moim zdaniem wodka nie ma na takiej imprezie miejsca, ale jak wiadomo - moje zdanie to nie wszystko. Pijecie w obecnosci dzieci? Macie jakies zasady, ktorych sie trzymacie? Jaka jest Wasza opinia na temat upijania sie? Ja na studiach mialam etap upijania sie. Jednak zawsze mialam pozniej strasznego kaca moralnego i bardziej doskwieral mi on, niz ten fizyczny. Dosc szybko \"wyszalalam sie\" i mi przeszlo. Ale alkohol zdarzalo mi sie pic, choc raczej piwo, wino czy likier niz wodke. Teraz jednak juz od ponad 4 lat nie mialam alkoholu w ustach - najpierw jednac ciaza, pozniej dlugie karmienie i plynne przejscie w 2. ciaze i znow karmienie. No i przyznaje ze nie tesknie jakos szczegolnie, zwlaszcza ze sa dostepne bezalkoholowe alternatywy. (Chociaz nie, raz zamoczylam jezyk w kieliszku z winem czy oblizalam kropelke ajerkoniaku.) Maz na poczatku naszej znajomosci pil spore ilosci piwa, ale nie upijal sie przy tym. Pijanego widzialam go raz. Teraz pije rzadko, jedno, dwa piwa czy grzane wino w okresie swiatecznym. Mamy tez taka zasade, ze zawsze co najmniej jedno z nas musi byc trzezwe, w razie gdyby mialo sie stac cos nieprzewidzianego. (Tak jak wowczas, gdy trzeba bylo pedzic z krztuszaca sie corka do szpitala. Cale szczescie mimo, ze ja oczywiscie nie pilam, maz tez byl trzezwy i to on pojechal - mnie na pewno zabrakloby zimnej krwi) Jakie jest Wasze zdanie? Nie przeszkadza Wam alkohol w obecnosci dzieci? Stawiacie alkohol na stole podczas imprez \"dzieciecych\"?

2019-04-11 07:09

Mama Hani u mnie tez.w rodzinie to wszyscy by pili i tata z mama tez wzieli rozwód..ale z tego co widziałam moj tata nie pil jak nie raz slyszy sie jak pija...bo byl tydzień wolny to tata nie pil dp pracy tez chodzil..raczej bardziej bym powiedziala ze tata sie rozpil po rozwodzie, u meza tata tez pil ale zmarl zaraz jak go poznałam ale lubial sobie wypic i teraz niestety maz ma to po nim i tez lubi sobie wypić..i najbardziej sie o to klocimy..niestety chcac nie chcac zdarzy sie przy synku;-( on w kazda okazje musi sie opic nie wazne czy dzieci ze potem ka sama zbieram twme dzieci i potem ich nusze umyc polozyc itd..a on zeby sie opic, posiedzieć jak najlduzej a potem isc sobie spac..i nie lubię swiat czy jakis spotkań z rodzina bo kończy sie piciem..dlatego ja juz mam wstręt do alkoholu..synek ma 5lat cala ciaza czyki tak naprawde nie pije juz 6lat no moze jak nie karmilam synka to raz napilam sie jedno slabe..ale nie smakowalo mi i pilam to piwo chyba pul dnia;-). Dla mnie alkohol powinien nie istniec.

2019-04-10 22:47

U nas impreza dzieci jest impreza dzieci i alkoholu na niej nie ma. Jesteśmy jedyni w rodzinie, którzy mają takie podejście. Jak jedziemy gdzieś na urodziny dziecka to zawsze jednak alkohol występuje my mamy zasadę że jednak wtedy nikt z nas nie pije żeby jednak to dziecko było najważniejsze. Na początku jak zaczęliśmy organizować dziecięce imprezy wszyscy się dziwili prawdę mówiąc mój mąż też jakoś nie był przekonany do mojego pomysłu ale postawiłam na swoim i teraz oboje się tego trzymamy. Silver czasami ciężko podjąć taka decyzję, Twoi mąż być może nie chce się wychylać skoro jednak w waszych rodzinach alkohol występuje na tego typu uroczystościach. Dla dzieci też nie dajemy alkoholu dla dzieci. Toast zawsze znosimy soczkiem i każdy bez względu na to czy dorosły czy dzieci ma w szklaneczce to samo. Dzieci wg mnie czują się wtedy tak samo ważne jak i dorośli i nie ma podziałów dorosły dziecko. U nas też zawsze jedna osoba w domu musi być trzeźwa z wiadomych powodów jestem to ja. Jednak jeśli chodzi o piwo to owszem lubimy sobie czasami wypić i jest to najczęściej w czasie kiedy dzieci już śpią chociaż i w ciągu dnia mąż czasami się napije ale jest to piwo ewentualnie dwa i sporadycznie.

2019-04-09 21:06

U nas w rodzinie nikt za alkoholem nie przepada i jakoś nie ma tego dylematu. Trzeba pamiętać, że podczas takiej sytuacji zawsze musi być osoba niepijąca. W razie gdyby coś się stało to ktoś musi zawieźć dziecko do np. szpitala

2019-04-09 09:55

Michuni powiem Ci tak dzieci nie lubią zakazów ani tego tłumaczenia to jest tylko dla dorosłych albo od 18 roku życia bo zakazane to trzeba spróbować i ciągnie... U mnie w domu mama powiedziała wiesz to jest dla dorosłych sama nie kupisz tego itd ale jak chcesz mogę dac Ci spróbować i to powodowało że nie ciągnęło no i tłumaczyła też dlaczego dzieci nie mogą dlaczego tak jest i tłumaczyła że to nie zdrowe że po tym dzieje się tak i tak i też dzięki temu podejściu bez zakazów wg mnie to też powstrzymalo mnie bo ja z kolei jak każde dziecko zakazane fajne itd A tu mama pomimo zakazu niby powiedziała że chcesz to dam Ci spróbować i nie było już tej ciekawości. Zakładam że to triki psychologiczne które naprawdę działają bo rodzic ma zaufanie i mimo zakazu odgornego sam mówi że zlamie ten zakaz dla nas A dziecko dzięki temu też nabiera zaufania że skoro tak jest to nie ma co się ciekawic . W każdym razie ja na pewno nie powiem nigdy dziecku że to tylko dla dorosłych A dzieciom nie wolno bo to będzie kusić na sto procent tzn znam to z doświadczenia ja pamiętam że nienawidzilam zakazów i jak ktoś mi próbował je stawiać to zawsze je lamalam więc synka też będę starać się wychować bez takich zakazów i mieć zaufanie :)

2019-04-09 07:21

My na uroczystościach rodzinnych podajemy wyłącznie wino, oczywiście każdy pije ile chce ale nikt nie wychodzi pijany, potykający się, rodzina po prostu napije się dla smaku. Jak robiliśmy roczek dla znajomych to było wino i cydr ale malutko wszyscy wypili, powiedzmy po kieliszku lub dwóch. Jak rodzice robią przyjęcie a my jesteśmy gośćmi podają co chcą, mocniejsze też ale wszystko jest z umiarem. A ja nie mogę im zakazać bo to ich dom i przyjęcie. U nas mamy zasadę że tego piwa czy wina możemy się napić w weekend. Nie jakieś ilości niewiadomo jakie, np wieczorem jak syn się położy to mąż pije piwo lub 2, chociaż teraz zasmakował w bezalkoholowych. Przy synku staramy się nie pić alkoholu, wyjątek to piwo na działce.

2019-04-09 07:05

Nie do konca chodzi mi o to by chronic dzieci i robic z tematu alkoholu i papierosow \"tabu\", bo zdaje sobie sprawe ze to wlasnie zakazany owoc kusi najbardziej. Ale nie wiem czy takie przyzwyczajanie dziecka i oswajanie za pomoca gumy i oranzady to dobra droga. Zastanawiam sie czy to nie powoduje ze dziecko juz jest takie \"obcykane\" z tematem ze potem nie ma zadnych oporow by po tego papieroska siegnac. Najbardziej rozsadne wydaje mi sie podejscie \"papierosy i szampan sa tylko dla doroslych\" plus tez tlumaczenie ze tak naprawde to nic dobrego i trzeba znac umiar; tak jak i ze slodyczami na przyklad. Ale nie wykluczam, ze wychodzi tu ze mnie nadgorliwosc ;) Zgadzam sie Aiisa, ze niestety ogromne znaczenie ma tu tez presja rowiesnikow i trzeba uczyc dzieciaki asertywnosci. Ale ci rowiesnicy tez skads te wzorce przeciez czerpia? U mnie w domu podobnie jak u Ciebie bylo duze zaufanie do dzieci i fakt, ze rodzice to zaufanie do mnie maja powodowal, ze nie chcialam go zawiesc i zachowywalam sie w miare porzadnie ;) Silver, rozmawialam z moim mezem o tym... on tez mowi ze z dziecinstwa nie pamieta takiej imprezy rodzinnej na ktorej nie byloby alkoholu. No i mimo ze nikt sie jakos nie upijal to jednak stwierdzil ze woli przy naszych dzieciach zrobic to inaczej. Przykre jest to, co mowi Twoj maz, ze bez alkoholu nie da sie dobrze bawic. Dobrze jednak ze mimo wszystko potrafi zachowac umiar, bo ja takze nie wyobrazam sobie, zeby dzieci obserwowaly pijanego rodzica. Natomiast lekkie \"podchmielenie\" jestem w stanie zaakceptowac.

2019-04-08 22:14

MichuNi to chyba tylko u mnie jest alkohol jak wódka na urodzinach czy chrzcinach dzieci. Nie raz chciałam postawić na swoim i zrobić przyjęcie bez alkoholu. Jednak mąż mówi że jak to tak będzie bez wódki, nikt nie będzie dobrze się bawił... Totalna głupota dla mnie bo przecież przyjeżdża się do dziecka a nie napić. Niestety w naszych rodzinach lubią sobie popić:( Podobnie jak u was zawsze któreś z nas jest trzeźwe. Jak gdzieś jedziemy do zwykle ja wracam samochodem bo mąż wypije z kimś piwko. Ze względu na to że nie pije już długi czas alkoholu- ciąża i karmienie piersią- przyznam że nawet nie tęsknię za tym. Jeśli chodzi o upijanie się to mąż rzadko to robił, a teraz odkąd mamy dzieci to już w ogóle nie widziałam go tak wstawionym. Nie wyobrażam sobie żeby dzieci patrzyły na rodzica pijanego...

2019-04-08 09:23

Michuni przyznam Ci się że pamiętam te gumy papierosy i też pamiętam jak miałam piccollo ale mi mama mówiła że to orenzada musujaca zależy też jak to przedstawisz A jeśli chodzi o gumy to wg mnie bardziej szkodliwe będzie towarzystwo niż ta guma bo to przeważnie dzieci mają pomysły A w grupie jedna osoba przeważnie szpanowac próbuje i że ona pali A wy nie umiecie i później ma śmiechu dużo jak próbują malolaci itd Więc myślę że te gumy nie są szkodliwe dopóki mówimy że guma A że papierosy nie są takie jak guma i zdecydowanie są fe ale u mnie podejście było do fajek podobne jak do alkoholu znaczy jak chcesz to sobie spróbuj kiedyś ale to śmierdzi itd

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna